Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ziemas pastaiga Cīrulīšu dabas takā

Pirmoreiz izstaigājām Cīrulīšu dabas takas ziemā. Pasakaina pastaiga pa mežu, kad sniegs gurkst zem kājām, no sniega smaguma noliekušies egļu zari, Gaujas mala, kurā var pavērot, kā iet ledus un tepat blakus esošie slēpošanas kalni, kuros uzkāpjot, paveras viens no skaistākajiem skatiem uz Gaujmalas zilajām priežu galotnēm. Fantastiskas sajūtas!

Cīrulīšu dabas takas sākums ir pie Žagarkalna – jāiet gar slēpošanas kalnu bērniem un turpat blakus jau arī ir dabas takas sākums, par ko norāda izvietotās informācijas zīmes. Taka ir ērti staigājama, tajā norādes tiešām izvietotas ļoti bieži un pārskatāmi. Turklāt ir arī marķējumi uz kokiem, kas neļaus apmaldīties. Tā kā taka ir ar diezgan stāvu reljefu, jārēķinās, ka būs jākāpj krietns gabals uz leju un pēc tam atpakaļ augšā. Daļa takas ir ar skaistām kāpnēm un skatu laukumiņiem. Ja vēlies – patiesībā ir iespēja arī vienkārši iziet tikai šo pusīti – tādā gadījumā vari sākt no lejas – aiz Žagarkalna laivu nomas Gaujmalā. Savukārt, ja sāc no kalna virsotnes, gājiens būs garāks. Īpaši skaistas ir Spoguļklintis, kas atrodas Gaujas vecupes malā. Ziemā šeit ir pavisam citādi nekā vasarā.

Ja laiks ir piesalis, pastaiga būs ērta ar vienkāršiem ziemas zābakiem, vēlams – zole, kas neslīd. Savukārt siltākā ziemā vai rudenī, kad iespējami dubļi – tad gan ieteicams izvēlēties apavus, kas nelaiž cauri ūdeni un ar kuriem nav žēl arī dubļos iekāpt jo visa taka nesastāv tikai no koka kāpnītēm. Tā noteikti nav piemērota velosipēdiem vai bērnu ratiņiem, vismaz ne pilnā apjomā, taču, ja zeme pietiekami stingra, var mēģināt izbraukt tikai takas lejas daļu – gar Spoguļklintīm – te ved taisna taciņa, bez īpašas kāpelēšanas. Taka ietver arī citus interesantus apskates objektus – Līgavas ala, Dzidravots, pie kura ir pat laipiņa ierīkota, lai varētu pasmelt skaidro avota ūdeni, kas nāk no klints…

Noteikti ir vērts vismaz reizi uz šejieni atbraukt arī ziemā. Mums patika un domājams, ka atgriezīsimies šeit atkal. Ieskaties bilžu galerijā un sapratīsi pats, kādēļ!

Izlasi arī:

  • Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Cīrulīšu dabas takas, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas