Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vidzemes skaistākās dabas takas Tavam brīvdienu maršrutam

Latvija ir unikāla ar to, ka mums ir tik daudz dabas – gan neskartas, gan iekoptas ainavas. Purvi, meži, pļavas, ezeri, ūdenskritumi, avoti, upes, jūra, pakalni, ielejas... Ir tik daudz, ko redzēt, tāpēc nebūt visiem nav jābrauc drūzmēties vienuviet, bet var doties baudīt dabu arī pašizolācijas periodā.

Jau šajās brīvdienās dodies ar savu ģimeni pārgājienā pa kādu no šīm brīnišķīgajām dabas takām Vidzemē:

 • Zvārtes iezis - Velauču tilts - viens no mūsu mīļākajiem maršrutiem ar fantastiskām dabas ainavām. Šeit ik solis ir fotogrāfijas cienīgs, pat ziemā! ieskaties pats!
 • Ieriķu dzirnavas – pastaiga Melderupītes ielejā, kur interesanti būs gan lieliem, gan maziem. Maršrutu rotā no sūnām veidoti zvēri un citi tēli, un pastaigu aizraujošāku darīs rotaļa, meklējot ceļā noslēpušos akmens vīriņus jeb ūdensvecīšus.
 • Kazu gravas ūdenskritums – pasakaini skaists apskates objekts, kas pieejams jebkuram ģimenes loceklim, gan bērniem, gan sirmgalvjiem, jo pastaigas maršruts nav garš vai sarežģīts.
 • Līgatnes dabas takas var aplūkot, iepriekš ieplānojot braucienu un iegādājoties biļeti – tas nozīmē, ka tur nebūs drūzma, bet tiks uzraudzīts cilvēku skaits. Ir vērts to ieplānot, jo tagad, līdztekus vienkārši skaistajai dabas takai, ir ekskluzīva iespēja arī satikt septiņus nesen atskrējušos mežacūku sivēnus!
 • Mālpils dabas taka piemērota aktīvākas atpūtas cienītājiem. Tā ir 6,5 km gara, taču piemērota arī ģimenēm, jo aprīkota ar soliņiem un ugunskura vietām atpūtai.
 • Cecīļu dabas taka Ieriķos vijas gar Kumadas upi. Tā ir piemērota itin visiem, jo pastaigas garumu var izvēlēties katrs pats: vai mērot 2, 4 vai 12 km garu ceļu. Turklāt ziemas vakaros pastaiga būs īpaši skaista, jo taka ir izgaismota ar krāšņām gaismiņām.
 • Lielo Kangaru pastaigu taka - Netālu no Rīgas, Ropažu novadā, dabas liegumā "Lielie Kangari" atrodas pasakaini skaista pastaigu taka ar skatu torni. Takas sākumā ir sarūpēti īpaši stendi ar vingrinājumiem, lai sabraukušie varētu kārtīgi izkustināt visas locītavas.
 • Liepas Lielā Ellīte - Ja esi pusceļā starp Valmieru un Cēsīm, noteikti piestāj Liepā. Lielā Ellīte priecē ar krāšņiem arkveida smilšakmens atsegumiem, arkveida veidojumiem un alām. Tepat netālu iespējams baud't arī garāku pastaigu - iespaidīgās Līču-Laņģu klintis.
 • Līču-Laņģu klintis - ir viena no iespaidīgākajām klinšu sienām Latvijā, kas rotājas ar daudzajiem avotiem un alām. Dabas taka gar 30m augstu klinšu sienu visiespaidīgāk izskatīsies agrā pavasarī, kad koki vēl nav sazaļojuši un klints būs redzama pilnā krāšņumā.
 • Skaņaiskalns Mazsalacā un Dauģēnu dabas taka - burvīga pastaiga gan tiem, kas mīl dabu, klintis un alas, gan arī ļoti interesanta pastaigu vieta ģimenēm ar bērniem - te uzkāpsiet pa sapņu trepēm, varēsiet ielīst Velna alā, apbrīnot brīnumaino dabas dāvanu - mutuļojošo Salacas upi un klintis tās krastos, kā arī pastaigas laikā satikt mežā koka figūriņas - rūķus, Kurbadu, velnēnus... Lieliski pavadīta diena!
 • Vizlas dabas taka - Vidzemes ziemeļaustrumos, netālu no Latvijas robežas, starp Smilteni un Api atrodama 1,2 km gara pastaigu taku - Vizlas dabas taka. Tā atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – "Ziemeļgauja" un ved gar nelielo Vizlas upīti. Taka sākas pie 1834. gadā būvētā tiltiņa pār Vizlu, kas ir vecākais dolomīta arkveida tilts Latvijā.
 • Amatas dabas takas - vienas no ainaviskākajām. Pieejami dažāda garuma un grūtības maršruti, kas noderēs arī ziemas pārgājienam
 • Lielezera dabas taka Limbažos - skaista un sakopta pludmale ar aktīvām sporta iespējām, bērnu pilsētiņu ir sākums arī 3,6 km garajai Lielezera dabas takai, kas ir labiekārtota un pieejama pat māmiņām ar bērnu ratiņiem, kā arī cilvēkiem ratiņkrēslā.
 • Taka kokos Valmierā Sajūtu parkā - sī varbūt nav tāda dabastaka klasiskā izpratnē, bet patiks dabasmīļiem ,kas vēlas arī mazliet aktīvāku atpūtu - pastaigu pa koka laipiņām augstu virs zemes un vairākus brīnumainus nobraucienus pār Gauju, kas ļaus baudīt ainavu pavisam no cita skatupunkta. Tepat blakus - arī sajūtu taka, ko var izstaigāt.
 • Sedas purva kājnieku taka - unikāls pārgājiena maršruts Vidzemē.Tas ved gar kūdras ieguves laukiem, purva dīķiem un pa šaursliežu dzelzceļu, kas agrāk tika izmantots kūdras transportēšanai.
 • Pārgājiena maršruts no Kārļu tilta līdz iespaidīgajam Zvārtes iezim gar Amatas upes līkumotajiem krastiem, gājiens apmēram 10km garš.
 • Pārgājiens Valmierā starp četriem tiltiem - jauns aptuveni 12km garš maršruts gar ainaviskajiem Gaujas krastiem.
 • Minhauzena taka - būs ideāla atpūta ģimenēm ar bērniem. Taka nav gara, bet tā ir pārsteigumu pilna!
 • Alūksnes skatu torņi - pasakaini skaistas ainavas, īpaši zelta rudenī. Ziemeļvidzemes krāšņums un izcilas idejas pārgājieniem
 • Cīrulīšu dabas takas ziemā - īsta pasaku valstība!
 • Sarkanās Rakstu klintis - tas ir lielisks sākums garākam pārgājienam uz Zvārtes Iezi, vai arī pavisam neilgai pastaigai pa meža taku līdz Gaujai. Tāpat šeit blakus var apciemot Rakšu zooloģisko dārzu, kurā mīt lamas, alpakas, kamieļi, ēzelīši - bērniem patiks.

Nesēdi mājās, bet izbaudi Latvijas dabas skaistumu Vidzemē!

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Izlasi arī:

Vidzemes dabas takas. pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas