You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Negabarīta kravu pārvadājumi ar DSV Latvia - Depozīta taromātu ieviešanas projekts Latvijā

Depozīta taromātu ieviešana, attēls no Pixabay.com

Depozīta taromātu ieviešana, attēls no Pixabay.com

Šobrīd ne tikai Latvijā, bet gan visā plašajā pasaulē ir ļoti aktuāli dabai draudzīgi un ilgtspējīgu resursu popularizēšana, kas ir bijusi piemirsta 20. gadsimtā, bet 21. gadsimtā šī ir viena no aktuālākajām tēmām par kuru tiek runāts un spriests arvien vairāk. Populārs aprites ekonomikas risinājums ir depozīta sistēma kuras pamatā tiek izmatoti depozīta sistēmas roboti jeb taromāti. Esošās infrastruktūras dēļ šādu iekārtu izvietošana paredzētajās vietās pieprasa detalizētu projekta plānošanu un teicamu tā izpildi. Tādēļ DSV Latvija vēlas īsumā izklāstīt par savu ieguldījumu Latvijas depozīta sistēmas veiksmīgajā ieviešanas projektā.

Kā tika realizēts depozīta taromātu ieviešanas projekts Latvijā?

Šis projekts tika sākts 2021. gadā, Latvijā tika apstiprināts, ka no 2022. gada būs iespējams nodot izlietoto iepakojumu. DSV, jau iepriekš bija veicis taromātu piegādes Lietuvā un Igaunijā, tāpēc Latvijas projekta ieviesējos tas radīja pārliecību ka DSV iepriekšējā pieredze šādu sarežģītu projektu izpildē ļaus izpildīt iekārtu piegādes visos Latvijas reģionos paredzētajā laikā. Aptuvenais kopējais taromātu skaits, kuri ir jāpiegādā ir 200 taromātu. Šobrīd veiksmīgi piegādāti ir 165 taromāti, bet tuvākajā mēneša vai divu laikā tiks piegādāti arī atlikušie taromāti.

Taromātu izmēri

Taromātu izmēru dēļ to transportēšana ir komplicēta un tiek klasificēta kā negabarīta, kā arī taromātiem ir divi dažādi izmēri - “mazie” taromāti ir 6 metri garumā, 3 metri platumā un 4 metri augstumā ar svaru 5000 kilogrami. Šādus “mazos” taromātus kraujam divus uz vienas platformas/piekabes un veicam iekārtu piegādi. Otrs taromātu veids ir “lielais” taromāts kura izmēri ir 8 metri garumā, 4 metri platumā un 4 metri augstumā ar svaru 7000 kilogrami. “Lielos” taromātus var uzkraut pa vienam uz katras platformas, kā arī iekārtas platuma dēļ, šāda kravas piegāde tiek veikta eskorta pavadībā lai nodrošinātu gan kravas, gan apkārtējo drošību transportēšanas laikā. Šādu kravu uzkraušanai un izkraušanai no platformām ir nepieciešami dažādi celtņi.

Kā tika uzstādīti taromāti?

Šaurās vietās kur iekārtas tika piegādātas, tika izmantoti manipulātora pakalpojumi, kas attiecīgi paši šo taromātu uzkrauj uz savas platformas un veica kravas piegādi vietās, kurās pieejamās platības dēļ ar celtņa palīdzību piegādi nevar veikt. DSV Rīgas termināls ļoti aktīvi strādā kopā ar Projektu nodaļu nodrošinot īslaicīgu uzglabāšanu, jo dažkārt ārējas ietekmes rezultātā rodas situācija, kad taromātu noteiktajā dienā nav iespējams piegādāt. Kravu piegādes grafiks ir ļoti saspringts un kravām jābūt iekrautām un piegādātām specifiskā laikā, jo pie kravu iekraušanas/izkraušanas, taromāta uzstādīšanas, kabeļu pievilkšanas un montāžas strādā vairākas komandas, kurām jāstrādā sinerģijā, lai izdarītu nepieciešamos darbus katra taromāta uzstādīšanai.

Cik viegli bija viegli uzstādīt taromātus?

Noteikti grūtākais periods priekš mums bija ziema, jo tā mūs šogad nelutināja ar labiem darba apstākļiem, pie zemas gaisa temperatūras visa veida tehnika, kas strādā zem klajas debess var viegli sasalt vai rasties jebkura cita veida tehniski izaicinājumi, taču ar visām problēmām tiekot galā esam veiksmīgi piegādājuši jau lielāko daļu taromātu.

Šī projekta izpilde ir vēlreiz pierādījusi DSV projektu nodaļas kolēģu augsto profesionalitāti un spēju rast risinājumu sarežģītām situācijām. Mūsu klienti un partneri ir atzinuši ka DSV ir uzņēmums, kam var uzticēt intensīvus, resursu ietilpīgus un sarežģītus starptautiskos loģistikas projektus.

DSV Latvia projektu nodaļa var piegādāt gandrīz, jebkāda veida vai izmēra kravu, kas ir nepieciešama Jūsu vajadzībām. Ja vēlaties saņemt konsultāciju par Jūsu negabarīta kravu, griezieties pie DSV Latvia, projektu nodaļas rakstot uz e-pastu Liepaja@lv.dsv.com.

Depozīta taromātu ieviešana, attēls no Pixabay.com

Depozīta taromātu ieviešana, attēls no Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas