Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Dabas taka Vidzemē - Mālpilī

Dabas taka Mālpilī, Foto: 1188

Ja esi iecerējis nedēļas nogali pavadīt aktīvi, tad Tev ir lieliska iespēja to izdarīt izstaigājot 6,5 kilometrus garu dabas taku Vidzemē – Mālpilī, gar Mergupes krastu.

Kas jāņem vērā, apmeklējot Mālpils dabas taku?

Dabas takas pieveikšana ir pa spēkam arī bērniem un tā ir interesanta, tomēr visur jāskatās, kur sper soli. Vietām taka vijas tik tuvu upes krastam, ka daži centimetri nostāk, un var nošļūkt uz mīkstumiem Mergupē. Tā ir piemērota izbraukšanai ar riteni, bet vietām jārēķinās ar to, ka ceļā būs jāpārvar arī trepes,

Gar takas malu uzstādītas informatīvās zīmes, kurās aprakstītas, kādas zivis sastopamas Mergupē, kādi augi – upes krastos. Ņemot vērā, ka taka ir gara - ik pa posmam ir pieejami soliņi, uz kuriem var atsēsties un atvilkt elpu.

Takā ir arī lielisks atpūtas placis ar ugunskura vietu, šūpolēm un nelielu kāpslīti bērnu rotaļām.

Mīnuss – noteikti nav iespējams izbraukt ar bērnu ratiņiem, un cilvēkiem ar kustību traucējumiem šī taka varētu būt vispār nepieveicama, ņemot vērā šauro taciņu, kas vietām ir diezgan ekstrēmi tuva krasta nogāzei. Un otrs mīnuss – iespējams, ka agrāk šeit ir bijis padomāts par labierīcībām, tomēr tagad to te nav. Arī krūmiņos, ja būs nepieciešams, gluži neaiziesi, jo daudzviet ir “džunglājs”, turklāt – taka ir diezgan blīvi noslogota – ik pa brīdim pretī nāk vai cenšas apsteigt citi Mālpils dabas takas baudītāji.

Ja vēl neesi noguris pēc aktīvās atpūtas un pastaigas gar upes krastu, tev ir iespēja apmeklēt Mālpils muižu un izbaudīt tās skaistumu.

Nelaid garām iespēju uzzināt par lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...