You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Uģis Kuģis arī jaunākajam dēlam devis neparastu vārdu

Kopš Latvijas populārākais krišnaīts Uģis Kuģis kļuva par divu dēlu tēvu, viens no apspriestākajiem tematiem bijis mazuļa vārds. Vai ģimene jaunākajam dēlam izvēlējusies tikpat neparastu vārdu kā vecākajai atvasei – Tamalam? Vai arī šoreiz dēla vārds tiks ieturēts krišnaītu tradīcijās, vai tomēr vairāk pietuvināts laicīgai pasaulei?

Nu kanāla 360TV realitātes seriāla “Ģimene burkā” jaunākajā sērijā Uģis un Linda beidzot paziņojuši, kādu vārdu devuši savai atvasei. To plašākai sabiedrībai ģimene paziņojusi īpašā uguns rituālā, pirms kuras zīdainītis tika apmazgāts jogurtā, pienā un gī sviestā, lai pienācīgi sagatavotu vārda došanas ceremonijai. “Šis rituāls dod svētību bērniņam un sagatavo dzīvei. Tas ir pirmais šāds rituāls kopš dzimšanas, kurā Dievs un padievi dod savu svētību, lai mazulis būtu vesels, lai viņš augtu un attīstītos kā vajag. Un tālāk jau seko uguns rituāls,” skaidro Uģa Kuģa sieva Linda.

Priesterim skaitot mantras un vecākiem turot jaundzimušo, uguns un Dievu priekšā Kuģu ģimene paziņoja, ka jaunāko dēlu nosaukuši par Atulu Krišnu. “Atuls ir viens no Dieva vārdiem un nozīmē unikāls, neatkārtojams. Dēlam arī pasē ir rakstīts – Atuls Krišna.” Skaidro Uģis Kuģis. Lai saskaņā ar Latvijas likumdošanu reģistrētu dēla vārdu, visa Kuģu ģimene devās uz Dzimtsarakstu nodaļu un liels bija Uģa izbrīns, kad viņš nesaņēma nekādus komentārus par dēla vārda izvēli. “Sākumā biju nedaudz nobijies, jo domāju, ka prasīs paskaidrot, kāpēc šāds vārds. Vispār nemaz – tikai nopriecājās, ka ļoti skaists vārds. Man tas likās wow!”

Interesanti ka viens no favorītu vārdiem ģimenei bijis arī Ardžuna, taču šo versiju Uģis un Linda noraidījuši, jo to būtu grūti izrunāt cittautiešiem. “Ja dēls brauks uz ārzemēm, tur būs grūti šo vārdu izrunāt. Mēs gribējām vārdu, kas visās valodās vienādi izrunājams,” skaidro Uģis.

Atgādinām, ka "Ģimene burkā" jaunās sezonas notikumiem vari dzīvot līdzi kanālā 360TV un internetā 1188 Play.

Ieskaties arī šeit:

Uģis Kuģis arī jaunākajam dēlam dod neparastu vārdu, 360TV

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas