You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc visbiežāk rodas konflikti partneru starpā? Atbild psihoterapeits

Konflikti partneru starpā, attēls no Pexels.com

Konflikti partneru starpā, attēls no Pexels.com

Strīdi, konflikti, mazākas un lielākas nesaskaņas vai atšķirīgi viedokļi kaut reizi piedzīvoti jebkurās attiecībās. Visbiežāk mazi sadzīviski strīdi tik ātri, cik parādās, pāru starpā, tikpat ātri arī atrisinās un tiek aizmirsti. Bet dažkārt ir situācijas, kad strīdi un nesaskaņas pārņem attiecības un ir biežāk, nekā priekpilnie laimes mirkļi kopā. Nereti tas var novest pat pie tā, ka pārim veidojas negatīvas un toksiskas attiecības. Lai no tā izvairītos, situācija ir jārisina, tomēr pirms tam jānoskaidro iemesli.

Psihoterapeite Tatjana Sproģe ir apkopojusi biežākos konfliktu iemeslus, kuri rodas partneru starpā un kuru dēļ ilgtermiņā attiecības starp sievieti un vīrieti var krasi pasliktināties un attiecības var pat izjukt.

Netiek izteiktas savas vēlmes

Vēlmju noklusēšana vai baidīšanās no tā, ko otrs par to padomās. Ilgākā laika periodā tas rada situācijas, ka cilvēks pats, neizsakot savas vēlmes, tās apslāpē, rodas iekšējs stress. Laika gaitā tas viss sakrājas un kādā brīdī var “uzsprāgt”, radot neprognozējamas sekas. Tāpēc gan T. Sproģe, gan jebkurš cits psihoterapeits iesaka neklusēt, bet izrunāt situāciju, izstāstīt savas vēlmes un domas uzreiz. Tas arī uzlabos pāra komunikāciju un radīs ciešāku saikni.

Atkarības vai slikti ieradumi

Tās var būt dažādas formas, pakāpes un izpausmes atkarības. Piemēram, visizplatītākās un pamanāmākās – pārmērīga alkohola lietošana, narkotikas, smēķēšana vai azartspēles, kas ļoti ātri var sabojāt attiecības un nest tikai postu visai ģimenei. Tik pat daudz cik atkarības, tā arī slikti ieradumi, kā, piemēram, izteikta netīrība, slinkums vai nevīžība laika gaitā otram partnerim var izraisīt dusmas, sakāpinātas emocijas un novest pie neskaitāmiem strīdiem.

Vēlme mainīt otru cilvēku

Sievietes un vīrieša attiecības, kurās kāds vēlas mainīt otru nav nekas jauns. Tomēr jāatceras, ka mēs katrs esam unikāls. Attiecībās mums pirmkārt, jāpaliek uzticīgiem pašiem sev un pēc tam jāveido lieliska komanda ar partneri. Visbiežāk vēlme mainīt otru cilvēku ir saistīta ar tādām tēmām kā: ieradumi, attiecības ar radiem un draugiem, atpūta, naudas tērēšanas paradumi, domas par bērniem u.c.

Psihoterapeite T. Sproģe norāda, ka tomēr nereti dziļi sirdī aiz vēlmes mainīt otru cilvēku slēpjas vēlme pēc pastiprinātas uzmanības, drošības, vēlmes tik sadzirdētam/-ai u.c. sajūtām, kas, iespējams, pietrūkušas bērnībā. Tāpēc ieteicama pāru psihoterapija, kuras laikā var nonākt pie iekšējiem cēloņiem konfliktu situācijām un tos risināt.

Finanses un nauda

Pāru attiecības negatīvi var ietekmēt nauda un finanses. Attiecību sākumposmā tas nav tik svarīgi, taču, attiecībām progresējot un pārim uzsākot kopdzīvi, svarīga kļūst arī materiālā stabilitāte. Rodas strīdi par to, ka viens vai otrs no pāra pelna vairāk vai mazāk, naudu iztērē pēc otra domām nevajadzīgās lietās, varbūt pat pazaudē investīciju tirgos, bet varbūt pretēji – ir pārāk taupīgs un skops.

Psihoterapeite T. Sproģe iesaka – ja konflikti ģimenē visbiežāk rodas naudas dēļ, noteikti ir vērts pārrunāt un izveidot kopīgu ģimenes budžetu, kurā sadalīt, cik daudz katrs tajā ieliek, lai tiktu nomaksāti visi pamata maksājumi, kā arī veidotos “drošības spilvens” un cik daudz katrs atstāj savām personīgajām vajadzībām un vēlmēm.

Nepietiekoša komunikācija, komunikācijas problēmas

Viens no pāru konfliktu iemesliem, kura risināšanai nereti tiek iesaistīts psihoterapeits. Komunikācija ir gan partnerattiecību, gan jebkuru citu attiecību pamatā. Bez tās nav iespējama veiksmīga saskaņa. Viens no sliktas komunikācijas iemesliem ir tās neesamība. It kā abi cilvēki sarunājas, dzīvo kopā, tomēr netiek izrunātas problēmas, sasāpējuši jautājumi vai strīdu gadījumā katrs aiziet uz savu istabu, līdz ar to neizrunātās problēmas un jautājumi tikai briest lielumā. Ilgtermiņā tas nenovedīs pie kā laba, bet tikai pasliktinās kopējo situāciju.

Ja laika gaitā attiecībās konflikti kļūst arvien biežāki, noteikti nepieciešams meklēt tiem cēloni un rast risinājumu. Ja pašiem tas tomēr neizdodas, ieteicama pāru psihoterapija, kuras laikā psihoterapeits palīdz izprast problēmu, to cēloni un ar terapijas palīdzību to risināt, lai pāra attiecības stiprinātu.

Psihoterapeite Tatjana Sproģe sniedz ne tikai individuālas, bet arī pāru konsultācijas. Pāru psihoterapijā tiek risinātas tādas problēmas, kā konflikti, emocionālā distancēšanās, saskarsmes grūtības, uzticības trūkums u.c. situācijas. Ja attiecībās ar partneri pārāk bieži rodas nesaskaņas un konflikti, T. Sproģe iesaka pieteikties uz iepazīšanās sesiju, lai rastu cēloni problēmai un pielāgotu tālākās terapijas veidu.

Konflikti partneru starpā, attēls no Pexels.com

Konflikti partneru starpā, attēls no Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas