Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā rūpēties par cirtainiem matiem?

Lokaini mati, Photo by Ali Pazani on Unsplash

Lokaini mati, Photo by Ali Pazani on Unsplash

Tāpat kā visas lietas skaistumkopšanas jomā, nav nevienas universālas formulas vai rutīnas, kas derētu ikvienam. Tas jo īpaši attiecas uz dažādu matu tipu kopšanu. Piemēram, cirtaini mati paši par sevi ir vispārīgs termins, kas aptver deviņus dažādus cirtas veidus, sākot no vaļīgiem viļņiem līdz afro-tekstūru cirtām.

Matu cirtu veids

Ir dažādi matu veidi. Vienkārši sakot, pirmais tips ir taisni mati, otrais ir viļņaini, trešais ir cirtaini un ceturtais tips ir cirtaini. Šajos veidos ir apakšklasifikācijas, piemēram, A, B vai C, kuru pamatā ir viļņa vai cirtas diametrs. A ir platākais lokas veids, un C ir stingrākas sprogas.

Kad esi uzzinājis savu cirtas veidu, ir vieglāk izvēlēties piemērotāko matu kopšanas veidu.

Jo stingrākas ir cirtas, jo vairāk kondicioniera jums ir nepieciešams.

Visi cirtaini mati mēdz būt bēdīgi sausi un pakļauti sprogošanai. Tomēr izmantotā kondicioniera veids būs atkarīgs no matu čokurošanās veida. 4. tipa mati ir pakļauti lūšanai, un tiem ir grūtības absorbēt mitrumu, tāpēc ir ļoti svarīgi rīkoties uzmanīgi un izvēlēties pareizos produktus. Rūpējoties par šāda veida matiem, ir nepieciešami dziļi iedarbīgi kondicionieri un nenomazgājamas procedūras, piemēram, matu putu lietošana.

Līdzīga uzmanība jāpievērš 3. tipa cirtām. Tam ir savīta forma no saknēm līdz pašiem galiem, kas līdzinās gredzeniem, un tas ir pakļauts dehidācijai, tāpēc šim cirtas veidam ir nepieciešama papildu aprūpe un mitrināšana. Šādam matu tipam ir ideāli piemērota matu maskas.

Visbeidzot, 2. tipa cirtas, kas parasti ir viļņotas un brīvākas nekā citiem loku veidiem, prasa ļoti vieglu mitrināšanu, jo viss pārāk smags to nosver, iztaisno matus.

Uzklāj matu kopšanas produktus, kad mati ir mitri

Ir svarīgi strādāt ar matiem, kad tie ir visvairāk mitri. Tas nozīmē, ka visam, sākot no atšķetināšanas, kondicionēšanas un veidošanas, jānotiek, kad mati ir izmirkuši. Šis paņēmiens palīdz samazināt matu sprogošanos, kad mati ir sausi. Sāciet ar savu iecienītāko šampūnu un kondicionieri dušā, mazgājot matus, izķemmē tos ar pirkstiem caur matiem, līdz vairs nav jucekļu, un pēc tam izskalo. Matu kopšanas produktus, piemēram, putas, vieglas želejas un citus, izmanto, kamēr mati mitri.

Mazgā matus reizi nedēļā

Tā kā cirtaini mati mēdz būt sausi, vēlams tos mazgāt ne vairāk kā vienu vai divas reizes nedēļā.

Guli ar pareizu nakts frizūru

Lai aizsargātu trešā un ceturtā tipa cirtas naktī, ieteikts gulēt ar savām cirtām ananāsu frizūrā. Tas sastāv no vaļīgas, augstas zirgastes izveidošanas galvas augšdaļā, izmantojot mīkstu matu lakatiņu. Šis stils sakārto matus tā, lai tie atrodas uz galvas, lai mazinātos sprogošanās, nebūtu saplacinātas cirtas, kā arī aizsargā pret jebkādu matu mezglu veidošanos, kamēr guli.

Otrā tipa matiem izmanto mazas spīļu saspraudes, paņem brīvo matu daļu un piestiprini to pie galvas augšpuses daļēji brīvi, lai tas netraucētu miegā. Šis paņēmiens dažreiz darbosies labāk nekā matu sasiešana augstā zirgastē, jo šis process ir daudz saudzīgāks pret matiem un neizjauks viļņu rakstu.

Neaiztiec savus matus

Neatkarīgi no cirtu veida, ja vēlies, lai mati izskatītos izteikti, ir jāizvairās pieskarties tiem, tiklīdz tie ir izžuvuši un ieveidoti. Matu nepieskaršanās noteikums ir svarīgs, jo jebkurš kontakts ar cirtainiem matiem, neatkarīgi no tā, vai tie ir pirksti vai matu suka, var ne tikai izraisīt cirtas atvēršanos, bet arī palielināt sprogošanos.

Lasi arī:

Tipiskākās matu problēmas un ieteikumi matu kosmētikas izvēlē

Kādi matu griezumi modē 2022. gadā?

Kāpēc nedrīkst izraut sirmos matus?

Vai ir iespējams novērst plikpaurību?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...