Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

5 īpaši pasākumi, kas veicinās mājokļa drošību gada tumšajā laikā

Zaglis (Image by Sammy-Williams from Pixabay)

Zaglis (Image by Sammy-Williams from Pixabay)

Lai gan šo pirmssvētku un svētku laiku iedzīvotāji biežāk pavadīs mājās nekā citus gadus, par mājokļu drošību jārūpējas aizvien! Pēdējo mēnešu laikā vairākas zādzības no privātmājām Rīgā un Pierīgā izdarītas, kad saimnieki atradušies mājās, taču bieži vien nebija pietiekami parūpējušies par drošību. Tāpēc Valsts policija aicina ņemt vērā vairākus padomus, kā pasargāt savu mājokli no zagļiem! Tāpat tiek atgādināts, ka, redzot aizdomīgas personas, kas, piemēram, pārvietojas ar automašīnu un novēro svešus īpašumus, pēc iespējas jāpieraksta automašīnas numurs un citas svarīgas detaļas, un nekavējoties jāziņo policijai pa tālruņa numuru 110! Tumšajā laikā, kad zemi neklāj pastāvīga sniega sega, zagļiem ir vieglāk izdarīt noziegumu un nemanāmi aizbēgt, tāpēc Valsts policija privātmāju saimniekiem atgādina galvenos mājokļu drošības nosacījumus.

1. Aizslēdz mājas durvis un neatstāj logus vēdināšanas režīmā!

Gan atstājot māju uz pavisam īsu laiku, gan atrodoties iekšā, mājas durvīm vienmēr ir jābūt aizslēgtām! Laikā, kad mājās neviena nav, nedrīkst atstāt logus vēdināšanas režīmā, jo viens no populārākajiem veidiem, kā ļaundari iekļūst mājoklī, ir atspiežot vēdināšanas režīmā atstātus logus un nenoslēgtas balkona durvis. Tāpat jāparūpējas, lai tajos stāvos, kuros neatrodaties, visi logi būtu aizvērti.

2. Aizvelc aizkarus!

Tumšajās pēcpusdienās un vakaros ieteicams aizvilkt aizkarus, lai zagļi nevarētu izpētīt mājas iekārtojumu, saimnieku ikdienas paradumus un vērtīgās mantas. Pirms zādzības izdarīšanas ļaundari bieži vien iepriekš nolūko konkrēto mājokli. Īpaši tas attiecas uz privātmājām, caur kuru lielajiem logiem vakaros ikviens garāmgājējs var redzēt, kādi cilvēki tur dzīvo, kādas ir mantas un var aplūkot pat istabu plānojumu, iegūstot vērtīgu informāciju plānotajam noziegumam. Tāpat vari imitēt mājas iedzīvotāju klātbūtni, piemēram, atstājot ieslēgtu gaismu.

3. Ierīko signalizāciju un neaizmirsti to ieslēgt!

Ja ir iespēja, mājoklī ieteicams ierīkot signalizāciju. Turklāt tai ir jābūt aktivizētai tajos stāvos, kuros neatrodaties. Tendence liecina, ka zādzības tiek izdarītas arī brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši drošības sistēmu. Zagļi var iekļūt pirmajā stāvā, piemēram, uzlaužot durvis, kamēr ģimene uzturas otrajā stāvā, vai arī otrādi - kamēr saimnieki atrodas pirmajā stāvā, iekļūt otrajā stāvā, atspiežot logus.

Tāpat ieteicams ierīkot kvalitatīvas videonovērošanas kameras, lai zādzības gadījumā policijai būtu vieglāk atklāt noziegumu.

4. Vērtīgas mantas glabā drošā vietā!

Parasti garnadži nozog vērtīgas un viegli aiznesamas mantas - naudu, juvelieristrādājumus un IT tehniku. Tāpēc, ja tavās mājās ir šādas vērtīgas mantas, ieteicams tās glabāt kvalitatīvā seifā, kas piestiprināts pie nesošās sienas vai grīdas. Ja seifa nav, vismaz jāpaglabā šīs lietas tālāk no zagļa acīm.

5. Palūdz kaimiņiem pieskatīt mājokli!

Labas attiecības ar kaimiņiem ir sevišķi vērtīgas, rūpējoties par mājokļa drošību. Reizēm no kaimiņu mājas ir labāk redzams, kas notiek Jūsu mājas pagalmā. Palūdz uzticamākajiem kaimiņiem pieskatīt savu mājokli un piekodini, lai viņi uzreiz zvana policijai, ja rodas aizdomas par noziegumu, īpaši, ja pats tobrīd neatrodies mājās! Rūpējoties gan par savu, gan apkārtnes un līdzcilvēku drošību, arī pats palīdzi kaimiņiem īpašuma pieskatīšanā!

Tāpat atbalsts mājokļa drošībā var būt sargsuns, pie mājas izvietoti kustības sensori un mājas pirmo stāvu logu aplīmēšana ar drošības plēvi.

Redzot aizdomīgas automašīnas un personas, kas novēro svešus īpašumus, jāmēģina piefiksēt svarīgas detaļas, piemēram, automašīnu numurus, un nekavējoties jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110! Ikviens šāds zvans, arī par vēl neizdarītu noziegumu, var palīdzēt policijai aizturēt noziedzniekus.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...