Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Zvārtavas pils – vieta, kur mijas dažādi gadsimti un māksla

Neskatoties uz to, ka Zvārtava atrodas citur, Gaujienas pagastā slejas Zvārtavas pils, kurā mūsdienās mijas Zvārtavas pils vēsture ar mūsdienīgā laikmeta mākslu. Šī ir tā vieta, kur jādodas katram, kas vēlas pārsteigt sevi un arī mākslas entuziastiem, jo tieši te savas mājas radis Latvijas Mākslinieku savienības muzejs.

Ko redzēt Zvārtavas pilī?

Zvārtavas pilī un tās apkaimē izvietoti Latvijas mākslinieku darbi, kas pavisam noteikti rada lielu robežu starp iedomām par to, kādam būtu jābūt jebkuras pils iekārtojumam, un reālo mūsdienu ēku pielietojumu. Zvārtavas pils slieksnī iekalti vārdi “Te mājo laime, neviens ļaunums neienāks,” bet pavisam noteikti pils vēsture ir raiba, tā gājusi cauri vairākām paaudzēm un arī rekonstrukcijai.

Uz Zvārtavas pili devāmies, nezinot, kas mūs tur sagaida, bet pilnīgi noteikti neko tādu rezultātā nebijām gaidījuši. Pils iekšpusē mūs ļoti pārsteidza un kārtējo reizi atgādināja, ka nevar paļauties uz iedomām vien, jo izrādījās, ka tā vietā, lai apskatītu ko līdzīgu pils oriģinālajam iekārtojumam un tipiski “pils nosaukumam” (lai arī patiesībā tā ir bijusi muiža) valdošajam interjeram, nonācām pasaulē, kur mijas gandrīz vienīgais neogotikas interjera paraugs Latvijas muižās ar mūsdienīgu mākslu. Un lietas, kurām “piesiet acis” te patiešām netrūkst. Pat mazākajiem šīs vēsturiskās vietas apmeklētājiem, pieaugušajiem par lielu izbrīnu, šķita interesanti! Un kā nu nē – māksla taču spēj aizraut jebkurā vecuma posmā, un tās dažādība un raibums reti kur ir tik daudz.

Zvārtavas pilī pastāvīgajā ekspozīcijā apskatāmas vairāk kā 100 Latvijas un ārzemju mākslinieku apgleznotās porcelāna vāzes. Tāpat ir iespēja pasēdēt baroneses pārdomu stūrītī, aplūkot neskaitāmus dažāda materiāla un lieluma mākslas darbus, kas regulāri papildinās, kā arī protams, baudīt pastaigu pils apkārtnē, kur atrodas arī ēka ar keramikas darbu izstādi. Zvārtavas muižas teritorijā iespējams aplūkot nelielu rožu dārzu, mierīgā pastaigā doties līdz Zvārtavas dzirnavām un arī līdz Zvārtavas ezeram.

Ja dodies uz Zvārtavas pils pusi, ir vērts veikt apmēram (pluss, mīnuss) desmit kilometrus garāku ceļa posmu un iebraukt aplūkot Markuzu – Kalamecu gravas. Tur Tu nonāksi pavisam citā pasaulē!

Nelaid garām iespēju uzzināt par citām lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Zvārtavas pils, Latvijas Mākslinieku savienība, foto - 1188

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas