Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

13 idejas, ko darīt, kad esi “iestrēdzis mājās”

pexels.com

Ir pienācis brīdis, kad daudzi no mums jūtas kā nedaudz “iestrēguši” savās mājās – plānotie atvaļinājumi, un ceļojumi ir atcelti, vieni strādā attālināti, citi – devušies piespiedu atpūtā…Mums, kas esam pieraduši pie ļoti mobila un dinamiska dzīvesveida, šis miera posms var izrādīties gana nogurdinošs, jo ikdienas darbs nu atpūta bieži saistās ar iešanu sabiedrībā un dažādu pasākumu apmeklēšanu. Lai nenonāktu situācijā, kad vairākas nedēļas vienkārši iekrītam TV un viedierīču ekrānos, esam sagatavojuši dažas idejas, ko vari izmēģināt, lai mājās pavadītais laiks būtu jēgpilns:

 1. Tagad, kad mājās pavadītā laika ir krietni vairāk – var ķerties arī pie lielās pavasara tīrīšanas. Sakārto skapi, izmet vecās un nederīgās lietas, izmazgā kaktus, notīri durvju rokturus un slēdžus – kad vēl, ja ne tagad! Neaizmirsti notīrīt arī rotaslietas!
 2. Izmēģini kaut ko uzadīt, uztamborēt vai varbūt pat batikot! Pat ja neesi rokdarbu ģēnijs, dažas lietas ir gana vienkāršas, lai izmēģinātu!
 3. Izmēģini kādu jaunu satriecošu vai pavisam vienkāršu recepti, tava ģimene būs sajūsmā, tici man! Turklāt, šī var izvērsties arī par lielisku brīvdienu aktivitāti kopā ar bērniem.
 4. Iesniedz beidzot VID deklarāciju nodokļu atmaksai! Par laimi, to var izdarīt elektroniski.
 5. Stiprini savu imunitāti pat tad, ja pašlaik tava ikdiena aizrit dzīvokļa sienās un vīrusi ir šķietami drošā attālumā. Izbaudi zāļu tējas, augļus, veselīgus smūtijus, pastaigas svaigā gaisā…
 6. Sastādi vēlmju sarakstu ar lietām, kuras vēlaties paveikt šogad. Varbūt arī nākamos piecus gadus.
 7. Pavadi laiku ar bērniem, spēlējot galda spēles, risinot kādu jautru matemātikas uzdevumu vai varbūt kopīgi pagatavojot slaimu – ir daudz lietu, ko darīt kopā ar bērniem, pavadot brīvdienas mājās! Brīvdienas jau netiek atceltas!
 8. Nostiprini savu vēdera presīti! Tam nav nepieciešams sporta zāles apmeklējums. Lai arī pašlaik varbūt esi iestrēdzis mājās, tomēr pavisam drīz būs vasara un Tu būsi tai gatavs!
 9. Velti laiku pašizaugsmei –izpēti internetā pieejamo informāciju, izglītojies! Iespējams, vari uzsākt kādas jaunas valodas apguvi tiešsaistē vai ko citu. Iespējams, šis ir laiks, lai saprastu, kas patiesībā vēlies būt un apzinātu savas iespējas celt kvalifikāciju, atrast jaunu hobiju vai varbūt pat profesiju.
 10. Iespējams, ka jau sen neesi ar mīļoto pavadījis kopā tik daudz laika kā šobrīd. Tādēļ varbūt tieši šis ir brīdis, kad piešķirt attiecībām nelielu pipariņu.
 11. Palutini savus matus ar kādu pašas gatavotu matu masku vai izmēģini jaunu matu sakārtojumu. Arī tava āda noteikti novērtēs kādu lielisku sejas masku, ko vari pagatavot mājās.
 12. Izgulies! Kad vēl tev būs brīvdienas bez lieliem plāniem un saplānota grafika no rīta līdz vakaram? Miegs ir ārkārtīgi svarīgs gan labsajūtai, gan darbaspējām, ādai, veselībai un tā tālāk… Izbaudi to!
 13. Spēlējiet galda spēles vai videospēles! Izvēlieties spēli, kurā jums visiem patiks iesaistīties. Vai esat kādreiz spēlējuši, piemēram, Tautas spilvenus? Būs jautri!