Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

VIDEO: Šogad lielākais meža ugunsgrēks izcēlies motobraucēju neapdomības dēļ

Mežs. Foto: ReTV

Mežs. Foto: ReTV

Šogad lielākais meža ugunsgrēks dzēsts aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja” Valkas novadā, vēstī ReTV ZIŅAS.

Liesmas postījušas pieaugušu mežu vairāk nekā 14 hektāru platībā. Ugunsgrēks mežā izcēlās aizvadītajās valsts svētku brīvdienās – vien pāris dienas pēc tam, kad visā valstī izsludzināja meža ugunsnedrošo laikaposmu.

Valsts meža dienestā (VMD) vērtē, ka nelaimes iemesls visdrīzāk ir neapdomīga cilvēku rīcība, jo šajā teritorijā mežus aizvien biežāk izbraukā dažādi mehanizētie transportlīdzekļi.

Pašlaik šeit skatam paveras izdegusi zeme un melni koku stumbri. Kā sarunā ar ReTV atzīst a/s “Latvijas valsts meži” Austrumvidzemes reģiona ugunsdzēsības speciālists Mārtiņš Kudiņš: “Šeit ir aizsargājamas teritorijas, šeit ir gan medņu riesta vietas, gan medņu riesta buferzona. Te ir kāpu mežs, priežu, ar dažādām augu sugām bagāts. tagad ir tā, ka šeit viss ir nodedzis."

Valsts meža dienesta pārstāvis Arnis Krastiņš vērtē, ka ugunsgrēks visdrīzāk ir izcēlies cilvēku rīcības dēļ: “Pēdējā laikā ļoti daudz tieši cilvēki ar solo močiem, kvadracikliem, bagijiem braukā pa mežu. Vienkārši braukā, kā mums paziņoja tie, kurus mēs te apturējām, ka viņiem te ir oficiāla trasīte iezīmēta. Kā te var būt oficiāla trasīte iezīmēta, ka ugunsbīstamā laika periodā vispār mežā nedrīkst nobraukt no ceļa.”

Plašāk skaties ReTV sižetā.

ReTV Ziņas 21.00 (10.05.2024.)
Mežs. Foto: ReTV

Mežs. Foto: ReTV

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas