Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Velomaršruts no Valmieras uz Cēsīm - krāšņi skati un aktīva atpūta

Diena kā radīta velobraucienam. Šoreiz gribējās kaut ko tādu, ko nepieredzējis velobraucējs spētu pieveikt nesteidzoties dienas laikā, vienlaikus mērojot pietiekami lielu attālumu ar iespēju baudīt dabu, mežu, un ainavas. Izvēle krita uz velomaršrutu Valmiera – Cēsis, kas ir diezgan populārs riteņbraucēju vidū. Jāteic gan, ka šis ceļš atkarībā no fiziskās sagatavotības, dažiem šķita pavisam viegls, citiem - grūts, bet pieveica visi, pat sākumskolas vecuma braucēji. Turklāt ļoti ērti, jo uz abiem galapunktiem gan Valmieru, gan Cēsīm, neatkarīgi no izvēlētā braukšanas virziena, kursē arī vilciens no Rīgas.

Īsumā par velomaršutu Valmiera – Cēsis

Valmiera – Cēsis posmu patiesībā var mērot abos virzienos. Mēs sākām no Valmieras Dzelzceļa stacijas, bet tikpat labi var braukt arī no Cēsīm uz Valmieru. Ļoti ērti, ka veloceļš ir marķēts ar koka plāksnītēm un oranži baltiem apzīmējumiem uz kokiem, līdz ar to nav jābaidās apmaldīties. Sākumā pa Stacijas ielu dodamies uz Gaujas tiltu pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā un tad griežamies lejā – gar Gauju iet taka. Tālāk jau gana vienkārši – sekojot norādēm pamazām šķērsojam arī šoseju, kur arī sākas ceļojums dabā.

Taka pamatā ved pa meža ceļu, kas lielākoties ir ļoti labā stāvoklī, bet tas var mainīties atkarībā no laikapstākļiem. Tās dažas vietas, kur sastopamies ar dubļiem, nav problēmu pieveikt, jo ir laipiņas un ir iespējams ērti izstumt velosipēdus, lietainā laikā noteikti šo šķēršļu pārvarēšana varētu būt izaicinošāka, tādēļ vēlams nodrošināties ar papildu apaviem. Tomēr jārēķinās, ka takā ir arī daudz sakņu un lietainā laikā tās var būt slidenas. Nepieredzējušam velobraucējam šis posms var būt diezgan sarežģīts, bet lēnā garā to ir iespējams pieveikt.

Mūsu velobrauciens bija aptuveni 46 km garš. Kopā ar pusdienu un fotopauzēm un atpūtas mirkļiem, nesteidzīgā tempā tas ir aizņēma 6 stundas.

Ko redzēt pa ceļam velobraucienā Valmiera - Cēsis

Mežs un sils

Vispirms jau ceļa garumā var izbaudīt fantastisko mežu – tik skaists sils, putni vītero, saule atspīd priežu stumbros un rodas patiesi mistiska sajūta. Tuvojoties Sietiņiezim, parādās arī baltas smiltis, skaista krauja, kuras augšā var pasēdēt un ievilkt elpu.

Vecupīšu dabas taka

Kocēnu novadā mūsu velomaršruts nedaudz pārklājas ar Dabas izglītības centra “Vecupītes” Dabas taku, kas ir 2,8km gara. Ar interesi var izpētīt takā esošās norādes par vietējiem dzīvniekiem un augiem. Norādes skaisti paslēptas īpašos koka bluķīšos, kurus atverot, var uzzināt interesantas lietas.

Sietiņiezis

Sietiņiezis iezīmē mūsu velobrauciena pusceļu. Šeit nolemjam atvilkt elpu un ieturēt līdzpaņemtās pusdienas. Sietiņieža apkārtne ir labiekārtota – te ir gan ugunskura vietas, gan galdiņi un soli pusdienotājiem, gan labierīcības. Tam visam bonusā - iespēja beidzot nokāpt no saviem riteņiem un aplūkot arī baltās Sietiņieža klintis.

Pēc pusdienām gan jāteic, ka atsākt braucienu ir grūti. Beidzot kājas liek sevi manīt, taču pēc dažiem km esam atkal iekustējušies un ceļš turpinās.

Tuvojoties Cēsīm, sasniedzam Jāņarāmi. Šobrīd dilemma – vai turpināt ceļu uz Ērgļu klintīm vai doties uzreiz uz pilsētu. Esam noguruši un izlemjam uz Ērgļu klintīm aizbraukt citreiz. Taču izturīgākie var turpināt ceļu pa meža taku gar Gauju un baudīt dabas krāšņumu, pirms sasniedz galamērķi.

Šo maršrutu ir iespējams arī organizēt kā divu dienu pārgājienu, pirmo dienu mērojot ceļu līdz Sietiņiezim un otrajā dienā paveicot marsšrutu līdz galam. Tad gan pašiem jāņem līdzi teltis un viss nepieciešamais.

Ko apskatīt tuvumā:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Starp citu - šo ceļu no Valmieras uz Cēsīm daži drosmīgie izmēģinājuši arī mērot kājām. Noskaties "Ģimene burkā" sēriju, kurā Reņģu pāris dodas kājām šo pašu gabalu. Vai tas vispār ir iespējams un kā viņiem veicās šajā pārgājienā:


Velomaršruts Valmiera - Cēsis, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas