Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Žalūzijas, logu un durvju sieti – pret insektiem, gaismu un karstumu

Pavasarī priecājamies par dabas mošanos – pirmie lakstīgalu treļļi, spožas saules stari un zilas debesis! Tomēr pavisam drīz prieku par arvien siltāko laiku un svaigo gaisu caur atvērtajiem logiem var mazināt odu uzstājīgā džinkstoņa, kaķa pārliecīgā interese par iespējām pastaigāt pa palodzi vai traucējoši saules atspīdumi datorā. Ir pavisam viegli novērt šos un vēl citus traucēkļus, izvēloties atbilstošus līdzekļus – piemēram, insektu sietus un žalūzijas!

Mūsdienīgā insektu sietu un žalūziju piedāvājumā ir ietverts dažādu materiālu klāsts, kas paredzēti atšķirīgām sadzīves situācijām, tāpēc tuvāk apskatīsim iespējamos variantus:

Insektu jeb moskītu tīkli

 • Ērti ielikt un izņemt katrā logā. Vienkāršākais variants ir siets alumīnija rāmītī ar piemērotiem pagriežamiem āķiem, kur ļauj nostiprināt sietu uz loga rāmja. Katrs pats ērti var ielikt šādu sietu savā logā un tik pat viegli izņemt, kad tas nav vairs nepieciešams. Kad siets ir ielikts, tas nekādā veidā netraucē logu aizvērt.
 • Veselīgs miegs naktīs. Uzstādot logos insektu sietus, būs gan svaigs gaiss, gan netraucēs kaitinošā odu džinkstoņa. Īpaši to spēs novērtēt mazu bērnu māmiņas, jo mazuļu ciešais miegs ļaus labāk atpūsties arī pašām.
 • Alumīnija siets – dzīvnieku drošībai. Ja telpās mitinās arī kāds četrkājains vai spārnots radījums ar asiem nagiem, tad drošāk ir izvēlēties nevis parasto sieta materiālu, bet alumīnija. Šādu sietu dzīvnieku nagi nesaplēsīs un varēsiet mierīgi turēt logus atvērtus.
 • Neredzamais tīkls netraucētai ainavai. Ja caur logu labprāt noraugāties skaistā skatā, ko nelabprāt aizsegtu ar parastu pelēcīgu tīklu, varam piedāvāt sietu no plānāka stiegrojuma melnā krāsā – to acs nemanīs.
 • Antialerģiskais tīkls. Ja nepieciešams maksimāli aizturēt ne tikai kukaiņus, bet arī papeļu pūkas, tad noderīgs būs īpaši blīvi austais antialerģiskais siets. Jārēķinās, ka gaisa plūsma caur šādu sietu būs daudz mazāka, nekā caur parasto tīklu.
 • Veramas sieta durvis. Vasarās, kad vēlamies vairāk svaiga gaisa, vai uzturēt sarunas pāri visam pagalmam, bieži durvis tiek turētas vaļā. Sietu durvis palīdzēs neielaist telpās kukaiņus. Tās vienā malā stiprinās uz eņģēm, savukārt veramajā daļā tiek nofiksētas ar magnēta palīdzību.
 • Bīdāmas sieta durvis. Ja ikdienā šķiet traucējoši virināt gan sietu, gan pašas durvis, tad var izvēlēties bīdāmo plisēto sietu. Nelietots tas sabīdīts stāvēs vienā ailes malā un netraucēs ikdienas kustībā caur durvīm. Šāds siets būs noderīgs arī divviru jeb štulpa durvīm.
 • Rullo insektu sieti. Iespējams izgatavot arī tādus insektu sietus, kuri ir nevis rāmī, bet neizmantoti ir satīti rullī un paslēpti kasetnē. Pavelkot uz leju, tādu sietu aizbīda pāri logailei.

Žalūzijas

 • Ērtas lietošanā – katrai loga daļai! Žalūzijas var uzstādīt ne tikai kā aizkarus visas ailes platumā, bet katrai loga daļai atsevišķi. Tādā veidā tās ir daudz ērtāk lietot, piedevām paliek brīvi pieejama arī palodze!
 • Karstumu atvairošs sudrabains pārklājums. Logiem saules pusē būs noderīgas žalūzijas ar speciālu atstarojošu pārklājumu. Ne tikai sviests vairs nekusīs, bet arī paši jutīsieties atsvaidzinošāk!
 • Pilnīga tumsa – netraucētam miegam un izcilam kinovakaram. Īpaši blīvs un gaismu necaurlaidīgs audums nodrošinās iespēju “ieslēgt” nakti jebkurā diennakts laikā.
 • Darbs pie datora bez kaitinošiem atspīdumiem. Jo blīvāks žalūziju audums, jo mazāk atspīdumu būs arī uz datorekrāna. Tomēr, ja negribas vasarā radīt telpā tumsu, ir iespējamas žalūzijas ar sietveida tīklojumu vai caurspīdīgām lamelēm – tikai, lai izkliedētu saules starus.
 • Dažādi risinājumi un veidi. Vispopulārākās ir rullo žalūzijas to audumu dažādības un lietošanas ērtības dēļ. Tomēr tiek novērtētas arī citu veidu žalūziju iespējas – ar plisēto žalūziju iespējams aizsegt tieši vēlamo loga daļu, jo tās var bīdīt gan no augšas, gan apakšas. Šī tipa žalūzijas būs arī vispiemērotākās vannasistabā vai citā telpā ar paaugstinātu mitrumu, jo ļaus labāk cirkulēt gaisam starp audumu un stiklu. Lai varētu pēc vēlēšanās mainīt pilnīgu/daļēji aizklātu vai atklātu skatu aiz loga, noderēs DIENAS-NAKTS rullo žalūzijas, horizontālās vai vertikālās žalūzijas.

Dažādas formas un krāsas

 • Gan žalūzijām, gan sietiem kasetnes un rāmji ir iespējami dažādās krāsās, standarta krāsas ir balta, brūna, tumši pelēka un zelta ozols. Iespējami arī citi toņi un krāsojums jebkurā krāsā pēc RAL kataloga.
 • Sietus un žalūzijas var izgatavot arī nestandarta formas logiem – apaļiem, slīpiem, trijstūrveida!

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas