You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Ādas kopšana pavasarī

Sejas āda pavasarī, Image by Send $5 for cancer treatment PLEASE. PLEASE. PLEASE  from Pixabay

Sejas āda pavasarī, Image by Send $5 for cancer treatment PLEASE. PLEASE. PLEASE from Pixabay

No ziemas miega mostas arī āda pavasarī! Saule, kas kļūst arvien spožāka, siltāka un intensīvāka, mūsu ādu pakļauj ultravioletajiem stariem, kas pēc ziemas skarbajiem vējiem un sausā gaisa ir īpaši jutīga. Tādēļ rūpes par ādu pavasarī prasa pareizu kopšanu.

Ādas attīrīšana

Pirmais, kas ar ādu jādara, iestājoties pavasarim, ir ādas un poru attīrīšana jeb eksfoliācija no atmirušajām ādas šūnām. Labākais veids, kā to veikt, ir ar skrubi un mitronošu masku. Vērts atcerēties, ka skrubim jābūt ar mazām un maigām abrazīvām daļiņām, lai jutīgo ādu nesaskrāpētu ar asām skrubja sastāvdaļām.

Pēc sejas ādas noskrubēšanas to jāmitrina. Ziemas laikā apkures dēļ sejas āda zaudē mitrumu, kļūst sausa un var veidoties mikroplaisas un ādas zvīņošanās. Vislabāk ādu mitrināt ar vieglu, eļļu nesaturošu krēmu, kas satur SPF. Tas ir svarīgs rādītājs n SPF rādītājam būtu jābūt vismaz 30. Saule izstaro 3 ultravioleto staru veidus – UVA, UVB un UVC. Neatkarīgi no tā, cik laukā ir augsta temperatūra, UV indekss mēdz būt ļoti augsts. Saules aizsargkrēmu vai krēmu, kas satur SPF būtu jālieto vairākas reizes dienā, ja laiks tiek pavadīts laukā. Tas ir īpaši svarīgi cilvēkiem ar augstu ādas pigmentāciju, piemēram, vasarraibumiem, jo tieši pavasarī saule mēdz būt ļoti intensīva. Turklāt UV stari tiek cauri arī mākoņiem! Saules aizsarglīdzekļi jāuzklāj 30 minūtes pirms došanās laukā, bet ik pēc 2 stundām tie jāuzklāj atkārtoti, kamēr uzturies laukā.

Ādai vērtīgi arī ir krēmi un losjoni, kas satur dažādus fitoekstraktus, mikroelementus, vitamīnus, Q 10, ginko bilobu, jūras aļģes, enzīmus un citas vērtīgās vielas, kas uzlabo ādas šūnu struktūru, novēršot grumbas, pigmentāciju, sausumu.

Ādas barošana

Vislabāk ādu barot nevis ar trekniem krēmiem, bet ar barojošām un tonizējošām sejas maskām. Daudzas maskas vari pagatavot mājas apstākļos.

Svarīgi arī dzert daudz ūdeni, tādējādi tiek āda mitrināta no iekšpuses, samazinot grumbu veidošanos un palielinot ādas elastību.

Ādai svarīgs arī D vitamīns, tomēr ir par vēlu to lietot tad, kad jau ir atklāta sauļošanās sezona, tādēļ to jālieto visa gada garumā.

Lasi arī:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...