Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Gribi iemācīties tamborēt? Lūk, tiešsaistes meistarklase tamborēšanā

Tamborēšana (Ekrānšāviņš)

Tamborēšana (Ekrānšāviņš)

Vai vēlies apgūt ko jaunu? Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs "Iļģuciems" aicina piedalīties Tautas lietišķās mākslas studijas "Rītausma" vadītājas Dagnijas Liepas virtuālajā meistarklasē mežģīņu tamborēšanā.

Video meistarklase ir pieejama Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" Facebook vietnē, kā arī Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Youtube kanālā.

Video meistarklasē studija vadītāja praktiski parāda vienkāršāko elementu izveidošanu un pastāsta par īru mežģīņu tamborēšanu. Lai praktiski varētu darboties kopā ar studijas vadītāju, būs nepieciešama tamboradata un tai piemērota izmēra dzija.

TLMS "Rītausma" dalībnieču iemīļotākā tehnika ir tamborēšana, taču rokdarbnieces nodarbojas arī ar adīšanu, mezglošanu, izšūšanu, mežģīņu darināšanu. Šī rokdarbu veidu un dažādo tehniku daudzveidība dod iespēju darināt gan izsmalcinātus interjera priekšmetus (galdautus, spilvenus, segas utt.), gan papildināt savu garderobi ar neparastiem un oriģināliem apģērbiem un aksesuāriem. Vairākas studijas dalībnieces ir apguvušas tekstilmozaīkas tehnikas, kā arī izsmalcinātu frivolitē, knipelētu un adatas mežģīņu darināšanu. Latviešu tautas tradīcijas saglabājas cimdu, zeķu, kā arī tik populāro mauču adīšanā. Arī mūsdienīgu apģērbu rotāšanai tiek pētīti un izmantoti etnogrāfiskie raksti.

Iedvesmojies rodarbiem arī šajos rakstos:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...