Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vasaras pārgājiens: Rakši - Zvārtes iezis - Melturu tilts

Vasara ir lielisks laiks pārgājienu baudīšanai - mežs, silts laiks, putni, daba. Devāmies apmēram 19km garā pārgājienā pa Amatas taku. Šoreiz sākām no Rakšiem līdz Zvārtes iezim un tālāk uz Melturu tiltu. Startējam mazliet pirms plkst. desmitiem no rīta.

Rakši jau pati par sevi ir lieliska apskates vieta, kur pabarot un apmīļot lamas, aplakas un citus zvēriņus, taču mēs šoreiz neuzkavējamies ilgi, jo priekšā garš ceļš kājām. Šķērsojam tiltiņu pie Rakstu klintīm un dodamies Zvārtes ieža virzienā.

Diena ir silta, tādēļ priecājamies, ka praktiski lielākā daļa ceļa ir starp kokiem un pavēnītī. Pirmie pieci km aizrit samērā viegli - tie ved uz Zvārtes iezi. Ejam pa meža ceļu, līdz iznākam uz lauku ceļa netālu no Zvārtes ieža, kur atliek mērot pa zemes ceļu atlikušos pāris KM. Šis ir vienīgais izteikti klajais posms, kas mērojams tiešos saules staros. Pēc tam jau būs iespēja patverties ēnā.

Jau pēc stundas esam Zvārtes ieža stāvlaukumā. Te iebaudām kafiju un limonādi, ko var iegādāties tepat vietējā informācijas stendiņā, aplūkojam iespaidīgo Zvārtes iezi un dodamies tālāk gar amatas krastu pretēji tās tecēšanas virzienam - virzienā uz Melturiem. Starp citu - ja vēlaties īsāku maršrutu - tad iesakām pretējā virzienā un aiziet līdz Veclauču tiltam. Izteiksmīgākās ainavas gan var redzēt ziemas sezonā, kad lapas nobirušas, taču arī vasarā šis ir gana labs pastaigu maršruts, īpaši, ja jānāk atpakaļ.

Pa ceļam sastopam virkni izbadējušos ērču - šī iemesla dēļ iesakām parūpēties par pretērču līdzekļiem jau laikus, kā arī ieteicamajām potēm. Izlasi arī, ko darīt, ja ērce piesūkusies bērnam.

Takas pieejamība:

  • Posmā uz Melturiem pavadām apmēram 4 -5 stundas, pa ceļam sekojam takas marķējumiem, pa laikam apstājamies nelielās pauzītēs. Taka ir samērā viegli ejama, tomēr jārŗeķinās, ka pa ceļam ir gan sakrituši koki, gan arī vietas, kur pazūd pilnībā jebkura telefona zona.
  • Ar maziem bērniem šo taku mērot neieteiktu, taču mūsu pavadoņi - četrkājainie draugi suņuki gan viegli tika galā.
  • Taka noteikti nav mērojama ar bērnu ratiņiem vai velosipēdu.
  • Taka apskatāma bez maksas.

Pa ceļam redzēsiet:

  • Rakši - zoo ar dzīvnieciņiem.
  • Zvārtes iezis
  • Iespaidīgs izskatās Dzilnas iezis tuvumā. Šoreiz te sastopam arī supotājus, kas piestājuši pusdienot, stāsta, ka brauciens ar supu pa Amatu esot vairāk nekā interesants, turklāt iesaka noteikti izmantot gumijas apavus, jo daudz nākas brist arī pa akmņaino gultni.
  • Savukārt Ainavu krauja ir lielākais izaiicnājums fiziskās sagatavotības ziņā, jo tas ir patiešām stāvs kāpiens. Neliela vilšanās - arī šeit laikā, kad koki sazaļojuši, ainavas patiesībā nav tik iespaidīgas kā ziemas sezonā, tomēr pārgājiens ir tā vērts. Kā izskatījās Ainavu krauja ziemā, ieskaties šeit.
  • Kārļu Zivjaudzētava.

Netālu no Melturiem - iesakām arī Cecīļu dabas taku vai skaistās koka skulptūriņas Ieriķu Dzirnavu takā. Šīs abas noteikti būs vieglāk ejamas un patiks arī maziem bērniem. Lieliskas atpūtas iespējas ir arī netālu esošajās Cēsīs

Vairāk par to, kā mums gāja pārgājienā no Rakšiem līdz Melturu tiltam - skaties galerijā!

Tāpat smelies vēl kaudzi ideju atpūtas iespējām Latvijā un pieseko mūsu Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Zvārtes iezis, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas