Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Zobu implanti – estētiski pievilcīgākais un ilgtspējīgākais risinājums dabīgā zoba aizstāšanai

Zobu implantaloģija. Foto: Era Esthetic dentala

Zobu implantaloģija. Foto: Era Esthetic dentala

Trūkstošs zobs maina ne tikai smaida izskatu, bet arī visu cilvēka vizuālo koptēlu un attiecīgi ietekmē arī pašapziņu. Neskatoties uz to vai zobs zaudēts kādas zobu saslimšanas vai traumas rezultātā, tam ir nepieciešams aizstājējs, jo zoba trūkums – tas nav tikai vizuāls defekts. Pat ja cilvēkam trūkst tikai viena zoba, ar laiku var deformēties viss sakodiens.

Kāpēc izvēlēties tieši zobu implantus?

Nereti, ja cilvēkam trūkst vairāku zobu tiek apspriesta iespēja tos aizstāt ar kroņiem, tiltiem un izņemamām protēzēm, nevis implantiem. Tomēr jāņem vērā, ka zinātne tieši zobu implantācijas jomā ir gājusi uz priekšu straujiem soļiem. Mūsdienu zobu implanti vairs nedz vizuāli, nedz sajūtu līmenī neatšķiras no dabīga zoba. Turklāt, ja par zobu implantiem apzinīgi rūpējās, tie visdrīzāk cilvēkam kalpos visu mūžu.

Cik ilgā laikā pēc zoba zaudēšanas var ievietot implantu?

Zobu implanta ievietošanu var uzsākt arī uzreiz pēc zoba zaudēšanas, tomēr speciālisti iesaka nogaidīt aptuveni 3 – 4 mēnešus viss atkarīgs no pacienta individuālās situācijas. Tāpat arī jāņem vērā, ka zobu implantus var ievietot arī tad, ja zobs zaudēts kaut vairākus gadus atpakaļ.

Kā notiek zobu implantācija?

Zobu implantācijas process sastāv no diviem galvenajiem posmiem. Pirmajā no tiem tiek veikta zoba implanta ķirurģiska ievietošana. Implants tiek ievietots žokļa kaulā un nosegts ar smaganu. Implanta protezēšana tiek turpināta vidēji pēc četriem mēnešiem ( katram pacientam individuāli), kuru laikā notiek zobu implanta saaugšana ar žokļa kaulu. Vēlāk, kad zoba implants saaudzis ar žokļa kaulu, zobārsts zoba implantā ievietos speciālu smaganu formētāju. Tas nepieciešams, lai izveidotos atbilstošas smaganu kontūra. Pēc, aptuveni, pusotras nedēļas sākas protezēšanas fāze. Pēc nospieduma noņemšanas laboratorijā tiek izgatavots pacientam individuāli izveidots zobu kronis uz implanta, kas tiek ievietots pacienta mutes dobumā.

Un tas arī viss – cilvēks var atsākt pilnvērtīgu dzīvi ar veselīgu un skaistu smaidu. Protams, tāpat, kā par saviem dabīgajiem zobiem – arī par implantiem jārūpējas cītīgi un ar atbildības sajūtu.


Zobu implantaloģija. Foto: Era Esthetic dentala

Zobu implantaloģija. Foto: Era Esthetic dentala

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas