Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

6 veidi, kā piešķirt mājai patīkamu smaržu

Soda, laims, ziepes.  Mājas tīrīšana. Image by Monfocus from Pixabay

Soda, laims, ziepes. Mājas tīrīšana. Image by Monfocus from Pixabay

Katrā mājā ir unikāla smarža. Lai kā negribētos to teikt, bet dažas mājas tomēr smaržo labāk nekā citas, kamēr mājas īpašnieki pie savas mājas aromāta, visticamāk, jau ir pieraduši un nejūt to, ienācējiem specifiskā smarža vienmēr būs ļoti jūtama. Kas jādara, lai Jūsu māja labi smaržotu?

Protams, ka pastāv dažādi veidi, kā piešķirt mājai aromātu – ir smaržīgas sveces, vīraka kociņi, ziedu buķetes uz galdiem, dezodoranti, gaisa atsvaidzinātāji un citas. Jāteic, ka ieteikumu parasti arī ir daudz un centīgākie var pāršaut pār strīpu, tādēļ vislabākais ir sākt no viena stūra – ar vienu metodi, pārliecināties, kā tā strādā, un tikai tad, ja nepieciešams, izmēģināt vēl papildu aromatizēšanu.

Ar ko sākt? Viennozīmīgi ar smaku likvidēšanu. Visbiežāk sliktais aromāts rodas virtuvē – atkritumu kastē, izlietnē, uz galda virsmas vai netīro trauku kaudzē. Māja ir jāiztīra, jo putekļu smarža nomāks jebkurus pūliņus. Kad ir likvidēti smaku avoti, ķeries pie atsvaidzināšanas!

Atsvaidzini izlietni! Izlietnē iepilini aromātisko trauku mazgātāju ar citrona smaržu. Tieši tāpat vari parūpēties vienkārši, ierīvēt izlietni ar citrona vai laima miziņu. Ja smaka saglabājas – sajauc pustasi cepamās sodas ar siltu ūdeni un paskalo izlietni.

Atsvaidzini paklājus! Atšķirībā no flīzētām vai koka grīdām, paklāji ļoti izteikti absorbē smakas. It īpaši, ja uz tiem izlijusi pārtika vai dzīvnieku ēdiens. Apkaisi ar cepamo sodu visu paklāja virsmu – ne tikai problemātiskās zonas, un atstāj to uz vienu stundu, pēc tam izsūc. Šī pati metode noderēs arī mājdzīvnieku matračiem un dīvāniem.

Pieskati savu atkritumu tvertni! Nav pārsteigums, ka slikta aromāta cēlonis nereti ir ēdienu paliekas, kas izmestas atkritumu tvertnē. Reizēm nepietiek tikai ar atkritumu iznešanu – arī pati tvertne ir jāizmazgā. Līdzīgi kā iepriekš – vari izmantot sodu. Tāpat noderēs arī tualetes tīrīšanas līdzekļi, kas palīdzēs iznīcināt baktērijas.

Sautē dārzeņus un garšaugus. Mazā katliņā ar ūdeni pievieno citrusaugļu šķēlītes un garšaugus, piemēram, lavandu vai piparmētru. Smarža caurstrāvos visu māju, turklāt sastāvdaļas vari pielāgot savai gaumei, piemēram, pieliet karstvīnu, kas radīs īpašu svētku aromātu.

Izvieto sveces visā mājā. Sveces ir lielisks veids, kā māju piepildīt ar patīkamu aromātu. Turklāt, ja sveces vēlies izmantot kā aromatizatorus, tās nebūt nav obligāti jāaizdedzina – tu vari izvietot tās dažādās vietās mājā, piemēram, veļas skapī. Audumi absorbēs smaržu un katru reizi, atverot skapi, Tu sajutīsi patīkamu aromātu.

Ievies telpaugus Iekštelpu augi attīra gaisu, vienlaikus acumirklī izdaiļojot jūsu māju. Daudzi augi, ieskaitot jasmīnu, eikaliptu un gardēnijas, nodrošina mājā arī patīkamu smaržu. Tikai, pirms izvēlies augus – pārdomā, vai esi gatavs par tiem parūpēties kā nākas, kā arī noskaidro, kādi augi tev ir piemēroti.

Lasi arī citus noderīgus tīrīšanas padomus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...