Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ar ko sākt, ja nepieciešams dibināt uzņēmumu?

Unsplash.com

Unsplash.com

Kas vajadzīgs, lai uzsāktu savu biznesu? Vispirms jau ideja, apņēmība, līdzekļi un protams – uzņēmums.

Kā notiek uzņēmuma dibināšana?

Ja radusies nepieciešamība pēc sava uzņēmuma, var iet divus ceļus – dibināt uzņēmumu vai to iegādāties. Abi uzņēmumu ieguves veidi teorētiski nav pārāk sarežģīti, tomēr praksē prasa zināmas iemaņas. Cilvēkam, kuram nav pieredzes šādu jautājumu risināšanā, tas var prasīt diezgan ilgu laiku. Tāpat arī ir jārēķinās - ja dokumentācijā, kura tiks iesniegta uzņēmumu reģistrā, būs pieļautas kaut nelielas kļūdas, reģistrāciju atliks, kamēr tās tiks izlabotas. Un tas atkal prasīs gan laiku, gan līdzekļu, jo par katru dokumentu iesniegšanu ( arī atkārtotu, ja kavēts termiņš, ir jāmaksā valsts nodeva)

Kādu uzņēmumu dibināt?

Pirms uzņēmuma dibināšanas vajadzētu arī tikt skaidrībā ar uzņēmējdarbības veidiem, kā arī nodokļu maksāšanas iespējām. Atkarībā no plānotās darbības veida un apjoma jāsaprot kādus nodokļus jāmaksā – vai jāreģistrējas kā uzņēmuma ienākuma nodokļa, mikrouzņēmuma nodokļa vai PVN maksātājam. Jāsaprot arī kāds būs uzņēmuma pamatkapitāls, vai uzņēmumam būs viens vai vairāku dibinātāji un valdes locekļi. No visiem šiem iepriekš minētajiem faktoriem atkarīgs tas, kā vajadzēs gatavot dokumentāciju. Jebkurā gadījumā jārēķinās, ka būs nepieciešams sagatavot uzņēmuma dibināšanas lēmumu un statūtus, bankā jāatver pagaidu konts un jāiemaksā pamatkapitāls, kā arī jāpieslēdzas EDS( elektroniskās deklarācijas sistēma), lai VID var identificēt nodokļu maksātāju.

Kārtot dokumentus pašam vai uzticēt to profesionāļiem?

Kā jau iepriekš minēts – ja pieredzes nav, drošāk šo pienākumu uzticēt profesionāļiem. Uzņēmums ‘’ I.L grāmatvedība, audits un konsultācijas’’ jau ilgstoši piedāvā saviem klientiem sagatavot visus nepieciešamos, ar uzņēmu reģistrāciju saistītos dokumentus un grozījumus dibināšanas dokumentos. Uzņēmuma pārstāvji ir informēti pārzinās visus šos procesus un ir informēti par visām likumdošanas prasībām un izmaņām tajās. SIA ‘’ I. L grāmatvedība, audits un konsultācija’’ ātri un precīzi veiks SIA dibināšanu, kā arī citu komercdarbības veidu reģistrāciju, kā arī veiks izmaiņas uzņēmuma dibināšanas dokumentos.

‘’ I.L grāmatvedība, audits un konsultācijas’’ piedāvā:

- Plaša profila grāmatvedības pakalpojumus

- Auditu

- Uzņēmumu dibināšanu

- Juridiskos pakalpojumus.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...