You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Kādu jumta segumu labāk izvēlēties Latvijas klimatiskajiem apstākļiem?

Jumtu segumi, Photo by Jack Price-Burns on Unsplash

Drošs jumts virs galvas ir tikpat svarīgs kā stingri pamati zem kājām. Gada siltais laiks ir piemērots, lai līdz ar pārējiem mājas apsaimniekošanas darbiem pievērstos arī jumtam – pārbaudītu tā stāvokli, novērstu bojājumus vai, ja nepieciešams, pilnībā nomainītu jumta segumu.

Ja tiek secināts, ka jumtu jāmaina, rodas jautājums – kādu segumu labāk izvēlēties – metāla, dakstiņu, šīfera, vai kādu citu?

Sāciet ar jumta stāvokļa novērtējumu!

Jumtu apsekošanu rekomendējams veikt katru pavasari, lai novērtētu vai ziemas sezonā tam ir radušies kādi bojājumi. Pirms veikt novērtējumu, mājas saimniekam vispirms rūpīgi jāapsver, vai paša spēkiem un sevi neapdraudot, būs iespējams jumtu apsekot. Drošība ir pirmajā vietā, tāpēc izvērtējot riskus, ja potenciālā bīstamības pakāpe ir pārāk augsta, labāk uzaicināt speciālistu.

Ir zināms pazīmju kopums, kas sniedz atbildi un jautājumu – vai ir pienācis laiks jumtu nomainīt ?

Apsekošanas gaitā arī jānoskaidro, vai nav bojāti jumta papildelementi – kores, vējmalas, sniega barjeras, jumta laipa u.c.

Veicot lietus ūdens noteksistēmas apsekošanu – jāpārliecinās vai teknēs nav sakrājušās lapas un skujas, ja ir, tad tās jāiztīra. Tīrīšanas darbi jāveic, lai noteksistēma pildītu savas funkcijas un novadītu lietus ūdeni, tādējādi pasargājot ēkas fasādi no bojājumiem.

Kad jūsu mājas jumts ir godam nokalpojis, kļūst aktuāls jautājums par jauna jumta seguma izvēli un uzstādīšanu. Jumts ir viena no tām mājas sastāvdaļām, kas tiek iegādāta ilgtermiņā un kalpos vairākus gadu desmitus, tāpēc šim pirkumam jāvelta īpaša uzmanība.

Tērauda jumti – labākā izvēle Latvijas klimatam

Pieredzējušie TOODE jumtu un sienu ražošanas uzņēmuma speciālisti norāda, ka Latvijas klimatiskajiem apstākļiem viens no piemērotākajiem jumtiem ir tērauda jumta segums. Tērauda jumti un sienu materiāli ir piemēroti dažādiem objektiem kā sabiedriskajā tā arī privātajā sektorā. Piemēram, privātmāju jumta montāžai, daudzdzīvokļu namu renovācijai, ražošanas un angāra tipa ēku apšūšanai, kā arī sētu būvniecībai.

TOODE piedāvā plašu tērauda jumtu un sienu segumu izvēli dažādām gaumēm un funkcionālajām vajadzībām – dakstiņprofilu, dakstiņprofilu extra, Classic (ar gludu virsmu), Classic extra (ar dekoratīvām ribām), valcēto jumtu, TP20, TP45 un TP15. Pieredzējušie un atsaucīgie uzņēmuma speciālisti palīdzēs piemeklēt vispiemērotāko jumtu tieši jums.

Pasūtot jumtu un sienu materiālus TOODĒ, jūs nepārmaksāsiet – materiāla daudzums tiks aprēķināts tikai par lietderīgo platumu. Piemēram, ja profils tiek ražots no materiāla, kura loksne ir 1.25m plata, bet gatavā profila kopējais platums ir 0.96m, tad lietderīgais platums par kuru tiks veikts aprēķins ir 0.90m.

Svarīgi iegādājoties tērauda jumtu – vienmēr pajautāt par cinka apjomu uz m2! Kvalitatīvam tērauda jumtam cinka pārklājums uz 1m2 būs 275g/m2 vai 350 g/m2. Jo mazāks cinka apjoms uz m2, jo īsāks mūžs tērauda materiālam.

Kas vēl vajadzīgs kārtīgam jumtam?

Kad esat tikuši skaidrībā par jumta segumu, laiks pievērsties jumta uzstādīšanai.

Šai procesā neiztikt bez dažādiem jumta papildelementiem, ko arī plašā klāstā piedāvā TOODE:

 • lietus ūdens noteksistēmas gan apaļas, gan kantainas ar abpusējo PUR pārklājumu;
 • kores, vējmalas, karnīzes, ārējās palodzes, sateknes, skursteņu „cepures” u.c. locījumus no tērauda;
 • jumta lūkas un jumta logus;
 • jumta plēves/membrānas gan aukstajiem, gan siltajiem bēniņiem;
 • jumta kāpnes;
 • sniega barjeras;
 • jumta tiltus;
 • antenas un ventilācijas izvadus;
 • skrūves, kniedes, krāsu, silikonu,
 • jumta blīves,
 • skārdnieku instrumentus,
 • u.c. elementus.

Tērauda jumtu un sienu profili ir ērti montējami, galvenais atcerēties, ka strādājot ar šādu materiālu, ir jāizmanto atbilstoši griezējinstrumenti, nekādā gadījumā nelietot abrazīvos diskus vai griezējinstrumentus.

Kur iegādāties kvalitatīvu tērauda jumtu?

SIA TOODE ir uzticams uzņēmums, kas Latvijas tirgū darbojas jau vairāk nekā 20 gadus, un par savu galveno vērtību allaž uzskatījis labu reputāciju, ilgtermiņa sadarbību ar klientiem un biznesa partneriem.

Uzņēmuma veikals, noliktava un ražošanas telpas atrodas Ķekavas pagastā, netālu no Rīgas.

Klienti ir gaidīti arī TOODE filiālēs Liepājā, Tukumā, Jelgavā, Siguldā, Limbažos, Smiltenē un Gulbenē.

Ja gadījumā Jūsu pilsētā nav TOODE tirdzniecības pārstāvju, esat laipni aicināti uz tuvāko filiāli, kur Jūs sagaidīs zinoši tirdzniecības pārstāvji.


Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...