Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ērgļu klintis skan dažādās valodās

Ērgļu klintis, Foto:1188

Ērgļu klintis atrodas vien 6,5km no Cēsīm, brauciens gan ir pa zemes ceļu, taču drīz vien esam klāt. Tā ir viena no iespaidīgākajām klinšu sienām Gaujas krastos, kuru iemīļojuši gan pastaigu un dabas mīļi, fotomednieki un garām braucošie laivotāji. Novietojuši automašīnu stāvlaukumā, mērojam aptuveni 600m pa sakoptu meža taku un nonākam pašā klints virsotnē – uzreiz pie skatu laukumiņa, kurā paveras skaistie Gaujas līkloči. Šī aina ir redzēta ne vienam vien kāzu foto fonā, uz šī fona tapušas ģimeņu un draugu bildes – te cilvēki brauc visās sezonās, pat ziemā!

Apstājamies mirkli un vērojam upi, šodien tā skan īpaši - kamēr te stāvam, 10 minūšu laikā saskaitām kādas 11 laivas un plostus slīdam pa straumi. Turklāt lielākā daļa laivotāju dzied! Tas liekas tik neparasti, brīžiem gribas uzdziedāt līdzi. Jā, šo maršrutu īpaši ir iecienījuši laivotāji un atpūtnieki. Un Ērgļu klintis ir lieliska un ļoti ainaviska pieturas vieta – arī lejā klints pakājē sabraukuši plosti, cilvēki sauļojas, izkāpj krastā, dzied dziesmas, peldas. Skan latviešu, krievu un angļu valoda, pēc brīža pievienojas igauņi. Kas to būtu domājis – ka vajag tikai atbraukt uz mežu un te ir teju internacionāls sastrēgums! Vēl vienam plostam nav, kur piestāt un tas noparkojas pretējā krastā, kamēr cits jau dodas tālāk.

Klints mala nožogota,kas ir ļoti labi, - kā vēlāk redzēsim, klints bluķi mēdz nobrukt, kā arī kritiens var būt gana ilgs, ja kādam paslīd kāja. Taču nožogojums netraucē ainavai, tas nemanāmi pilda savu funkciju, iekļaujoties vidē. Seko koka kāpnes lejup. Jā, ar ratiņiem vai velosipēdiem šo ceļu uz klints pakāji mērot nebūs iespējams - tie būs jānes vai jāatstāj augšā.

Ērgļu klinšu pakājē baltā smilšu pludmale, kas citkārt vilina pabradāties pa krastu un smiltīm, šoreiz ir zem ūdens – Gaujā ūdens līmenis laikam pacēlies, līdz ar to nav iespējams noķert fotokadru ar tipiskāko Ērgļu klints skatu no pašas lejas – vieta, no kurienes tas būtu jāuzņem, atrodas zem ūdens. Tomēr gar maliņu ir iespējams paiet arī gar pašu klints sienu un izbaudīt tās varenumu – 22m augstā siena virs galvas liek sajusties niecīgam. Redzam milzīgus klinšu bluķus, kas izskatās novēlušies pavisam nesen. Diemžēl uz tiem kāds jau paspējis atstāt savus gravējumus. Krastmalā sapulcējušies zivteļu bari, kas nemaz nebēg no cilvēkiem. Pat tad, kad bradāju pa krastu, zivteles īsti nemūk, vien slinki pavirzās sāņus.

Gribētos šeit pat arī ko uzkost, diemžēl piknika vieta ir patālu - pavisam ne Gaujas ainaviskajā krastā, bet pie auto stāvlaukuma, kur labiekārtota gan ugunskura vieta, gan galdiņi un namiņš ar sirsniņu.

Ērgļu klintis ir vienā no TOP3 laivošanas maršrutiem. Nolemjam, ka nākamreiz gribam izmēģināt klinšu apskati no upes – tātad, būs jāieplāno laivu brauciens!

Ja esi nolēmis apskatīt Cēsu apkārtni, noteikti ieplāno arī Svētā Jāņa baznīcas torņa apskati. Tas piektdienās un sestdienās priecē ar muzikālu gaismu šovu. Cēsu pilsētiņas šarms un Viduslaiku pils, bruģētās ieliņas un kafejnīcas vilina šeit palikt ilgāk. Vecpilsētas ielās iespējams arī pasēdēt omulīgās kafejnīcās.

Kur paēst Cēsīs?

Kārtīgas pusdienas un ērtu piebraukšanu vari nobaudīt kafejnīcā “Idi Ridi”. Vegāni un veģetārieši novērtēs kafejnīcas “Jāņoga” piedāvājumu. Īsts atradums gardēžiem būs Vinetas un Allas kārumlādes apmeklējums. Tepat netālu ir īsta itāļu virtuve “Bekko”, kas piedāvā gan pastu, gan vītinātu gaļu un sierus tieši no Itālijas.

Ko vēl apskatīt Cēsu tuvumā?

Netālu no Cēsīm atrodas brīnumainais Kazu gravas ūdenskritums, kas noteikti jāapskata, kā arī Līču-Laņģu dabas taka, kas ir patiesi iespaidīga. Savukārt, ka atpūties ar bērniem – noteikti ieplāno Rakšu kamieļu parka apmeklējumu!

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...