Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 ārsta ieteikumi sliktas elpas novēršanai un labai zobu higiēnai

Zobu veselība (Image by klimkin from Pixabay)

Zobu veselība (Image by klimkin from Pixabay)

Halitoze – tā sauc nepatīkamo aromātu no mutes. Uz īsu laiku to var nomaskēt košļājamā gumija vai elpas atsvaidzinātājs (sprejs), bet šie līdzekļi necīnās ar nepatīkamā aromāta rašanās iemesliem. Visbiežāk halitoze rodas no mutes mikrofloras disbalansa. Sliktu elpu var izraisīt smaganu infekcijas, iekaisuma procesi, slikta zobu higiēna, sausās mutes sindroms jeb kserostomija, kariess, nepareiza zobu protēžu kopšana, utt. Lai saprastu halitozes iemeslus, ir jādodas vizītē pie zobu higiēnista vai zobārsta. Pēc diagnozes varēs uzsākt ārstēšanu, bet par mutes higiēnu ir jārūpējas ik dienu, tāpēc zemāk ir 5 zobārsta un zobu higiēnista ieteikumi mutes higiēnai, kurus ievērojot iespējams izvairīties no sliktas elpas.

1. Tīri zobus pareizi un ar atbilstošiem līdzekļiem

Iemācies pareizu zobu tīrīšanas tehniku un tīri tos vismaz 2 reizes dienā ar fluoru saturošu zobu pastu. Neaizmirsti rūpīgi iztīrīt arī mēli, jo arī uz tās atrodas baktērijas. Zobu birsti maini ik pēc 2 līdz 3 mēnešiem un uzreiz pēc slimošanas. Lai iztīrītu zobu starpas, izmanto zobu diegu vai starpzobu birstītes. Cilvēkiem, kuri lieto protēzes, ir jāatceras tās uz nakti izņemt un rūpīgi to iztīrīt.

2. Pievērs uzmanību savai ēdienkartei

Ēd sabalansētu uzturu un iekļauj ēdienkartē vairāk veselībai un zobiem vērtīgu pārtikas produktu. Iespējams, ka kāds no ikdienā lietojamajiem pārtikas produktiem ir sliktās elpas izraisītājs, tāpēc pievērs uzmanību ēdienam un konsultējies ar savu zobārstu par piemērotājiem līdzekļiem halitozes ārstēšanā. Lieto pietiekami daudz šķidrumu, priekšroku dodot negāzētam ūdenim.

Pārtikas produkti, kas uzlabo mutes higiēnu

  1. Cietie augļi un dārzeņi – veicina zobu aplikuma noņemšanu, masē smaganas un satur daudz vērtīgu elementu (magnijs, forfors, nātrijs, jods, fluors, vitamīni) organisma un zobu veselībai;
  2. Jūras veltes – stiprina zobu emalju un satur olbaltumvielas, fluoru, fosforu un Omega 3 taukskābes;
  3. Piena produkti – stiprina zobus, jo satur kalciju;
  4. Rieksti – dažas šķirnes rieksti cīnās ar baktērijām, kas bojā zobus un rieksti satur veselībai vērtīgas taukskābes un aminoskābes;
  5. Zaļumi (dilles, loki, pētersīļi) – cīnās ar aplikumu veidošanos un pat nedaudz balina zobus. Bagāti ar beta-kerotīnu un folījskābi.

3. Atmet kaitīgos ieradumus

Elpas aromātu būtiski ietekmē kaitīgie ieradumi – smēķēšana un alkohola lietošana. Lai no sliktas elpas izvairītos, ir ļoti ieteicams no šiem kaitīgajiem ieradumiem izvairīties.

4. Dzer daudz ūdeni

Ūdens neļauj mutei kļūt sausai un šādā veidā palīdz izvairīties no daudzām problēmām gan ar zobu veselību, gan smaganām. Ik dienu izdzer vismaz 1,5l ūdens.

5. Dodies pie zobārsta un zobu higiēnista regulāri!

Regulāras - vismaz divas reizes gadā – zobu veselības pārbaudes ļaus laicīgi atklāt dažādas saslimšanas, kas var būt sliktas elpas cēlonis. Tāpēc apmeklē zobārstu regulāri un vismaz reizi gadā dodies arī pie zobu higiēnista, kurš noņems aplikumu, zobakmeni, pigmentu un nopulēs zobus. Ieteiks atbilstošus zobu kopšanas līdzekļus un izvērtēs zobu veselības stāvokli.

Atceries: Svaigu elpu nodrošina kopējais veselības stāvoklis un mutes veselība, tāpēc pieraksties pie zobārsta vai zobu higiēnista tiklīdz saskaries ar pirmajām problēmām.

Zobu veselība (Image by klimkin from Pixabay)

Zobu veselība (Image by klimkin from Pixabay)

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas