You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Kā iegūt skaistus un spīdīgus matus?

Skaisti un spīdīgi mati, foto - Creative Commons Images, Pexels

Skaisti un spīdīgi mati, foto - Creative Commons Images, Pexels

Skaisti un spīdīgi mati ir jebkuras sievietes, un arī daudzu vīriešu sapnis. Katru dienu pakļaujot matus nelabvēlīgai vides ietekmei, tas atspoguļojas to izskatā un matu veselībā, kā arī cilvēka pašsajūtā. Lai ilgāk saglabātu veselu matu izskatu, tie ir pareizi jākopj! stāsta Azeta.lv interneta aptiekas eksperti dalās ar ieteikumiem, kā to darīt.

Mazgā matus tik bieži, cik tas ir vajadzīgs

Mums katram ir citādāka pieredze ar matiem. Ir cilvēki, kuriem tie sataukojas tik ātri, ka matus nepieciešams mazgāt katru dienu, bet ir tādi, kuri matus mazgā reizi nedēļā. Pārāk bieža matu mazgāšana var padarīt tos sausus un trauslus, bet pārāk ilga nemazgāšana aizsprostot matu poras. Tāpēc matu mazgāšanas biežumu jānosaka atbilstoši savām individuālajām vajadzībām un sajūtām.

Mazgā matus remdenā ūdenī

Mazgāt matus ieteicams remdenā ūdenī, jo karsts ūdens nomazgā no galvas ādas tauku kārtas aizsargslāni, bet auksts - padara galvas ādu sausu. Ne mazāk svarīgi ir izvēlēties atbilstošu šampūna daudzumu - aptuveni ceturtdaļa saujas šampūna ir pietiekama, lai izmazgātu vidēji garus matus. Atceries, ka matu mazgāšana ar šampūnu ir jāsāk no augšas uz leju, no pieres daļas uz pakausi, un pēc matu mazgāšanas nepieciešams uzklāt matu balzamu jeb kondicionieri, kas nogludinās matu poras un padarīs tos stiprākus. Taču jāatceras, ka balzams ir jāliek matos vismaz 2 cm no galvas ādas, tāpēc ieteicams to darīt no apakšas uz augšu.

Žāvē matus pareizi

Vislabākais matu žāvēšanas veids ir ietīt tos dvielī, lai tas uzsūc lieko ūdens daudzumu, un pēc tam ļaut matiem izžūt dabīgi. Tomēr, ja nepieciešams doties ārā, labāk izžāvēt matus ar fēnu, izmantojot zemāko temperatūras režīmu, pirms tam uzklājot atbilstošu termoaizsardzības līdzekli. Jāatceras arī, ka mitrs mats ir daudz trauslāks, tāpēc ir jābūt ļoti uzmanīgai, tos ķemmējot.

Izvēlies atbilstošus matu kopšanas līdzekļus

Šampūns, kondicionieris un matu maska ir matu kopšanas minimums. Papildus būtu vērtīgi izmantot arī serumu vai eļļu un matu aizsarglīdzekli. Jāatceras, ka matu kopšanas līdzekļi ir jāizvēlas atbilstoši galvas ādas tipam, svarīgi arī, lai kopšanas līdzekļu sastāvā būtu pēc iespējas mazāk sulfātu, parabēnu, silikonu, PEG, sintētisko smaržvielu utt. Pievērsiet uzmanību sārmu līmenim šampūnā, jo tikai maza populārāko zīmolu daļa ražo šampūnus ar neitrālu рН = 5,0.

Ārstē matus, ja tas nepieciešams!

Lai gan mati nav dzīvi, tātad tie nepadodas ārstēšanai šī vārda tradicionālā izpratnē, ir iespējams uzlabot to struktūru un izskatu. Sākumā ieteicams apmeklēt frizieri, lai nogrieztu nolauztos vai šķeltos matu galus un atjaunotu matu krāsu, ja tie tiek krāsoti. Pēc friziera apmeklējuma ir gaužām vienkārši saglabāt matu skaistumu, tos regulāri atbilstoši kopjot, piemēram, laiku pa laikam izmantojot tonēšanas līdzekli, kas aizvērs matu poras, un vismaz reizi nedēļā pabarojot matus ar atbilstošu organisko masku, serumu vai ampulu.

Zemāk noskaties video un uzzini, kā cīnīties ar pārmērīgu matu izkrišanu!

Lasi arī:

Galvas masāža relaksācijai un matu augšanas veicināšanai – video

Tipiskākās matu problēmas un ieteikumi matu kosmētikas izvēlē

Kā rūpēties par cirtainiem matiem?

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...