Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

4 veidi, kā noteikt, vai olas ir svaigas

Olas, Photo by Jakub Kapusnak on Unsplash

Olas, Photo by Jakub Kapusnak on Unsplash

Neskatoties to, vai olas iegādājies veikalā vai esi atvedis no laukiem, dažkārt ledusskapī tās mēdz nostāvēt krietnu laiku. Tas, ka izlietošanas termiņš uz olas kastītes ir beidzies, vēl nenozīmē, ka vistu olas ir kļuvušas vecas. Taču pirms olas lieitošanas uzturā, pārbaudi, cik svaiga tā ir! Lūk, 4 veidi, kā to izdarīt!

Ūdens metode

Vispopulārākais veids, kā pārbaudīt olas svaigumu, ir iegremdēt to aukstā ūdenī. Ja ola ir svaiga, tā būs nogrimusi, ja veca – uzpeldēs.

Kratīšanas metode

Vēl viena metode, olas svaiguma noteikšanai ir turēt olu pie auss un to sakratīt. Ja dzirdams, ka iekšpusē šļakstās šķidrums, tas var liecināt, ka ola ir sabojājusies, norāda uz vecu un ūdeņainu dzeltenumu.

Ostīšanas metode

Ja pirms olas čalas pārsišanas aizmirsi to pārbaudīt citādāk, tad vienkārši paosti jēlu olu. Tai jābūt ar neitrālu smaržu. Ja jūtama sēra, gāzu vai skāba smaka, to labāk nelietot uzturā.

Vizuālā metode

Pārbaudi olu, kamēr tā joprojām ir čaumalā. Ja tai ir plaisas vai gļotaina, vai pulverveida ārpuse, iespējams, tā ir piesārņots ar baktērijām vai pelējumu. Vienkārši pārliecinies, ka tie nav tikai netīrumi.

Zemāk noskaties, ar kādām metodēm var noteikt, vai vistas olas vēl ir svaigas un lietojamas uzturā.

Lasi arī:

Olu baltuma sejas maska

Recepte: Madaras Biedriņas olu kultenis ar jūras ezi

Cik ilgi jāvāra olas, un citi aktuāli jautājumi pirms Lieldienām

Video recepte: mājās gatavota majonēze

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...