Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Žogs, betona stabi, vārti: kas jāņem vērā, tos uzstādot

Lai savās mājās mēs justos droši un komfortabli, ļoti liela nozīme ir tam vai ap māju un tās teritoriju ir izveidots nožogojums. Tas ne tikai palīdz ierobežot teritoriju un noteikt robežas, bet arī sniedz drošības sajūtu, ka nepiederošas personas tik viegli neiekļūs mājā. Jāpiemin, ka žogs pasargā arī no nevēlamiem skatieniem un mājas saimniekiem sniedz lielāku privātuma sajūtu. Tāpēc ir būtiski, ka ap ikvienu māju ir uzstādīts žogs. Bet, kā to izveidot un uzstādīt?

Ja plāno veikt nožogojuma uzstādīšanu vai arī atjaunot esošo, turpini lasīt rakstu. Tajā plašāk apkopota informācija par svarīgākajiem materiāliem, kuri nepieciešami, kā arī sniegti padomi, kā uzstādīt nožogojuma elementus.

Kādi materiāli nepieciešami, uzstādot nožogojumu jeb sētu ap māju?

Nožogojums bieži asociējas ar sieta, paneļu vai koka žogiem, tomēr papildus tam tas sastāv arī no stabiem, pie kuriem piestiprināts žogs, kā arī ne mazāk būtiska detaļa ir vārti, pa kuriem ienākt vai iebraukt teritorijā. Tāpēc, plānojot nožogojuma izveidi, ir svarīgi atcerēties par visām detaļām. Noteikti arī jāizsver no kādiem materiāliem ir plānots veidot nožogojumu, kā plānotie materiāli kombinēsies, kāda būs to funkcionalitāte un vai vizuālā ziņā kopā tie izskatīsies estētiski.

Kā uzstādīt nožogojumu?

Turpinājumā apkopoti padomi, kurus ņemt vērā, lai pareizāk un veiksmīgāk varētu veikt žoga, betona stabu un vārtu uzstādīšanu ap savu privātmāju vai teritoriju.

Žogs

Tirgū vispopulārākie ir divu veidu žogi – koka žogi un 3D paneļu žogi.

Uzstādot koka žogus noteikti nepieciešams noskaidrot konkrētās pašvaldības saistošos noteikumus par to, cik augsts vai caurredzams drīkst būt žogs, kā arī nereti var būt norādījumi par krāsu vai citiem parametriem. Ja plānots veidot koka žogu, noteikti koks ir jāapstrādā ar augstas kvalitātes krāsu, kas nodrošinās tā ilgāku kalpošanas laiku. Ja koks netiek krāsots ar kvalitatīvām krāsām, tad kalpošanas laiks var samazināties pat par vairākiem gadiem.

Koka žogu pluss ir tas, ka tā detaļas vai kādas daļas pēc nepieciešamības var nomainīt. Piemēram, ja ir sabojāts viens no žoga dēļiem to viegli var aizvietot ar citu.

Paneļu žogi ir žogu veids, kas izceļas ar īpaši augstu kvalitāti, kā arī ilgu kalpošanas laiku. Tie ir arī lētāki, nekā koka žogi, līdz ar to biežāk tiek izmantoti plašāku teritoriju nožogošanai. Piemēram, lauku mājām. Uzstādot paneļu žogu, būtiski ir ņemt vērā tā parametrus un ražotāja norādījumus. Uzstādot paneļu žogu jāatceras, ka neiztikt arī bez betonēšanas darbiem. Lai žogs stāvētu stabili, metāla stabus nepieciešams iebetonēt vismaz 40 līdz 50 cm dziļumā.

Betona stabi

Betona stabi ir daļa no nožogojuma. Tie var savienot ne tikai koka, bet arī metāla žogus. Tomēr vizuāli pievilcīgāk ir, ja betona stabus izmanto koka žoga veidošanai. Betona stabi ir izturīgi, masīvi un arī, labi un rūpīgi kopjot, – ilgmūžīgi.

Plānojot uzstādīt betona stabus jāņem vērā vairāki faktori:

  • betona stabi nav viegli, tāpēc noteikti būs nepieciešami vairāki cilvēki to uzstādīšanai;
  • montējot betona stabus, to pamatus nepieciešams veidot vismaz metra dziļumā, lai izvairītos no to iziešanas no vietas un kustēšanas pēc kāda laika;
  • viens no pozitīvajiem faktoriem ir tāds, ka betonēt nepieciešams tikai stabus. Betona pasētas tiek savienotas ar betona stabu gropēm.

Vārti

Vārti – tie ir katras privātmājas vizītkarte, tāpēc ir ļoti būtiski, lai tie tiktu uzstādīti kvalitatīvi, kā arī radītu pievilcīgu iespaidu par māju. Svarīgi veidojot žogu ir padomāt arī par kvalitatīvu vārtu stabu betonēšanu, jo tā ir neatņemama teritorijas vārtu sastāvdaļa. Domājot par to, cik dziļi stabus betonēt, ir jāizvērtē tas, kāds ir grunts sastāvs. Ja grunts sastāvs ir mīksts, labāk betonēt plašākā radiusā ap stabu, savukārt, ja akmeņains, tad dziļāk. Vidējais dziļums ir līdz 1,5 m.

Nereti, uzstādot veramos vārtus, tiek betonētas arī vārtu stabu sasaistes. Tās nodrošina papildus stabilitāti un to, ka apkārtējā vide un tās mainība mazāk ietekmēs stabus. Samazināsies iespējamība, ka stabus gruntsūdeņi izkustinās.

Savukārt, uzstādot bīdāmos vārtus, tiek betonēta neatkarīga no vārtu stabiem - vārtu pamatne, kuras konstrukcija nodrošina drošu un stabilu vārtu kustību. Bīdāmie vārti ir daudz izturīgāki par veramo vārtu konstrukciju, jo vārtu pamatni apkārtējiem faktoriem ir grūti iespaidot.

Kā izvēlēties nožogojumu savai mājai?

Izvēloties nožogojumu, jāņem vērā vairāki būtiski faktori: vēlamais izskats, funkcionalitāte, kvalitāte, budžets u.c. Ja plāno iegādāties un uzstādīt žogu un vārtus savai mājai, noteikti ir vērts konsultēties ar speciālistiem, kuri ieteiks labāko variantu, kas būs piemērots tieši tavai privātmājai.

Viens no žogu un vārtu uzstādīšanas līderiem Latvijā ir uzņēmums Advance AB. Uzņēmuma plašajā klāstā ir ne tikai koka un paneļu žogi, vārti un betona stabi, bet arī vārtu automātikas sistēmas un barjeras. Protams, Advance AB komanda piedāvā arī profesionālu un kvalitatīvu nožogojuma uzstādīšanu, lai tev nebūtu par to jāsatraucas. Ieskaties Advanceab.lv un izvēlies savu jauno žogu jau tagad!

Koka žogs, foto: "ADVANCE AB"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas