Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Atpūta Valkā un neparastais sliežu velosipēds – tas ir jāizmēģina!

Sliežu velosipēds, atpūta Valkā. Foto: D.Pūce

Sliežu velosipēds, atpūta Valkā. Foto: D.Pūce

Meklējot idejas, kur aizbraukt brīvdienās, noteikti ieplāno Valkas -Valgas apciemojumu! Īpašu uzmanību pēdējā laikā piesaistījis sliežu velosipēds – tas atiet no Valkas vecās dzelzceļa stacijas. Kad esi Valkā, dodies uz Tūrisma informācijas biroju, kur varēsi veikt apmaksu par braucienu, un tad kopā ar pavadoni doties uz Vecās dzelzceļa stacijas ēku Poruka ielā.

Sliežu velosipēda būtība ir pavisam vienkārša – tas kursē pa vecās, slēgtās šaursliežu dzelzceļa līnijas Valka – Rūjiena - Pērnava sliedēm. Sliežu velosipēds ir platforma, uz kuras atrodas sēdvietas sešiem cilvēkiem. Šo platformu darbina divi blakus esoši velosipēdi – tas nozīmē, ka kompānijā vajadzētu būt vismaz diviem pieaugušajiem, kuri spēj mīt pedāļus (vai arī bērnam – pusaudzim, kurš ir pietiekami garš, lai varētu aizsniegt pedāļus).

Brauciens ir 900m garš vienā virzienā, Pēc tam sliežu velosipēds tiek apgriezts un ir jāminas atpakaļ. Kopumā jārēķinās ar aptuveni pusstundu šajā atrakcijā. Samaksa par šādu aizraujošu piedzīvojumu ir simboliska – uz vienu platformu (tas ir uz 6 cilvēkiem) tie ir 5 Eur.

Jāņem gan vērā, ka braukt gribētājiem iepriekš ir jāpiesakās un jārezervē laiks.

Ko vēl apskatīt Valkā?

Valkas pilsētā ir lieliskas vietas, ko apskatīt un kas noteikti jāizbauda. Piemēram:

  • Tu vari uzkāpt Putras kalnā, ko kura redzēsi Igauniju un abu pilsētu – Valgas un Valkas - baznīcu torņus
  • Apmeklēt skaisto Valkas estrādi, kas ir patiešām unikāla ar to, ka starp skatuvi un skatītājiem tek Pedeles upe, bet skatītāju vietas ar skatuvi savieno divi tiltiņi.
  • Vasaras sezonā aktīvās atpūtas cienītājiem patiks Zāģezers, kur ne tikai iespējams nopeldēties, bet arī supot un baudīt saldējumu vai atspirdzinošus dzērienus.
  • Noteikti uzkāp Valkas baznīcas tornī, no kura paveras burvīgs skats pār pilsētu.
  • Esot Valkā, nelaid garām Valkas novadpētniecības muzeja apmeklējumu.
  • Savukārt pieaugušajiem interesanti varētu būt arī degustāciju apmeklēšana un alkoholisko dzērienu ražotnes apmeklēšana. Te atrodas gan alus darītava, kur top Cimzes alus, gan arī stipro alkoholisko dzērienu ražotne.

Ja meklē jaunas un svaigas idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Izlasi arī par citām iespējām, ko apskatīt Vidzemē:

Vidzemes skaistākās Dabas takas tavam brīvdienu maršrutam

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...