You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Jauns "karš" Indijā - kādēļ ziloņi arvien biežāk nogalina šīs valsts iedzīvotājus?

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Pasaules apdzīvotākās valsts Indijas iedzīvotājiem pēdējo gadu laikā ir jāsargā sava drošība ne tikai no zagļiem vai jebkādiem citiem noziedzniekiem, bet arī ziloņiem, kuri oktobra mēnesī vien ir pamanījušies nogalināt jau četrus šīs valsts iedzīvotājus, vēsta portāls "Newsweek".

Cilvēku un ziloņu konflikts Indijā pēdējos gados ir aktualizējusies problēma. To var skaidrot ar vairākiem iemesliem, bet eksperti uzskata, ka ziloņu agresija palielinājusies galvenokārt biotopu izzušanas rezultātā. Palielinoties iedzīvotāju skaitam, ziloņu dzīvotnes kļūst arvien mazākas, un tas liek dzīvniekiem nonākt arvien tuvāk cilvēkiem.

Ziloņi parasti ir diezgan nosvērti un mierīgi dzīvnieki, bet, ja tos provocē, tie var kļūt ārkārtīgi bīstami. Indijas iedzīvotāji saskaras arī ar tā "graudaugu uzbrukumiem". Biotopu mazināšanās arvien biežāk izraisa ziloņu nokļūšanu uz lauksaimniecības zemēm, tiem meklējot pārtiku un ūdeni un tādējādi iznīcinot vietējiem iedzīvotājiem svarīgu ražu. Tas savukārt veicina pret ziloņiem vērstu atriebību, kas palielina cilvēku-ziloņu konfliktu skaitu.

Izprovocēti tie spēj nodarīt nopietnus ievainojumus cilvēkiem. Ziloņu tēviņi īpaši agresīvi var kļūt arī vairošanās laikā, tāpēc šajā laikā konflikti ir sastopami biežāk.

"Ziloņi ir ārkārtīgi inteliģenti. Viņu smadzenes sver 10 un vairāk kilogramu, un tām ir augsti attīstīts hipokamps, kas ļauj izjust dziļas emocijas - skumjas, līdzjūtību, humoru, lomu spēles un dusmas," medijam atklāja organizācijas "Save The Asian Elephants" izpilddirektors Dankans Maknairs. "Tāpēc, lai gan tie ir maiga un recesīva suga, ja viņi sajūt draudus, pretuzbrukumi var būt nāvējoši."

Šo problēmu veicina arī klimata pārmaiņas. Tās būtiski ietekmē resursu pieejamību ziloņiem, kurus viņi tādā gadījumā ir spiesti meklēt dažādās lauksaimniecībās, nokļūstot biežākā kontaktā un konfliktos ar cilvēkiem.

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas