Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vecais ugunsdzēsēju depo Limbažos - tas jāredz!

Ja vēlies izbaudīt ko patiešām interesantu un pārsteidzošu kopā ar ģimeni - iesakām apciemot Limbažus un paviesoties Limbažu vecajā ugunsdzēsēju depo, kas lepni stāv pašā pilsētas centrā. Katrā ziņā te var sasmelties gan informāciju, gan piedzīvojumu, noķert savu adrenalīna devu, kā arī gremdēties nostaļģiskās atmiņās...

Ieejot depo pirmajā stāvā, mūs sagaida liela, sarkana ugunsdzēsēju mašīna un tālāk arī dažādas citas ugunsdzēsēju vēsturi apliecinošas interesantas lietas - ķiveres, ugunsdzēsēju apģērbs u.c. Taču lielu pārsteigumu visiem sagādā nākamajā telpā izvietotā seno darbarīku un tehnoloģiju kolekcija.

Kamēr bērni brīnās par vecajām veļasmašīnām, kas dažiem atgādina "mucu ar trubiņu" un dažāda modeļa telefona aparātiem, fotoaparātiem u.c. sadzīves tehniku, pieaugušie ar nostaļģiju atceras bērnību, nopēta televizoru apaļos ekrānus, kuros tika skatītas vecās, labās multfilmas. Tāpat visiem ārkārtīgi interesantas šķiet rakstāmmašīnas, kas atgādina mūsdienu datoru klaviatūru, kā arī vēl virkne ierīču, kas ļauj aizceļot laikā. Dažs noskurinās un notrauc zosādu, ieraugot arī veco, labo zobārsta kabineta aprīkojumu ar kājminamo urbi un "moku krēslu", tomēr jāatzīst - visi ir sajūsmā. Šī ir viena no vietām, kur patiešām var uzkavēties.

Tālāk dodamies augšup - tornī, un uzreiz jāsaka - arī tas ir piedzīvojums. Torņa stāvu grīda ir no stikla - līdz ar to var redzēt cauri no pirmā stāva līdz pašai augšai. Neraugoties uz to, ka grīdas stikls ir drošs, bija ļoti interesanti noraudzīties, ka lielākā daļa cenšas tai "apiet apkārt" pa pašu maliņu, izvairoties taisnā veidā droši soļot "pāri bezdibenim". Arī mums smadzenēs kaut kas sagriežas - ar prātu it kā saprotam, ka nevar taču ielūzt, taču saņemties un doties doši pāri stiklam, uzdrošināmies vien pēc ilgāka laika.

Torņa augšā paveras skaists skats uz Limbažu vecpilsētas bruģētajām ieliņām. Tepat blakus - baznīca un centra kioskiņš. Arī Limbažu pilsdrupas ir netālu. Un vēl - noteikti vēl jāapskata arī "Dzīvā Sudraba muzejs", kas esot ļoti iespaidīgs!

Daži ieteikumi:

Pirms dodies, noskaidro Limbažu vecā ugunsdzēsēju depo darba laiku un ieejas biļešu cenu.

Savukārt, ja ir vēlēšanās pabaudīt dabu - apskati Lielezeru! tas atrodas tepat pilsētā un gar tā krastu ir skaista labiekārtota dabas taka pastaigām.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Limbažu vecais ugusdzēsēju depo, muzejs, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas