Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Biežākie iemesli, kādēļ cilvēki dodas uz aptieku

Aptieka, Image by Ondrej Janovec from Pixabay

Aptieka, Image by Ondrej Janovec from Pixabay

Cilvēka veselībai ir savas negatīvās puses, un cilvēki paļaujas uz zālēm, lai palīdzētu sev justies labāk un dzīvot ilgāk. Zāļu iegūšana varētu būt visbiežākais iemesls, kāpēc doties uz aptieku, taču tā kalpo arī citiem mērķiem - un šeit ir daži no tiem.

Aptiekās iegūst noderīgu informāciju un padomus par zālēm un veselību

Aptiekas ir zāļu izsniegšanas iestādes, taču zāles nav vienīgais, ko klienti no tām var saņemt. Kad rodas jautājumi, daudzi cilvēki dodas uz vietējām aptiekām. Farmaceiti ir savas jomas eksperti, un viņi ļoti labi pārzina tādas zinātnes kā ķīmija, bioloģija, anatomija un fizioloģija. Klienti bieži ienāk, uzdodot jautājumus par pareizu devu, blakusparādībām, lietošanas ilgumu, alerģijām un citām specifiskām īpašībām.

Medikamenti gripas un saaukstēšanās gadījumos

Pastāv liela varbūtība, ka iepriekš esi devies uz aptieku, lai iegādātos dažus medikamentus pret iesnām. Tu noteikti neesat vienīgais. Vēl viens liels iemesls, kāpēc cilvēki apmeklē aptieku, ir rast risinājumu saaukstēšanās vai gripas infekcijai. Abas infekcijas parasti ir diezgan izplatītas visur, tāpēc mazāk patīkamajos gada mēnešos milzīgs skaits cilvēku cieš no saaukstēšanās un gripas simptomiem. Bezrecepšu un recepšu medikamenti gripas un saaukstēšanās gadījumos ir vieni no pieprasītākajiem.

Grūtnieces un jaundzimušo aprūpe

Grūtnieces vai tikko dzemdējušās sievietes aptiekas apmeklē ļoti bieži. Grūtniecēm nereti rodas slikta dūša, vemšana un citas nepatīkamas blakusparādības, un, lai pārdzīvotu dienu, jālieto zāles. Diemžēl slimo ne tikai mātes. Zīdaiņi var saslimt ļoti agri, un viņiem bieži nepieciešami dabiski līdzekļi vai samazinātas bērnu zāļu devas. Farmaceiti var palīdzēt mātēm izvēlēties sev un bērniem piemērotus medikamentu veidus. Tāpat aptiekās iegādājamas arī mazuļu aprūpei nepieciešamās lietas, piemēram, autiņbiksītes, māneklīši, zīdaiņu pārtika u.c.

Stress, trauksme un līdzīgas problēmas

Parasti tiek uzskatīts, ka cilvēki dodas uz aptiekām, lai iegādātos zāles, kas mazina fizisko slimību, traucējumu vai infekciju negatīvo ietekmi. Tomēr ikvienā aptiekā ir pieejami medikamenti, kas ārstē psiholoģiskos traucējumus un emocionālo stresu. Psihiskie traucējumi ir tikpat izplatīti kā fiziski, un tos dažkārt izraisa ķīmiskā nelīdzsvarotība. Viegla satraukuma gadījumos pieejamas bezrecepšu zāles un homeopātiskie līdzekļi, piemēram, nomierinošas tējas. Nopietnākos gadījumos piemērotas recepšu zāles un zāles uz pasūtījumu var būt tablešu, šķīdumu, kapsulu veidos.

Pretsāpju zāles

Cilvēkiem nepatīk diskomforta sajūta. Kad rodas sāpes, daudzi cilvēki nekavējoties izmanto zāles, kas nomierina sāpes. Sāpju mazinoši līdzekļi aptiekās pieejami gan ierasto tablešu formās, gan arī ārstnieciskos plāksteru veidā tūlītējai sāpju samazināšanai, pielīmējot un sāpīgās vai traumētās vietas.

Higiēnas preces un kosmētiskie līdzekļi

Ne tikai recepšu un bezrecepšu zāles, kā arī zāles uz pasūtījumu iegādājamas aptiekā, bet arī higiēnas preces un kosmētiskie līdzekļi. Sejas krēmi, ķermeņa losjoni, matu šampūni, ziepes un citi kosmētikas un higiēnas līdzekļi, kas iegādājami aptiekās mēdz būt arī ārstniecisku iedarbību, un sava sastāva dēļ ir ļoti pieprasīti.

Aptieka Daugavpilī tavā rajonā

Ja esi Daugavpilī, tad zini – arī te ir aptieka, kurā vari iegādāties bezrecepšu, recepšu zālēs un zāles uz pasūtījumu, kā arī higiēnas preces. Iegriezies Ķīmiķu ciemā, aptiekā “Ālante DN”!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...