Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ģimenē ienāk suns! Sapņi un realitāte

Suns, sapņi un realitāte (Image by Rudy and Peter Skitterians from Pixabay)

Uzņemties rūpes par suni, tas ir ļoti nopietns lēmums. Par laimi, lielākā daļa ģimeņu to apzinās. Un tiešām nopietni gatavojās. Tiek izvēlēta piemērota kucēna šķirne, savstarpēji tiek izrunāts kurš un kādas rūpes par dzīvnieku uzņemsies. Tāpat arī tiek sapņots, cik daudz prieka suns mums nesīs. Un ko tik visu ar mums kopā nedarīs. Taču, ja nekādas pieredzes suņu audzināšanā līdz šim nav bijis, viss var izvērsties ne gluži tā kā plānots. Turpinājumā kādas suņa saimnieces stāsts par plāniem un realitāti, audzinot kucēnu. Un arī par to, kas notiek, ja suņu skola netiek izvēlēta pareizi.

Plāns nr.1 – suns dzīvos tikai mājas pirmajā stāvā, augšstāvā viņam nebūs atļauts kāpt

Realitāte nr.1 - suns neskaitāmas reizes pārliecinoši norādīja, ka pārvarēs jebkurus šķēršļus, lai šo noteikumu neievērotu. Ilgstošas cīņas rezultātā viņš ir panācis savu. Suns ne tikai brīvi pārvietojas augšā/ lejā pa kāpnēm. Viņš ir arī iekarojis vietu gultā. Saimnieku gultā.

Plāns nr. 2 - tieši es būšu suņa saimniece. Vīram suņi nemaz nešķiet tik aizraujoši

Realitāte nr. 2 Suns dievina vīru un viņam ne mazākajā mērā nešķiet, ka es varētu būt viņa saimniece. Suņos "neieinteresētais’" vīrs suni dievina vēl vairāk nekā suns viņu.

Plāns nr.3 - ar suni cītīgi apmeklēsim suņu skolu. Suns piedalīsies izstādēs un nemitīgi gūs milzu panākums

Realitāte nr.3 - lai arī sunim ir izcili ciltsraksti un medaļām bagāti vecāki, mācības viņu neinteresēja nemaz (maigi izsakoties). Šī iemesla dēļ nevienu izstādi četru gadu laikā tā arī neesam apmeklējuši.

Plāns nr. 4 - suns ēdīs tikai profesionālu barību, kā arī gaļu un vērtīgus subproduktus

Realitāte nr. 4 - sunim vairāk par visu garšo kaimiņu kaķa ne visai kvalitatīvā barība. Burkānus sev viņš dārzā (arī kaimiņu) izrok pats un nekad neatteiksies no porcijas pastas. Aknas un liellopu sirdis līdz pat šim brīdim tiek atzītas par neēdamām.

Plāns nr. 5 - suns spēlēsies ar bērniem un bērni dievinās suni

Realitāte nr. 5 - sunim bērni interesē vien tāpēc, ka tiem bieži no rokām izkrīt ēdiens. Bērniem suns, kopš ir pieaudzis, īsti neinteresē vispār.

Lai kā arī nebūtu, suns sniedz neizsakāmi daudz prieka un nesavtīgas mīlestības. Protams, pirms ņemt suni, jāapdomājas ļoti nopietni. Un jābūt gatavam, ka tas var arī neuzvesties gluži tā, kā bijām iecerējuši. Tāpat ļoti iespējams, ka mums tas iemācīs vairāk nekā mēs viņam. Tomēr ir lieta, ko no iepriekšējā stāsta nevajadzētu mācīties. Proti, ikviens kinologs jums ieteiks, ka nekad nedrīkst piekāpties sunim. Arī tad, ja tas ir ļoti ietiepīgs un uzstājīgs. Īpaši piekāpšanās nebūtu pieļaujama attiecībā uz suņa skološanu.

Lasi arī šos rakstus: