Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

VIDEO: Sabiedrībā neizpratni raisījis video ar medūzai līdzīgu NLO virs ASV armijas bāzes

Foto: Ekrānuzņēmums no videoklipa

Foto: Ekrānuzņēmums no videoklipa

Šonedēļ internetā parādījies videoklips, kurā it kā redzams dīvains medūzai līdzīgs neidentificēts lidojošs objekts (NLO) virs ASV kopīgās operāciju bāzes Irākā.

Žurnālista Džeremija Korbela publiskoto videoierakstu uzņēma ASV armija 2018. gadā, un, kā norāda Korbels, Pentagons video redzamo objektu ir oficiāli nodēvējis par UAP - nezināmu gaisa parādību (angļu val. unknown aerial phenomenon).

Līdz šim Pentagons nav publiski paudis savu viedokli vai izdevis oficiālu paziņojumu par šiem kadriem.

Detalizētā aprakstā vietnē “X” (agrāk “Twitter”) Korbels raksta, ka videoklips uzņemts, izmantojot termogrāfisko, uz priekšu vērsto infrasarkano radaru.

https://twitter.com/JeremyCorbell/status/1744790827254313423

Kā to apraksta Korbels, video redzams objekts, kas, slīdot virs militārās bāzes, ātri maina krāsu no melnas uz baltu, norādot uz strauju temperatūras maiņu.

Korbels stāsta, ka objekts, kas atgādina medūzu ar uz leju nosvērtiem taustekļiem, pārvietojies cauri slepenai militārai bāzei, pirms iegrimis tuvējā ūdenstilpē, kur tas noturējies 17 minūtes. Pēc tam objekts atkal izniris no ūdens un lielā ātrumā pazudis.

Metjū Šidagis, fizikas profesors Albānijas Universitātē, portālam “News Nation” pastāstīja, ka videoierakstā viņu visvairāk uzrunā tas, cik ātri mainās objekta krāsa visā videoieraksta laikā, uzstājot, ka nav iespējams, ka kāds no zināmajiem objektiem tik ātri mainītu temperatūru.

"Tas norāda vai nu uz kameras defektu un tas tiešām nemaina temperatūru tik ātri, vai arī uz kaut kādu atstāto pēdu pārvaldību, kas tad liek uzdot jautājumu, ja jums ir šāda spēja, kāpēc jūs vienkārši nepaliktu neredzams?" skaidro Šidagis.

Kameras defekts, uz ko atsaucas profesors, varētu būt smērējums uz objektīva, taču Šidagis saka, ka tas ir maz ticams izskaidrojums, jo, rūpīgi aplūkojot video, faktiski var redzēt, ka objekts maina izmēru līdz ar tālummaiņu.

"Jūs arī redzat, ka kameras tīklojums, sava veida četras centrālās zīmes uz kameras, maina savu pozīciju attiecībā pret objektu," stāsta profesors.

Tomēr Šidagis saka, ka bez plašāka konteksta nav iespējams izdarīt secinājumus par to, kas varētu būt šis objekts. Ir nepieciešama plašāka informācija par notikumu un būtu noderīgi aplūkot vairāk kadru no dažādiem leņķiem.

Lasi vēl:

Foto: Ekrānuzņēmums no videoklipa

Foto: Ekrānuzņēmums no videoklipa

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas