Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Viss esot izrunāts! Policija komentē avārijā cietušā grupas "Lustīgais Blūmīzers" muzikanta pārmetumus instancēm

Foto: Privāts arhīvs

Foto: Privāts arhīvs

Šī gada 2. martā grupas "Lustīgais Blūmīzers" muzikants Mārtiņš Bergmanis kopā ar bērniem cieta smagā avārijā. Mūziķis, kurš atklāti dalījās ar savu pieredzi, atklāja ne tikai fiziskos un emocionālos zaudējumus pēc avārijas, bet arī šķēršļus, ar kuriem nācies saskarties pēc tās – neskaidru un lēnu procesu ar apdrošināšanu, grūtības saņemt atbildes no iestādēm, kā arī izjūtu, ka iestādes, kurām vajadzētu aizstāvēt cietušo intereses, viņaprāt, to nedara.

Lai noskaidrotu atbildes, 1188.lv redakcija vērsās pie Valsts policijas ar lūgumu komentēt situāciju. Sniedzot atbildes, Valsts policijas pārstāvji izgaismo būtisku problēmu – savstarpēju neizpratni starp valsts institūcijām un personu, kurš nonācis sarežģītā situācijā.

Policija apstiprina, ka izmeklēšana saistībā ar konkrēto ceļu satiksmes negadījumu vēl turpinās ciešā sadarbībā ar uzraugošo prokuroru. Kriminālprocess nav noslēgts, taču tas, kā uzsver policija, neesot šķērslis apdrošināšanas kompensācijas izmaksai.

Policija uzsver, ka apdrošināšanas kompānijai visa nepieciešamā informācija ir sniegta un kriminālprocesa statuss nedrīkst kalpot par iemeslu atteikt atlīdzību. Cietušajam pēc negadījuma esot jāvēršas pie pretējās puses apdrošinātājiem. Savukārt apdrošinātāji, saņemot iesniegumu, var vērsties Valsts policijā ar pieprasījumu pēc papildu informācijas.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas Vecākā speciāliste Madara Šeršņova skaidro, ka "Pēc Valsts policijas pieredzes citos kriminālprocesos, citi apdrošinātāji izmaksu par sabojāto automašīnu izmaksāja uzreiz.

Valsts policija šajā gadījumā visu informāciju par negadījumu ir sniegusi apdrošināšanai

un nekad ar citām apdrošināšanām nav bijušas problēmas, ka kompensāciju neizmaksātu cietušajam."

Par komunikāciju – versijas atšķiras

Saistībā ar izteikumiem par policijas darbu un komunikāciju pēc negadījuma Valsts policija norāda, ka ne notikuma vietā, ne telefoniski no cietušā nav saņemta informācija par iespējamiem pārkāpumiem vai neskaidrībām: "Abpusēja saziņa ir laipna un viss tiek izrunāts, vienīgi diemžēl pēc komunikācijas ar policijas darbiniekiem sociālos tīklos redzams citādāks ieraksts, kas raisa neizpratni, kāpēc tik krasi atšķiras personas komunikācija ar policiju un sociālajos tīklos."

Pēc negadījuma gan esot saņemts iesniegums ar lūgumu izvērtēt policistu rīcību, kas arī ticis darīts – tika veikta pārbaude, analizējot notikuma vietā fiksēto body kameru ierakstu. Šeršņova skaidro, ka:

Analizējot ierakstus, redzams un dzirdams, kāda bija patiesā komunikācija notikuma vietā, kas atšķiras no sociālajos tīklos paustās informācijas.

Šī situācija spilgti izgaismo to, cik ļoti var atšķirties oficiālās institūcijas skatījums un cietušā personīgā pieredze. Vienlaikus šis gadījums aktualizē jautājumu par to, cik saprotama un pieejama ir valsts institūciju sniegtā informācija pēc negadījumiem, un kāda ir sadarbība starp policiju, apdrošinātājiem un cietušajiem.

Avārijā cietušā Mārtiņa Bergmaņa skatījumu uz notikušo lasi šeit!

Foto: Privāts arhīvs

Foto: Privāts arhīvs

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas