Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Žurkas, peles, blusas – kā izvairīties no šiem rudens viesiem?

Rudens mitrais laiks un temperatūras samazināšanās ir viens no iemesliem, kādēļ cilvēku mājokļos sāk iemitināties nelūgti visi – peles, žurkas un blusas. Pie cilvēka ir daudz sausāks, siltāks un vienmēr var paēst. Kādēļ gan nepalikt tur uz dzīvi un nesavairoties uz nebēdu?! Kā mums, cilvēkiem, izvairīties no šiem viesiem?

Kāpēc tieši rudenī sāk vairoties blusas?

Esam gana daudz saskārušies, dzirdējuši un lasījuši par šīm radībām, to nevēlamajām darbībām un iespējamām sekām. Tieši šo parazītisko kukaiņu invāzija var radīt lielas galvas sāpes cilvēkiem un ne tikai. Infekcijas, alerģiskas reakcijas, iekaisumi, aizkaitinājums, spēcīga nieze un citi blakus defekti ir blusu kodumiem. Tieši rudenī tās kļūst īpaši aktīvas un negantas. Mitrs laiks un aukstums viņām liek sasparoties un, ieperinoties kaut vienai blusu mātītei mājās, var nākties cīnīties pret blusām ļoti ilgi un intensīvi. Ir dažādas tautas metodes, kā cīnīties ar blusām. Viena no tām ir grīdu mazgāšana ar terpentīnu vai ūdeni, kurām pievienotas ēteriskās eļļas, tādas kā tējas koka eļļa vai apelsīna eļļa. Tomēr aktuāls paliek jautājums – Ja blusas izvairās no iesmaržinātās gŗidas, bet jau ir ieperinājušās mājoklī, kur tās paliek? Protams, ka mīkstajās mēbelēs. Gultā vienīgais veids, kā tās izķert ir 90 grādos mazgāt gultas veļu un fiziski tās izķert, naktīs mostoties un piesakot karu.

Peles un žurkas meklē barību un siltumu

Rudens ražas laikā lauku pelēm nav grūtību tikt pie ēdiena, tomēr arī tas ar laiku beidzas un peles ienāk mājokļos. Arī pilsētas dzīvokļos no aukstajiem pagrabiem peles un žurkas meklē ērtākus un patīkamākus dzīves apstākļus. Kur gan atrast vēl komfortablāku dzīvesvietu par Tavu dzīvokli? Tas ir silts, ēdiens ir pieejams.. Kas vairāk šiem dzīvniekiem nepieciešams? Tomēr, ja peles un žurkas nepārnēsātu bīstamas slimības, cilvēks, iespējams, neskatītos tik draudīgi uz šiem neaicinātajiem pūkainajiem kaimiņiem. Ir dažādi veidi, kā cīnīties ar tām – veikalos pieejamas dažādas indes, vecais labais peļu slazds un līmes lapas, uz kurām šie dzīvnieki pielīp. Tomēr žēlu sirdi māc empātiskākos mājas iedzīvotājus. Turklāt, peles un žurkas vairojas nereāli ātri un ļoti lielos daudzumos. Lai ar šo invāziju tiktu galā, visdrīzāk un efektīvāk ir piesaukt speciālos dienestus, kas tos iznīcina. Tādā veidā sirdsapziņa par pūkainajiem nelūgtajiem viesiem ir samērā atbrīvota, Tu esi pasargāts no potenciālajām slimībām, kā arī Tava manta un ēdiens netiek sabojāts. Arī blusas, blaktis, tarakānus un citus nelūgtos invazētos viesus iespējams iznīcināt, piesaistot speciālistus.

Uzzini interesantas lietas par nelūgtajiem kaimiņiem:

Blaktis, žurkas, peles un citi kaitēkļi, kuri ziemā neguļ

15 šausminoši fakti par žurkām

Ko darīt ar gultas blaktīm?

Cik bīstami ir nelūgtie kaimiņi prusaki jeb tarakāni

Blusas kož un blaktis lien pa stūriem? Lūk, ar ko sākt telpu dezinsekciju!

Nelūgtie ciemiņi mājās – kukaiņi un grauzēji

Žurka rudenī, foto - Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas