Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Apkures sistēmas - kā izvēlēties ekonomiskāko?

220.lv

Laikā, kad saulīte staigā pa zemes virsu un tiek baudīta vasara šķiet, ka ziema un aukstā sezona ir ļoti tālu. Lai gan jāsaka, ka siltais vasaras laiks paskriet ļoti ātri, līdz ar to Jums ir iespēja jau laicīgi sākt domāt par piemērotāko apkures sistēmu, ja Jums šis jautājums ir aktuāls.

Apkures sistēmas ierīkošana ir atbildīgs solis, kas prasa gan investīcijas, gan laiku. Tā kā apkures sistēma tiek iebūvēta ilgtermiņam, tad būtu ieteicams pirms apkures sistēmas izvēles, iepazīties ar dažādiem variantiem, lai atrastu savai mājvietai piemērotāko, labāko un efektīgāko apkures sistēmu.

Latvijas platuma grādos laika apstākļi mainās ļoti strauji un apkures sezonu iespējams ir jāsāk pat ātrāk, nekā tikai ziemas mēnešos. Kā izvēlēties un neapjukt raibajā apkures sistēmu klāstā? Īsi ieskicēsim populārākos, pieprasītākos un ekonomiskākos apkures sistēmu veidus.

Lai gan jēdziens ekonomiska apkures sistēma ir ļoti stiepjams un atkarīgs no katra cilvēka iespējām. Kā arī jāņem vērā mainīgos apstākļus pasaules notikumos. Vienā brīdī ekonomiski var būt viens apkures veids, bet kādā jau cits. Tādēļ ir lieliski, ja ir iespēja kombinēt dažādus vai vismaz divus apkures veidus.

Apkures katls

Apkures katls ir salīdzinoši bieža izvēle. Izvēloties ierīkot apkures kaltu, ir iespēja izvēlēties vienu no kurināmā veidiem - malku vai granulas. Protams, apkures katls ir atšķirīgs, ja Jūs izvēltas malku vai granulas.

Granulu katls būs piemērota izvēle, ja Jums ir aizņemta ikdiena, jo granulu katls nav jāuzpilda katru dienu. Toties tie ir regulāri jātīra, lai būtu maksimālā siltumatdeve un tiktu ievēroti visi ugunsdrošības pamatieteikumi. Šobrīd granulu resurss ir viens no dārgākajiem apkures veidiem.

Izvēloties malkas apkures katlu, jārēķinās, ka malka ir jāievieto regulāri, bet malkas apkures katla ierīkošana, uzstādīšana un uzturēšana ir samērā lēta un izdevīga.

Ja vēlaties dzīvot dabai draudzīgi, tad ne granulu, ne malkas apkures katls nebūs īstā izvēle, jo abi šie katli piesārņo apkārtējo vidi. Apkures iespējas ir plašas un dažādas, tādēļ katrs var atrast savām prasībām piemērotāko.

Siltās grīdas

Siltās grīdas jeb zemgrīdas ūdens apkure ir populāra izvēle, ja mājoklis tiek būvēts un celts no pamatiem. Protams, siltās grīdas ir iespējams iebūvēt arī jau esošā mājā, bet tas ir salīdzinoši lielu izmaksu projekts.

Siltās grīdas nodrošina vienmērīgu siltuma sadali visās telpā vienlīdzīgi, kas ir lieliska šī apkures veida priekšrocība. Jums nav nepieciešams uzstādīt radiatorus, jo siltums “nāk” no grīdas. Silto grīdu siltuma atdeve un lietderība salīdzinot ar citiem apkures veidiem ir krietni vien augstāka. Siltās grīdas apkure (https://220.lv/lv/majai-un-remontam/apkure/siltas-gridas) ir lieliska izvēle modernam mājoklim.

Siltumsūknis gaiss - gaiss

Profesionāli izvēlēts un uzstādīts siltumsūknis gaiss - gaiss var samazināt apkures izmaksas līdz pat 78%, kas ļaus ietaupīt līdzekļus (sk. piedāvājumu šeit). Šāda veida siltumsūknis ne vien var apsildīt māju aukstajā sezonā, liekot Jums justies patiešām omulīgi un ērti, bet atdzesēt telpas gaisu karstā un tveicīgā vasarā. Šāds apkures sistēmas izvēles veids ir ļoti labs ieguldījums, kas pacels Jūsu īpašuma vērtību.

Lielākoties visi siltumsūkņi ir aprīkoti arī ar gaisa filtriem, kas līdz ar to var uzturēt telpā tīru, svaigu un no baktērijām brīvu gaisu.

Ja apkures sistēmas ierīkošana Jums ir aktuāls jautājums, tad visu, kas nepieciešams šim procesam, Jūs varat atrast un iegādāties interenta veikalā 220.lv.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...