Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Izdevīgi ceļojumi - interesantas un neaizmirstamas vietas lētai atpūtai!

Īsi izbraukumi vai atvaļinājumi sniedz daudzus labumus gan personiskajā, gan profesionālajā dzīvē. Viena no lieliskām īsu atvaļinājumu priekšrocībām ir to pieejamība. Īsiem ceļojumiem nepieciešams mazāk naudas izmitināšanai un ēdienam, tāpēc ir labāk doties ceļā vieglāk. Šādi ceļojumi arī liek justies mazāk stresainiem, kas palīdz novērst tādas veselības problēmas kā sirds slimības un augsts asinsspiediens. Tie arī novērš izmaiņas smadzenēs, kas var izraisīt trauksmi vai depresiju. Ceļošana var arī piedāvāt pārtraukumu no ikdienas rutīnas un iespējami uzlabot profesionālo sniegumu, piedāvājot jaunas ainavas, kultūras un dialektus, kas var palīdzēt atjaunot prātu un veicināt radošumu. Turklāt tie sniedz vērtīgas iespējas stiprināt saikni ar draugiem un ģimeni, kopīgi piedzīvojot piedzīvojumus dažādās vietās, dziļi uzlabojot individuālās attiecības.

Ir daudz pilsētu, kurās latvieši var doties. Bet Budapešta, Batumi un Sofija ir labākās vietas lētam atvaļinājumam.

Batumi Gruzijā

Batumi ir daudzkultūru pilsēta, kurā sastopamas gruzīnu, turku, krievu un armēņu kultūras. Tā ir pilsēta, kurā ir gan senlaicīgs šarms, gan mūsdienīga attīstība. Vecais Batumi ir pilsētas vēsturiskais centrs. Jūs varat klīst pa tās vijīgajām alejām un apbrīnot burvīgas senās pasaules mājas un ēkas. Oriģinālās mākslas, vietējo veikalu un senatnīgu restorānu maisījums sniedz pilnīgāku Batumi pagātnes ainu. 7 km garais Batumi bulvāris ir viens no Eiropas vecākajiem un lielākajiem ceļiem. Šī skaistā vieta piedāvā klusas takas, spēļu laukumus un jaukas kafejnīcas, kas atspoguļo pilsētas atpūtas atmosfēru. Zaļojošās zemākās Kaukāza kalnu un mierīgās jūras krasta ainavas to padara vēl pievilcīgāku.

Mūsdienīgo Batumi pārstāv Ali un Nino statujas un Alfabēta tornis. Gruzīnu māksliniece Tamara Kvesitadze ir radījusi Ali un Nino statuju, kas parāda, kā mīlestība var sasniegt cilvēkus no dažādām kultūrām. Šī skulptūra attēlo musulmaņu azerbaidžāņu un kristiešu gruzīnu, kuri nāk kopā un atkal šķiras. Nakts laikā tā kļūst vēl skaistāka, iemirdzoties sarkanās un zilās gaismās. 130 metrus augstais Alfabēta tornis izceļ unikālo gruzīnu alfabētu, kurā 33 burti eleganti apvij torni. Šis tornis ne tikai piedāvā lielisku skatu uz Batumi no tā virsotnes, bet arī uzsvērt gruzīnu kultūras unikālumu.

Batumi pilsēta ir pieejamības paraugs, piedāvājot budžetam draudzīgu izmitināšanu un lētas ēdināšanas iespējas, kas demonstrē gruzīnu virtuvi. Apburošā dabas skaistuma un daudzu bezmaksas vai lētu kultūras un vēsturisku objektu klātbūtne uzlabo apmeklētāju pieredzi, nesitot pa kabatu. Lēti Riga Batumi aviobiletes vēl vairāk palielina tās pievilcību.

Sofija Bulgārijā

Sofija, Bulgārijas galvaspilsēta, lepojas ar 7000 gadus ilgu vēsturi. Šī pilsēta, kuru agrāk sauc par Serdiku, ir bagāta ar vēsturi. Ceļošanas pieredzi uzlabo tās atrašanās vieta netālu no Serbijas un Ziemeļmaķedonijas. Sofijas kultūras nozīmīgumu dienvidaustrumu Eiropas kartē uzsvērt ar tās arhitektūras veidiem, piemēram, neo-bizantiešu, Bauhaus un komunistu ēkām. Sv. Aleksandra Ņevska katedrāle ir Bulgārijā nozīmīga baznīca. Tā tika uzcelta, lai pieminētu tos, kas gāja bojā Krievu-Turku karā starp 1878. un 1879. gadu, kad Bulgārija tika atbrīvota no Osmaņu impērijas jūga. Aleksandra Ņevska Antikvariāta tirgus pie katedrāles un citi tirgi, piemēram, Sofijas Centrālais tirgus un Bitakas blusu tirgus, pārdod dažādas lietas, piemēram, vecus padomju laikmeta priekšmetus un lietas, ko var iegādāties otrreiz. Sofijas tirgi, piemēram, Žeņski Pazar tirgus, kas datēts ar 1900. gadu sākumu, atspoguļo vietējo dzīvesveidu. Tajā ir stendi, kas pārdod svaigus produktus un autentiskus Bulgārijas ēdienus. Dzīvnieku mīļotājiem un ģimenēm vajadzētu apmeklēt Sofijas zoodārzu, kas ir vecākais zoodārzs Balkānos. Tas atrodas 12 minūtes dienvidos no pilsētas centra un mājo vairāk nekā 2000 dzīvnieku sugas no 280 sugām. Zoodārzā tagad ir arī “Botāniskā” sadaļa, kur apmeklētāji var iepazīt 40 dažādu koku sugas no visas pasaules.

Sofija ir lieliska vieta tūristiem, kas nevēlas tērēt daudz naudas ceļošanai. Tās lētās naktsmītnes, lētā sabiedriskā transporta un bezmaksas pastaigu ekskursijas ļauj iepazīt tās bagāto kultūru un vēsturi, netaupot daudz naudas. Apmeklēt daudzas nozīmīgas vietas var bez maksas vai par nelielu samaksu. Pilsētas ēdienu scēna un pārtikas tirgi ļauj nobaudīt reģionālos ēdienus par draudzīgām cenām.

Budapešta Ungārijā

Budapešta sastāv no Budas un Peštas, kuras šķir Daugava. Pilsētas stāstu var atrast tās cietokšņos un spa, kamēr tās mūsdienu pulsēšanu nodrošina tās rosīgie tirgus laukumi un elpu aizraujoši skatu punkti. Sv. Istvāna bazilika ir īpaša, jo tā veltīta Ungārijas pirmajam karalim. Baznīca ir slavena ar “Svēto Labo Roku”, kas ir Sv. Istvāna mumificētā labā roka. Ēkas iekšpusē ir skaista ar marmoru, koka griezumiem un krāsainiem stikla logiem. Tas parāda, cik bagāta ir Budapeštas kultūra. Apavi pie Daugavas krasta, piemineklis, kas stāsta par Otrā pasaules kara šausmām, ir aizkustinošs atgādinājums par Budapeštas pagātni.

Pilsētas mūsdienu vibe atspoguļojas tādās vietās kā Budapeštas acs, masīvs panorāmas rats, kas piedāvā plašus skatus uz pilsētu, aicinot apmeklētājus pilsētu redzēt no citas perspektīvas. Ēdienu mīļotājiem ir jāapmeklē Lielais tirgus, kas ir lieliska vieta dažādu ēdienu un rokdarbu no Budapeštas izmēģināšanai. Tas parāda, kā cilvēki tur dzīvo un kā Budapešta ir vecās un jaunās kultūras maisījums.

Budapešta ir nozīmīga vieta budžeta ceļotājiem, pateicoties tās pieejamajam sabiedriskajam transportam, daudzajām bezmaksas atrakcijām un kultūras bagātībai, ko var izbaudīt, neradot būtiskas izmaksas. Ir daudz naktsmītņu, no lētām viesnīcām līdz hosteļiem, kas ir pieejami ikvienam. Vietējie tirgi un restorāni piedāvā labu ungāru ēdienu par saprātīgu cenu. Turklāt Budapeštas parki un sabiedriskās vietas ir lieliskas vietas, kur pavadīt brīvo laiku, netaupot daudz naudas. Tie ir patiesa dārgumu lāde tiem, kas vēlas ceļot, netaupot daudz naudas.

Lēti ceļojumi

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas