Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Viņa ienāca tiesas zālē un nošāva savas meitas slepkavu - Mariannas Bahmeieres stāsts

Ilustratīvs attēls. Foto: "Pixabay"

Ilustratīvs attēls. Foto: "Pixabay"

Vācietes Mariannas Bahmeieres vārds mūsdienās nav dzirdēts bieži, taču astoņdesmito gadu sākumā viņa uz brīdi nokļuva visas pasaules mediju uzmanības centrā. Žurnālisti no visas pasaules devās uz vācu pilsētu Lībeku, lai uzzinātu vairāk par viņas kontroversiālo atriebību.

Bahmeieri sabiedrība ir vērtējusi dažādi, tomēr lielākoties cilvēki ir bijuši viņas pusē un sievieti atbalstījuši. 1981. gadā Marianna ienāca tiesas zālē Lībekā un ar "Beretta M1934" pistoli izdarīja vairākus šāvienus mugurā vīrietim, kurš uzreiz notikuma vietā mira. Marianna nepretojās likumsargiem un tika apcietināta.

Lībekā tobrīd tika tiesāts 35 gadus vecais Klauss Grabovskis, kurš bija Mariannas meitas Annas slepkava - viņš septiņus gadus veco meiteni seksuāli izmantoja un nogalināja 1980. gadā. Marianna, naida pārņemta, redzēja tikai vienu taisnīgu ceļu, kā sodīt varmāku. Viņa rēķinājās ar sekām un bija gatava doties cietumā, taču viņai bija svarīgi atriebties slepkavam, lai izcīnītu taisnīgumu. Un pēc Mariannas domām viņš bija pelnījis tikai vienu "samaksu"...

Mariannas dzīvesstāsts kopumā ir skarbs un sarežģīts. Viņa piedzima 1950. gadā ļoti reliģiozā ģimenē - viņas tēvs bija tam laikam tipiski autoritāra figūra, kurš ļoti daudz patērēja alkoholu un lielu daļu sava laika pavadīja bārā, nevis mājās. Dzeršana viņas tēvu padarīja agresīvu un Mariannas māte galu galā ar viņu izšķīrās. Marianna visai agrā vecumā tika izmesta no mājas, jo bija dumpinieciski noskaņota, proti, pretojās mātes idejām un sūdzējās par to, ka viņai bijusi traumatiska bērnība.

https://www.instagram.com/p/ClgZavhuYM8/

23 gadu vecumā Mariannai piedzima meita Anna, kura, kā izrādās, nebija pirmais viņas bērns. Jau 16 gadu vecumā Marianna dzemdēja pirmo atvasi, taču nebija gatava viņu paturēt, nododot adoptācijai, bet divus gadus vēlāk viņa vēlreiz izdarīja to pašu ar savu otro bērnu... Pēc pieciem gadiem viņai piedzima Anna un pēc tam Marianna veica olvadu nosiešanu ar domu, ka Anna paliks viņas vienīgais bērns.

1980. gada 5. maijā Marianna sastrīdējās ar septiņus gadus veco Annu un, mēģinot ieriebt mātei, meitene nolēma neaiziet uz skolu. Tā vietā Anna devās pie draudzenes, taču pa ceļam viņu nolaupīja Grabovskis, kurš meiteni seksuāli izmantoja savā mājā un viņu nožņaudza. Pēc tobrīd izskanējušās informācijas viņš meiteni sasēja, ievietoja kastē un iemeta kanālā. Lai arī Grabovskis noliedza, ka viņš būtu meiteni seksuāli izmantojis, viņš tiesā apgalvoja, ka slepkavības motīvs bija Annas it kā draudi, ka viņa pastāstīs mammai, ka tikusi seksuāli izmantota ar mērķi izkrāpt naudu. Grabovskis tajā pašā laikā vēl iepriekš divreiz tika apsūdzēts par seksuāla rakstura uzbrukumiem divām citām meitenēm.

6. martā 1981. gadā - trešajā tiesas dienā - Marianna ienāca tiesas zālē ar "Beretta M1934" pistoli un izdarīja astoņus šāvienus Grabovska virzienā. Septiņi šāvieni trāpīja viņam mugurā, 35 gadus vecajam vīrietim uzreiz mirstot notikuma vietā. Marianna tika apcietināta un viņa arī nepretojās, jo apzinājās, ka nonāks cietumā, taču viņa bija gatava to izciest, lai atriebtu meitas slepkavu. Marianna pēc tam pārdeva savu dzīvesstāstu laikrakstam "Stern" par 250 000 vācu markām, kas mūsdienās būtu vairāk nekā 127 000 eiro. Tas palīdzēja nosegtu tiesas izdevumus.

28 dienas pēc Grabovska slepkavības Mariannai tika piespriests sešu gadu cietumsods, taču viņa tika atbrīvota pēc trīs gadiem, jo parādījās bažas, ka viņa varētu cietumā izdarīt pašnāvību. Marianna pēc tam apprecējās un pārcēlās uz Āfriku, tomēr viņas laulība izjuka 1990. gadā, sievietei pārceļoties uz Sicīliju. Īsi pēc tam Mariannai tikai diagnosticēts vēzis, kas piespieda atgriezties dzimtajā Vācijā.

1996. gadā Marianna zaudēja cīņā ar audzēju 46 gadu vecumā. Pēdējās dienas viņa pavadīja Lībekas slimnīcā, neskatoties uz to, ka iepriekš bija izteikusi vēlmi nomirt savās otrajā mājās Itālijā. Pirms nāves viņa uzrunāja "Norddeutscher Rundfunk" reportieri Lukasu Mariju Bēmeru ar lūgumu dokumentēt viņas pēdējos dzīves brīžus.

Marianna tika apglabāta Lībekā blakus savai meitai Annai. Savas dzīves laikā Marianna nekad publiski nenožēloja Grabovska slepkavību.

Vēlāk par šo notikumu tika uzņemta arī filma. Zemāk redzamais kadrs ir iestudējums.

Ilustratīvs attēls. Foto: "Pixabay"

Ilustratīvs attēls. Foto: "Pixabay"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas