Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Velnezers jeb Čertoks - tā zilzaļais ūdens un mistiskie stāsti

Čertoks (arī Čortaks, Velnezers jeb Valnazars) – šim tik ļoti košajās krāsas zaigojošajam un teikām apvītajam ezeram ir vairāki nosaukumi. Velnezers atrodas aptuveni 9km no Aglonas bazilikas un tiek uzskatīts, ka abas šīs tuvu esošās vietas simbolizē labā un ļaunā cīņu un līdzsvaru pasaulē. Velnezerā neiesaka peldēties, ja negribot, lai atgadās kas ļauns. Tāpat dažiem šī ezera tuvumā rodoties reiboņi un trauksmes sajūta, piemetoties vadātājs un kas tik vēl ne! Neraugoties uz to, apmeklētāju šeit netrūkst. Arī mēs dodamies apskatīt šo neparasto dabas objektu.

Uzreiz jāteic, nekādas fiziskas blakusparādības neizjūtam, vien to, ka acis nespēj vien beigt jūsmot par neparasto ezera nokrāsu. Esam pārsteigti, ka ezerā aktīvi peld zivteles – interesanti, ar ko gan tās barojas? Augu šeit pamaz un ezera dibenu var redzēt līdz pat 8m dziļumam.

Ūdenī esot ļoti augsts dzelzs un dzīvsudraba daļiņu saturs, kā arī purva gāze jeb metāns. Stāsta, ka šeit zinātniekiem izpētes laikā pat sabojājusies aparatūra un uzlādētās baterijas pēkšņi pārstājušas darboties. Mūsu apmeklējuma laikā gan par laimi līdzpaņemtās ierīces izturēja, tādēļ ar prieku iemūžinājām ezera zilos ūdeņus arī fotogrāfijās.

Katrā ziņā – ļoti interesanta un neparasta apskates vieta netālu no skaistās Aglonas. Ja dodies uz Aglonu, noteikti ir vērts piestāt arī šeit. Piebraukt ir iespējams samērā tuvu, ar kājām atliek vien pavisam neliels ceļa gabaliņš, ko var mērot pa koka laipiņām, no kurām apmeklētāji aicināti nenokāpt, lai neizmīdītu dabu.

Ko vēl apskatīt:


Velnezers, Čertoks, Foto:1188

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas