Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Velomaršruti Kurzemē - lielisku ideju apkopojums

Ar velosipēdu pa Kurzemi? Kāpēc ne! Šeit ir tik daudz skaistu vietu, ko redzēt un apskatīt! Ja labi izplāno savu velomaršrutu, noteikti izbaudīsi gan braucienu, gan fiziskās aktivitātes un aktīvu atpūtu. Lūk, esam apkopojuši dažādas idejas velobraucienam pa Kurzemi – te būs gan viegli vienas dienas maršruti, gan tādi, kurus vari mērot divās dienās, ja vēlies pa ceļam izbaudīt arī atpūtu un iepazīt vairāk kādu no pieturvietām.

Velo maršruts Kuldīga – Dzelzavots – Padure - Kuldīga

Velomaršruts Kuldīga – Dzelzavots – Padure – Kuldīga ir patīkams ar to, ka tas ir lokveida, līdz ar to nav jādomā par nokļūšanu atpakaļ. Brauciens – apmēram 18km garš. Daļa maršruta ved pa meža ceļiem, kas ir īpaši patīkami – svaigs gaiss, ēna karstās dienās un dabas skati. Ja vien uz velosipēda nesēžat pirmoreiz, tad šis ir maršruts, kas būs pa spēkam arī ģimenēm ar skolas vecuma bērniem.

Pa ceļam apskati arī Riežupes smilšu alas – viens no mūsu TOP objektiem, kas jāredz Kurzemē. Turklāt, kā vēsta VisitKuldīda ieraksts facebook profilā, tad tajās mītošie sikspārņi ir devušies savās gaitās un alas atkal ir pieejamas apmeklētājiem.

Velobrauciens Papes dabas takās

Papes dabas procesu taka - ~9km gara. To var izstaigāt kājām, bet šis ir arī lielisks un viegls maršruts velobraucienam. Pa ceļam var iepazīt gan Nidas purvu, nokļūt līdz putnu vērošanas vietām, apskatīt Ķoņu zvejniekciemu. Turklāt šī taka daļu maršruta ved arī gar jūras krastu. Takas velomaršruta karte.

Ja esi Papes dabas takās, ņem vērā, ka te tās ir vairākas – par to plašāk esam rakstījuši jau iepriekš. Ja vēlies aplūkot arī savvaļas zirgus un taurus, vari mērot 32km garo taku.

Lasi vairāk par orhidejām, savvaļas zirgiem un Tauriem Papes ezera dabas takās!

Velomaršruts Liepāja – Bernāti – Jūrmalciems - Pape

Liepāja – Bernāti – Jūrmalciems – Pape - ~42km garš maršruts ar velosipēdu. Patiesībā šis posms ir mērojams dažādos veidos, piemēram, no Liepājas līdz Bernātiem ir iespējams braukt arī pa pludmali, bet vari izvēlēties arī Klaipēdas šoseju (Skatīt karti) Jāņem vērā, ka šajā maršrutā ir arī meža celiņi, kas mēdz būt par ļoti grūti braucami, tādēļ maršruts ir gana sarežģīts un nebūs piemērots bērniem vai pilsētas velosipēdistiem. Vēlams nodrošināties ar kalnu velosipēdu, kas piemērots šādiem sarežģītiem apstākļiem. Toties ir iespēja izbaudīt cilvēku gandrīz neskartu dabu. Arī šī maršruta ietvaros vari iegriezties iepriekš jau minētajās Papes dabas takās un apskatīt, piemēram, savvaļas zirgus. Paceļam – dabas parks Bernāti ar augstāko kāpu Latvijā.

Maršrutu vari arī saīsināt un braukt, piemēram, tikai Liepāja – Jūrmalciems posmu, kura garums būs apmēram 28km.

Vērts apskatīt: Iespaidīgie Ziemeļu forti Liepājā.

Brauciens ar velosipēdu no Kolkas līdz Sīkragam

Šis aptuveni 35km garais velobrauciens ļaus izbaudīt Slīteres nacionālā parka burvību. Pa ceļam vari aplūkot Slīteres Bāku, Slīteres dabas taku, Kolkas ragu, Laivu kapsētu Mazirbes jūrmalā un citas interesantas vietas. Maršruta garums var pamainīties – ja izvēlēsies šoseju – sanāks vien 28 km, ja brauksi caur zvejnieku ciemiem un gribēsi apskatīt Slīteres bāku – būs kādi 42km.

· Izlasi: Kolkas rags un citas vietas, ko apskatīt Kurzemē

Velomaršruts Aizpute – Kazdanga – Bojas – Aizpute

Velomaršruts Aizpute – Kazdanga – Bojas – Aizpute ir aptuveni 23,9km garš. Ceļš gan ir ar intensīvu satiksmi. Pa ceļam varēsi apskatīt skaisto Kurzemes mazpilsētu Aizputi. Kā arī citas interesantas vietas. Apskati maršruta karti un posies ceļā!

https://www.facebook.com/kurzemesregions/posts/3549005065142793

Velomaršruts ap Dundagu “Baron bōgans”

Šis ir apskates objektiem bagāts velomaršruts, tā garums 40km. Maršruts ir marķets, turklāt tas ir apļveida – līdz ar to vari sākt jebkurā no tā posmiem un atkal atgriezties sākumpunktā. Pa ceļam – Dundagas pils un parks, Mazbānīša stacija un šaursliežu dzelzceļš, kura uzbērumu var lietot arī velobraucēji posmā līdz vecajiem baronu kapiem. Pāces vilnas fabrika, Valpenes piramīda – 9m augsts akmeņu krāvums, kā arī citas interesantas vietas. Lejuplādē velomaršruta karti.

https://www.facebook.com/indra.klavina.14/posts/4062464413825612

Velobrauciens Talsu puses ezeru loks

Šis ir diezgan sarežģīts un grūts maršruts, kura garums ir 50km, tādēļ, ja neesi rūdīts velobraucējs un gribi pa ceļam arī apstāties un pabaudīt kādu skaistu pieturpunktu, ieteicams plānot šo braucienu 2 dienu garumā. Labā lieta – maršruts ir lokveida. Šajā maršrutā ir vairāki ezeri ar lieliskām peldvietām – Sasmakas ezers, Laidzes ezers, Vilkmuižas ezers, Talsu ezers. Tāpat pa ceļam varēsiet aplūkot arī Valdemārpili.

Ja apceļo Kurzemi – Tev noderēs informācija arī par viesu namiem un naktsmītnēm Kurzemē

Noķer arī citas idejas brīvdienām:


Velomaršruti Kurzemē, Image by Thomas G. from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas