Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Zobu implanti – kas par tiem jāzina?

Zobu implanti, Image by Irina Gromovataya from Pixabay

Zobu implanti, Image by Irina Gromovataya from Pixabay

Lai gan trūkstošo dabisko zobu aizstāšanai un mutes dobuma veselības, smaida un pārliecības uzlabošanai ir vairākas iespējas, zobu implanti ir kļuvuši par arvien populārāku risinājumu. Zoba implantācija ir pastāvīgs risinājums, un tas piedāvā daudzas priekšrocības zobārstniecības pacientiem. Lūk pamata lietas, kas jāzina par mākslīgiem zobiem.

Zobu implanti izskatās kā īsti zobi

Zobu implantācija pēdējos gados ir kļuvusi par ļoti populāru mākslīgo zobu izvēli - daudzi izvēlas tieši implantus, nevis citus zobu aizstājējus, piemēram, protēzes vai tiltus. Viens no zobu implantu popularitātes pieauguma iemesliem ir tas, ka tie ir veidoti tā, lai izskatītos un darbotos kā dabiski zobi. Titāna skrūve aizņem dabisko zobu sakņu vietu un pilda implanta atbalsta un izturības funkciju. Kad zoba implants ir uzstādīts un ķirurģiskā vieta ir sadzijusi, metāls vairs nav redzams.

Savukārt mākslīgo zobu tiltiņš vai protēze ir tā daļa, kas redzama mutē. Protēzes pamatā ir pacienta mutes modelis, un tas tiek ideāli piemērota pārējiem zobiem.

Tie, kuriem trūkst zobu, zina, cik daudz tas var ietekmēt sajūtas pret sevi un savu izskatu. Iegūstot perfekti izgatavotu implantu, kas atjauno dabisko smaidu, var uzlabot pašsajūtu, novērst kompleksus, kā arī uzlabot mutes veselību.

Zobu implanti ir ērti

Ne visas zobu aizstāšanas iespējas ir ērtas. Zobu implanti ir piestiprināti tieši pie žokļa, tieši tajā vietā, kur atrastos īstais zobs. Tas nozīmē, ka implants nepārvietosies un neslīdēs tā, kā varētu notikt ar protēzi. Zobu implanti ir pietiekami izturīgi un komfortabli, lai varētu ēst pārtiku, no kuras iepriekš nācās izvairīties dēļ zoba trūkuma vai raizēm par zobu protēžu sabojāšanu.

Zobu implants ir diskrēts

Zobu implants ir mazs, salīdzinot ar citiem zobu aizstājējiem. Ja iestrādāts viena zoba implants, tas neaizsedz nevienu citu zobu un smaganu daļu. Pēc kāda laika pat tiek aizmirsts, ka tas ir mutē.

Zobu implantus ir viegli kopt

Zobu implantus, kad tie ir piestiprināti, nav nepieciešams izņemt. Tas nozīmē, ka to uzturēšana kārtībā ir daudz vieglāka par protēžu kopšanu. Ir arī daudz mazāk iespēju, ka tie kļūs vaļīgi, jo implanti tiek veidoti kā pastāvīgi zobi. Zobu implanti nav jāizņem no mutes un īpaši jātīra. Tos kopj gluži kā pārējos zobus mutē - nepieciešama tikai regulāra aprūpe, kas iekļauj zobu tīrīšanu, zobu diegošanu un citu ikdienas zobu kopšanu, ko parasti iesaka zobārsts.

Zobu implanti neietekmē dikciju

Zobu protēzes, ja nav pietiekami cieši piestiprinātas pie aukslējām, mēdz slidināties, kā arī var ietekmēt dikciju. Par šiem faktoriem nav jāuztraucas, ja ir zobu implanti.

Zobu implanti palīdz novērst novecošanos

Kādā veidā tas ir iespējams? Lūk kā! Ne tikai smaida izskatu ietekmē trūkstošs zobs, bet ar laiku arī sejas forma un žokļa līnija var sākt mainīties un šķiebties, izraisot sejas priekšlaicīgu novecošanos. Viens vai vairāki implanti var atjaunot sejas dabisko formu.

