Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

6 ieguvumi veselībai no kafijas dzeršanas

Kafija, Image by Free-Photos from Pixabay

Kafija, Image by Free-Photos from Pixabay

Svaigi malta un uzreiz pagatavota, karsta un aromātiska kafijas krūze ne tikai spēj Tevi pamodināt no rīta, bet sniedz arī daudzus citus labumus Tavai veselībai, par kuriem, visdrīzāk, nezināji! Lūk, 12 ieguvumi Tavai veselībai no kafijas dzeršanas!

Kafija uzlabo fizisko izturību un sniegumu

Kafija var krietni paaugstināt adrenalīna līmeni Tavās asinīs, kas uzlabo fizisko izturību un sniegumu. Ja Tev plānotas sportiskas vai fiziskas nodarbes, tad stundu pirms tām izdzer svaigi maltu kafijas tasīti, un manīsi, kā uzlabojas Tavi rezultāti!

Ar kafiju var samazināt svaru

Ja ikdienā dzer nesaldinātu svaiga maluma kafiju, tad samazinās vēlme pēc saldumiem, jo kafijā ir organismam vērtīgie kālijs un magnijs. Abiem šiem mikroelementiem ir liela loma cukura līmeņa regulēšanai asinīs. Tādēļ, ja bieži vēlies ko saldu, bet tai pat laikā cīnies ar lieko svaru, iedzer kafiju!Kafijā esošais kofeīns arī veicina tauku noārdīšanos.

Kafija veicina koncentrēšanās spējas

Kafijas dzeršana palīdz uzturēt enerģiju pietiekamā stāvoklī, lai organisms spētu vairāk koncentrēties, nevis “mudināt pagulēt”.

Kafijas dzeršana samazinot arī Parkinsona slimības un Alcheimera slimības risku, kā arī demenci, kas saistīta ar koncentrēšanos un atmiņas spējām. Regulāri kafijas dzērāji retāk slimojot ar šīm kaitēm.

Kā jau minēts – kafija palīdz regulēt cukura līmeni asinīs, līdz ar to samazina diabēta saslimšanas risku.

Kafija paildzinot dzīvi

Ir dzirdēts, ka kafija spējot samazināt priekšlaicīgās nāves riskus, un pat esot veikti pētījumi, ka kafijas dzērājiem šāds gals pienākot pat četras reizes retāk, kā kafijas nedzērājiem. Kafija arī samazinot vēža attīstību, arī līdz pat ceturtdaļai. Turklāt, 2 – 4 tases kafijas dienā samazinot insulta risku.

Kafija cīnās ar radikāļiem Tavā organismā

Kafijā ir samērā daudz antioksidanti, kas cīnās ar brīvajiem radikāļiem Tavā ķermenī un aizsargā to.

Kafija padara laimīgāku

Kafija uzlabo garastāvokli, palīdz cīņā ar depresiju un samazina pašnāvības risku. Kafijā ir vielas, ka paaugstina garastāvokli, un divas tases kafijas dienā liek justies daudz laimīgākam un enerģiskākam.

Kas jāatceras?

Nevajadzētu aizmirst, ka kafijas dzeršana visiem nav piemērota, piemēram, paaugstināta asinsspiediena gadījumos. Par to, vai drīksti dzert kafiju un cik daudz, noteikti var nokonsultēt Tavs ārsts.

Kafijas pupiņas un kafijas automātu savas kafijas pagatavošanai meklē atarkafija.lv

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...