Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

7 triki, kā ietaupīt, pērkot pārtiku

Pārtikas iegāde. Attēls: pexels.com

Pārtikas iegāde. Attēls: pexels.com

Sekot līdzi budžetam šobrīd ir svarīgāk nekā jebkad agrāk. Pieaugošās cenas pārtikas produktiem vairumam cilvēku liek izvērtēt preces nepieciešamību un dažkārt izvēlēties mazākas kvalitātes produktus. Kā neupurēt kvalitāti budžeta dēļ un iepirkties gudrāk, nevis vienkārši lētāk? 7 vienkārši principi, ko ievērot, izvēloties un iegādājoties pārtiku gan ikdienā, gan plānojot, piemēram, nedēļai.

Kāds ir tavs budžets?

Pirms veic pasūtījumu, saproti, cik šobrīd tērē produktu iegādei un cik vēlētos ietaupīt. Izvirzītais mērķis ļaus nospraust konkrētus griestus pirkuma apjomam. Protams, ir svarīgi saprast, ka summai ir jābūt reālai, nemaldinot sevi ar īpaši pazeminātu tēriņu sliekšņa noteikšanu.

Neiepērcies izsalcis!

Atceries - nekad neej iepirkties izsalcis, arī tad ne, ja pirkums tiek veikts e-vidē. Kornela universitātes (Cornell University) veiktais pētījums apstiprina šo faktu, pierādot, ka cilvēki tērē vairāk un pērk vairāk kaloriju saturošus produktus iepērkoties tukšā dūšā. Tā nav raķešu zinātne, bet ir labs sākums ekonomijai, ietaupot naudu uz spontānu pirkumu rēķina.

Zīmola maiņa

Vairums cilvēki ir ieraduši pirkt konkrētu produktu zīmolus pat tad, ja to cena krietni atšķiras no citiem ne tik zināma produkta ražotājiem. Veicot pirkumus apdomīgi, ir svarīgi pārskatīt tā paša segmenta produktu klāstu, ko piedāvā citi ražotāji, jo, iespējams, par zemāku cenu varēs iegādāties tādas pašas vai pat augstākas kvalitātes produktus.

Nobildē ledusskapja saturu!

Pirms veic pasūtījumu, pārlūko, kas ir tavā ledusskapī! Tas palīdzēs izvairīties no nevajadzīgu produktu iegādes un ļaus izplānot maltīti, balstoties uz to, kas mājās jau ir pieejams. Īpaši noderīgi tas ir tad, ja mājās dzīvojat daudzi un arī iepērkaties atsevišķi.

Pabeidz lietot jau esošo pārtiku!

Ikkatrs ir saskāries ar situāciju, kad mājās pagatavotajam ēdienam vai iegādātajam produktam drīzumā beigsies derīguma termiņš. Lai lietderīgi izmantotu pārtiku, iesakām tos ievietot saldētavā, novēršot sabojāšanās risku. Tā, piemēram, karstā vasaras dienā sasaldētās ananasu šķēlītes var pārtapt par atveldzējošu "saldējumu".

Saplāno ēdienreizes!

Ēdienreižu plānošana ļaus pārskatīt produktu iegādi ilgākā periodā un izvairīties no nevēlamu našķu iegādes. Konkrēts plāns liks pārdomāt savus ēšanas paradumus un, ja tas ir aktuāli, arī sekot līdzi uzņemtajam kaloriju daudzumam. Tas arī palīdzēs sekot ledusskapja saturam un piepirkt klāt nepieciešamo, balstoties uz to, kas jau atrodas ledusskapī, piemēram, atvērts, bet neizlietots krējuma iepakojums vai puse no svaiga kāposta.

Esi informēts par izdevīgiem piedāvājumiem!

Preču sarakstu pielāgo iknedēļas piedāvājumam! Lai gan šis ieteikums prasa pastāvīgu sekošanu līdzi akcijām, tas ir lielisks veids, kā var ietaupīt uz pirkuma grozu pat vairākus desmitus eiro. Šāda pieeja dos iespēju pieiet radoši ēdiena gatavošanai, katru nedēļu baudot citus produktus un jaunas receptes.


Citi padomi, kā ietaupīt:

Ģimenes budžets: kā plānot, tērēt, sadalīt?

Ko cilvēki visbiežāk pērk ar atlaidēm

Kā braucot ir iespējams ietaupīt degvielu?

Pārtikas pirkšana reizi nedēļā. Iespēja ietaupīt.

Kā samazināt elektrības patēriņu?

Kā sakrāt naudu?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...