Zobu implants var novērst veselības problēmas

Ja trūkst zobs, zobi abās atstarpes pusēs var sākt pārvietoties, izraisot arī pārējo zobu pārvietošanos mutes dobumā. Rezultātā tas var izraisīt žokļa deformācijas un kaula sāpes. Zobs, kas ilgstoši trūcis, var radīt vēl vienu risku mutes veselībai - pārtikas daļiņas un baktērijas var viegli ieķerties spraugā starp zobiem, izraisot smaganas saslimšanas.

Viena no trūkstošā zoba vai zobu nopietnajām blakusparādībām ir iespējamais kaulu masas zudums žoklī. Kaulu zudums var veicināt var ietekmēt izskatu, it īpaši sejas formu. Izvēloties zobu implantu var palīdzēt saglabāt žokļa kaula integritāti, kā arī izskatu.

Zoba implantam ir ilgs mūžs

Zoba implants var kalpot visu mūžu. To ir svarīgi ņemt vērā tiem, kuri varētu būt noraizējušies par procedūras sākotnējām izmaksām. Tā ir taisnība, ka zobu implantu izmaksas jau sākumā var būt diezgan augstas, īpaši, ja jāaizvieto vairāki zobi. Tomēr to kalpošanas laiks ir tik ilgs, ka izdalot sākotnējo summu uz visu implanta kalpošanas laiku, nākas atskārt, ka tieši zobu implantācija ir izdevīgākais zobu aizstājēju veids.

Pie zobu implantiem var piestiprināt arī protēzes

Lielākoties zobu protēzes tiek veidotas tā, lai tās varētu piestiprināt pie mutē esošajiem zobiem. Bet ar laiku arī tie zobi mēdz izkrist, jo sevišķi gados vecākiem cilvēkiem. Arī pie zobu implantiem var stiprināt protēzes, kas dod protēzēm papildu komfortu un drošību, samazina to izslīdēšanas risku.

Piemērotība zobu implantiem

Daudzi cilvēki ir piemēroti kandidāti zobu implantiem. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka pirms zobu implantācijas procedūras zobārstam ir jānovērtē pacienta mutes dobums un piemērotība zobu implantēšanas procedūrai, ņemot vērā daži dažādus faktorus, piemēram, žokļa kaula stiprumu implanta vietā.

Iespējamie riski

Tāpat kā jebkuras operācijas vai zobārstniecības procedūras gadījumā, arī implantiem var būt zināms risks. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc ir tik svarīgi atrast zobārstu, kurš rūpīgi pārbauda pacientu pirms zobu implantēšanas procedūras. Jūsu zobārstam arī vajadzētu būt iespējai ieteikt piemērotu ķirurgu vai periodontologu. Tomēr risks ir diezgan zems. Nodrošinot, ka procedūru veic cienījams profesionālis ar augstu kompetences līmeni, riski praktiski nav.

Implantēšana ir viegla operācija

Zobu implantu iegūšana nozīmē ķirurģiskas procedūras veikšanu. Zobārstam vajadzētu pastāstīt pacientam detalizētu informāciju par to, kā tā notiks.

Veicot tipisku zobu implantu operāciju, ir nepieciešama tikai vietēja anestēzija. Visas sāpes vai diskomforts būs jūtams tikai pēc tam, un parasti tiek uzskatīts, ka tās ir līdzīgas sāpēm, kas ir pēc zobu izraušanas. Arī šajos gadījumos, lai atvieglotu pēcoperācijas sāpes var lietot atsāpinošos medikamentus.

Pēc implanta ievietošanas

Pēc zobu implantu operācijas būs jāatrādās zobārstam, lai pārliecinātos, ka tā ir bijusi veiksmīga. Dzīšana var ilgt vairākus mēnešus, tomēr parasti tā notiek ļoti ātri.

Rūpējoties par mutes higiēnu nākamajās nedēļās pēc operācijas, jāpievērš vērība regularitātei. Mutes dobuma kopšana ir vienkārša un viegla, un zobārsts var piedāvāt palīdzību un padomu, ja tas nepieciešams.

Zobu implanti, Image by Irina Gromovataya from Pixabay

Zobu implanti, Image by Irina Gromovataya from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas