Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Grumbas, maisiņi, tumšie loki – laiks atbrīvot savas acis!

Photo by Jenna Hamra from Pexels

Grumbas jeb tā dēvētās vārnu kājiņas acu kaktiņos, maisiņi un tumši loki zem acīm, kā arī liekās ādas krokas augšējo un apakšējo plakstiņu apvidū padara mūsu seju nogurušu un vecu, turklāt bieži arī acis šķiet bēdīgas. Vēlies izskatīties kā tikko pēc atvaļinājuma – atpūties un možs? Laiks estētiskai procedūrai!

Ko labāk izvēlēties – kādu no ķirurģiskajām metodēm vai tomēr injekcijas? Atbildi palīdzēs atrast “Plastikas ķirurģijas klīnika” plastikas ķirurgs Jānis Ģīlis.

“Acis ir pirmā vieta, kur redz novecošanās pazīmes. Amerikas plastikas ķirurgu asociācijas pētījumi rāda, ka aptuveni 75% pacientu kā vissvarīgāko sejas zonu, kurā būtu nepieciešama uzlabošana, norāda tieši acu zonu. Lai risinātu šīs problēmas un uzlabotu acu izskatu, var palīdzēt gan ķirurģiskas metodes, tai skaitā plakstiņu plastika vai taukaudu transplantācijas, gan arī hialuronskābes injekcijas .”

Tumši loki zem acīm – ar ko sākt?

Sākotnēji ir jānoskaidro kādu iemeslu dēļ rodas tumšie loki vai maisiņi zem acīm. Svarīgi pārbaudīt, vai cilvēkam nav nieru vai endokrīnās sistēmas saslimšanas, jo to ārstēšana būtu daudz svarīgāka kā plakstiņu kosmētiskā izskata uzlabošana.

Kādos gadījumos varu veikt operāciju, lai uzlabotu plakstiņu izskatu?

Ja maisiņi zem acīm ir radušies laika gaitā no tā, ka ādai ir zudusi elastība un tā ir noslīdējusi, vai arī ir pārlieku lieli apakšējo plakstiņu tauku spilventiņi, risinājums var būt plakstiņu korekcijas operācija.

Jāpiebilst, ka plakstiņu operāciju veic ne tikai, lai koriģētu problēmas, ko rada dabiskā novecošanās, bet arī, lai novērstu iedzimtas īpatnības.

Kas mainīsies pēc kosmētiskās acu plakstiņu operācijas?

Kosmētiskā acu plakstiņu operācijas laikā tiek likvidēti liekie tauku spilventiņi, grumbas, noslīdējusī apakšējo plakstiņu āda un maisiņi zem acīm. Augšējo plakstiņu āda tiek savilkta.

Vai nepieciešama anestēzija, lai veiktu acu plakstiņu operāciju?

Jā, bet kurš no anestēzijas veidiem tiks pielietots, atkarīgs no katra pacienta individuāli. Atkarībā no operācijas sarežģītības un pacienta stāvokļa, operāciju iespējams veikt vispārējā vai arī lokālā anestēzijā.

Labā ziņa – vien pāris stundas pēc operācijas iespējams doties mājās.

Cik ilgi būs tūska pēc plakstiņu operācijas?

Pirmās dienas pēc operācijas ap acīm saglabājas tūska un zilumi, kas izzūd 7–10 dienu laikā.

Vai pēc acu plakstiņu operācijas uz sejas būs redzamas rētas?

Lielākoties nē. Augšējo plakstiņu operācijā griezuma līnijas nomaskē augšējā plakstiņa krokā, bet apakšējo plakstiņu operācijas griezuma līnija tiek paslēpta tieši zem skropstu līnijas. Ar laiku rētas kļūst gandrīz nemanāmas.

Savukārt, ja bažas rada tumšie loki zem acīm un nav izteiktu grumbu vai maisiņu zem acīm, risinājums var būt hialuronskābes injekcijas.

Kā hialuronskābes injekcijas var palīdzēt tumšajiem lokiem zem acīm?

Hialuronskābes injecijas ātri un vienkārši uzlabo izskatu ar pilnīgi dabīgu vielu, kas sniedz redzamu un ilgstoši noturīgu estētisku rezultātu. Hialuronskābes injekcija aizstāj zaudēto tilpumu acu rajonā, tādējādi izlīdzinot mazās krunciņas un nomaskējot tumšos lokus.

Cik ilgs efekts ir hialuronskābes injekcijai?

Rezultāts ir redzams uzreiz un efekts saglabājas no 9 līdz 18 mēnešiem. Vēlāk injekciju iespējams atkārtot.

Vai ir vēl kāds veids, kā uzlabot acu estētisko stāvokli?

Jā. Novecošanās radītās grumbas vai tilpuma defektus iespējams koriģēt arī ar paša pacienta taukaudu injekcijām. Ar šo operāciju var palielināt ādas tilpumu, izveidojot plānu tauku slānīti zem apakšējā plakstiņa, tādā veidā nomaskējot tumšās ēnas un iegūstot skaistāku un veselīgāku izskatu.

Kādā vecumā ieteicams veikt acu plakstiņu operāciju?

Acu plakstiņu operāciju var veikt jebkurā vecumā.