Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Visplānākā siltā grīda - Uponor Siccus Mini

Uponor Siccus Mini ir grīdas apsildes sistēma, kas sniedz priekšrocības gan uzstādītājiem, būvuzņēmējiem, gan gala lietotājiem. Ātri un viegli uzstādāma, ar augstu energoefektivitāti.

Domājot par siltās grīdas apkures sistēmas ierīkošanu jaunā vai renovējamā projektā, nereti nākas atteikties no iecerētā konstrukciju augstuma vai svara dēļ. Uponor Siccus Mini visplānākā siltās grīdas sistēma ļauj šo ideju īstenot par visiem 100%. Turklāt, tā ir vieglākā sausās konstrukcijas sistēma ūdens siltajām grīdām.

Sistēmas konstrukcijas augstums ir tikai 15 milimetri. To uzstāda uz esošās grīdas, kas nozīmē mazāk putekļu, netīrumu un ievērojami ietaupīts laiks uzstādīšanai. Uzstādīšanu var veikt viens cilvēks.

Siccus Mini sistēmai ir ļoti maza inerce, tā ļoti ātri sasilst. Sistēma jau pēc 50 minūtēm ir sasniegusi 90% no savas maksimālās jaudas.

Ēku renovācija

Siccus Mini siltās grīdas sistēma piedāvā vairākas priekšrocības, īpaši renovācijas projektiem. Pēc sistēmas uzstādīšanas jauno, izvēlēto grīdas segumu var ieklāt uzreiz, jo nav jāgaida cementa sacietēšana. Vēl viens arguments par labu sausajām uzstādīšanas sistēmām ir tas, ka tās ir vieglākas kā tā dēvētās mitrās (ar betonēšanu) sistēmas, kas var būt būtisks faktors dažādiem projektiem. Siccus Mini zemais konstrukcijas augstums ir liela priekšrocība modernizācijas projektos. Galu galā, ja mainās grīdas konstrukcijas augstums, tas ietekmē arī logu, durvju aiļu, durvju rokturu, gaismas slēdžu, rozetes un visu citu telpā esošo ierīču augstumu. Nelielas izmaiņas, ko izraisa īpaši plānas grīdas apsildes sistēmas, var veikt bez piepūles, savukārt būtiskas izmaiņas prasītu papildu pielāgojumus vai pat nebūtu iespējamas. Uponor Siccus Mini sistēma piemērota visiem grīdas segumiem. Kā optimālākais un vieglāk apstrādājamais ir lamināts vai parkets, tomēr tā piemērota visiem zināmajiem grīdas seguma veidiem - dabīgajam akmenim vai flīzēm, vinilam vai paklājam.

Sajūti siltumu ātrāk

Siccus Mini viena no priekšrocībām, kura noteikti atsver ar ierīkošanu saistīto neapmierinātību vai diskomfortu, ir sistēmas ātrais reakcijas laiks. Proti, vēlamā komforta temperatūra telpā tiek nodrošināta ievērojami ātrāk. 90% no sildīšanas jaudas tā sasniedz 50 minūtēs. Parastajām sausajām sistēmām nepieciešamas vairāk kā divas stundas, bet mitrajām sistēmām - vairāk kā trīs stundas.

Zemākas emisijas un enerģijas ietaupījums

Tādi risinājumi kā Siccus Mini palīdz samazināt siltumnīcafekta gāzu emisijas un ierobežot klimata pārmaiņas. ES ir izvirzījusi mērķi līdz 2050. gadam būt klimatneitrālai un līdz 2030. gadam panākt emisiju samazinājumu par 55% salīdzinājumā ar 1990. gada radītāju. Tas ietekmē arī būvniecības nozari, kas rada aptuveni 36% ES emisiju.[1] Viena no iespējamām stratēģijām ir grīdas apsildes sistēmu uzstādīšana, kas patērē mazāk enerģijas, pateicoties zemākai turpgaitas temperatūrai un starojuma apsildes principiem. Aprīkojot šīs ēkas ar zemas temperatūras grīdas apsildes sistēmām un atsevišķu telpu kontroles funkciju, emisijas var samazināt līdz pat 39 procentiem.[2] Siltumsūkņi ir ieteicami kā ilgtspējīgs enerģijas avots. Uponor Siccus Mini ir lieliski piemērots kombinēšanai ar siltumsūkņiem, pateicoties tā darbībai zemā temperatūrā.

Papildus informācijai un jautājumiem: Uponor Latvia

Uponor ir vadošais risinājumu piegādātājs, kas efektīvi un produktīvi pārvieto ūdeni pa pilsētām, ēkām un mājām. Mēs palīdzam klientiem dzīvojamo un komerciālo ēku būvniecībā, pašvaldībām un komunālajiem uzņēmumiem būt produktīvākiem un pastāvīgi atrast jaunus veidus kā taupīt, pārvaldīt un nodrošināt ūdeni atbildīgi. Mūsu sistēmas drošai dzeramā ūdens nodrošināšanai, energoefektīvai apkurei un dzesēšanai, kā arī uzticami infrastruktūras risinājumi, tiek pārdoti vairāk kā 80 valstīs. Uponor nodarbina aptuveni 3600 profesionāļu 26 valstīs Eiropā un Ziemeļamerikā. 2022. gadā uzņēmuma neto apgrozījums sasniedza aptuveni 1,4 miljardus eiro. Uponor Corporation atrodas Somijā un ir kotēts Nasdaq Helsinki biržā. Uponor ir daļa no Georg Fischer grupas, kas atrodas Šafhauzenā, Šveicē. www.uponorgroup.com


[1] Avots: Eiropas Komisija

[2] Avots: Integrālās būvniecības pakalpojumu inženierija – enerģijas atjaunošanas koncepcijas studentu izpētes projekts/modeļa aprēķins, HBC Biberach University of Applied Sciences, WS 20/21

Foto: Uponor Latvia

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas