Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ar botulīna injekciju pret svīšanu!

Sieviete, Photo by Jernej Graj on Unsplash

Sieviete, Photo by Jernej Graj on Unsplash

Svīst ir normāli, svīšanas laikā no ķermeņa tiek izvadīti liekie sārmi un sāļi un regulēta ķermeņa temperatūru – ķermenis nepārkarst. Iedomājies, dienā varam izsvīst pat līdz 10 litriem. Tomēr, balstoties uz katra individuālām ķermeņa īpatnībām – nereti pastiprināti svīst vietas, kuras rada ne tikai nekomfortablu sajūtu, bet pat bailes iziet ārpus mājas, kas, protams, ilgtermiņā ne pie kā laba nenoved. Vai zināji, ka ar botulīna toksīna injekciju iespējams ar šo problēmu cīnīties un mazināt svīšanu padusēs, pēdās un plaukstās?

Kad apsvērt botulīna toksīna injekciju?

  • Ja dažas ķermeņa vietas bez iemesla svīst vairāk nekā citas,
  • ja svīšana rada diskomfortu un dezodoranti, citi skaistumkopšanas produkti nepalīdz,
  • ja svīšanas dēļ ir jāmaina apģērbs vairākas reizes dienā,
  • ja svīšanas dēļ bieži izjūti kaunu vai satraukumu un pārmērīgā svīšana ietekmē ikdienas dzīvi.

Kā botulīna toksīns palīdz pret pārmērīgu svīšanu?

Normāli būtu tā, ka nervu sistēma aktivizē sviedru dziedzerus tajā brīdī, kad paaugstinās ķermeņa temperatūra, gudri nodrošinot organisma atvēsināšanos. Hiperhidrozes (paaugstinātas svīšanas gadījumā) nervi, kuri dod signālu sviedru dziedzeriem, ir pārlieku aktīvi, un konkrētās zonas nervu aktivitātes nomākšana ar botulīna toksīnu ir ļoti iedarbīga metode pastiprinātas svīšanas ārstēšanā.

Kādās ķermeņa daļās iespējams veikt injekciju?

Visbiežāk injekcijas, lai samazinātu svīšanu, veic padusēs, taču pārmērīgus svīšanas procesus var kontrolēt arī plaukstās, pēdās.

Kāds ir process?

Pirmais un svarīgākais noteikums - pirms procedūras veikšanas konsultēties ar ārstu, kurš apstiprinās sviedru dziedzeru pārmērīgo aktivitāti.
Parasti hiperhidrozi iedala primārā un sekundārā. Primāra hiperhidroze bieži ir lokalizēta specifiskās vietās: svīst paduses, svīst pēdas vai svīst plaukstas – šādā gadījumā injekcijas būs ļoti labs risinājums. Preparātu ar smalku adatiņu injicē tieši problēmzonās, vairākos punktos ievadot nelielas preparāta devas. Anestēzija nav nepieciešama, jo aukstuma kompreses un ļoti smalkas adatiņas izmantošana padara procedūru teju nesāpīgu. Pēc procedūras tūlīt var netraucēti atgriezties savās ikdienas gaitās.

Cik ilga ir iedarbība?

Botulīna injekciju iedarbība visbiežāk ilgst no 6 līdz 12 mēnešiem, to iedarbība ir atkarīga no svīšanas stipruma pakāpes.

Cik ātri iespējams sajust, ka injekcija darbojas?

3.-4.dienā pēc injekcijas veikšanas sajutīsi, ka kaut kas svīšanas procesā ir mainījies. Maksimālais efekts būs jūtams jau divu nedēļu laikā. Ja pēc divām nedēļām rodas nepieciešamība, iepējams veikt nelielu papildināšanu, zonās, kur vēl arvien novērojama pārmērīga svīšana. Padušu svīšanu botulīna injekcijas samazina līdz 90%, kas būtiski atvieglo ikdienas aktivitātes un uzlabo pašsajūtu un efekts ir ilgāks, plaukstās un pēdās iedarbība beidzas mazliet ātrāk. Tie, kas izmēģinājuši šo ārstēšanas veidu, nāk atkārtoti 1-2 reizes gadā.

Kas jāņem vērā, ja gribu veikt injekciju?

Injekcijas drīkst veikt tikai tad, ja nav akūtas saslimšanas, ādas infekcijas pazīmes, injekcijas neveic arī grūtniecēm vai zīdīšanas periodā, kā arī kombinācijā ar dažiem medikamentiem.

Pirmo diennakti jāatturas no alkohola (gan dzērieniem, gan alkoholu saturošas kosmētikas, dezodorantiem, ādas dezinfekcijas līdzekļiem), lielas fiziskas slodzes un jebkura cita veida pastiprinātas svīšanas.

Cenas?

Procedūras izmaksā ap EUR 430.

Sadarbojies tikai ar sertificētiem speciālistiem!

Veselība mums ir tikai viena. Neriskē! Atceries, ka botulīna injekcijas drīkst veikt tikai un vienīgi ārsts, kurš saņēmis Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Estētiskās medicīnas asociācijas izdotu metodes sertifikātu M63 Botulīna toksīna pielietojums estētiskajā medicīnā.

Sarakstu ar ārstiem, kuri ieguvuši M63 sertifikātu, iespējams aplūkot Latvijas Estētiskās medicīnas asociācijas mājaslapā.

Izlasi arī:






Sieviete, Photo by Jernej Graj on Unsplash

Sieviete, Photo by Jernej Graj on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas