Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Idejas augļu dārzam

Ābeles, Photo by Zen Chung from Pexels

Jau tagad ir laiks parūpēties, lai papildinātu savu dārzu ar augļkociņiem, jo čaklākie dārznieki sāk izķert pieprasītākos augļu koku stādus. Smelies idejas savam augļu dārzam un pasūti stādus laicīgi!

Visus kauliņkoku stādus - ķiršus, plūmes, persikus, aprikozes vislabāk ir stādīt pavasarī. Noteikti jānovērtē stādi, tos pērkot. Kokiem jābūt stingriem, un cietiem, nobriedušiem un atlapotiem. Smelies idejas savam augļu dārzam un lolo sevi ar gardiem augļiem ik gadu!

Ābeles

Ābeles ikkatrā Latvijas dārzā sastopamas, un ne velti! Tās ir tik dažādas, gardas, izmantojamas gan vitamīnu devai, gan kā garda piedeva ēdieniem. Visiem zināmi dzidrie, cukuriņi, rožāboli.. Tomēr ir vēl neskaitāmas šķirnes āboli, kas ir rod ražu gan vasarā, gan rudenī, gan pavisam vēlu – gandrīz ziemā.

https://www.instagram.com/p/CLtUM-HFNeg/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Plūmes

Lielas, mazas, dzeltenas, sarkanas, zilas, skābas, saldas, tik dažādas ir plūmes! Izvēlies sev piemērotāko un gardāko šķirni! Mīkstas un saldas plūmes vairāk piemērotas tūlītējai un svaigai ēšanai, bet skābas un cietākas – konservēšanai!

https://www.instagram.com/p/CMc5KWPMbOi/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Ķirši

Arī ķirši ir dažādu šķirņu un krāsu, sākot no gaiši dzelteniem, gandrīz baltiem, līdz pat ļoti tumši sarkaniem, gandrīz melniem. Skābāki, saldāki, mazāki, lielāki piemēroti gan konservēšanai, gan svaigēšanai. Ķirši un čerešņas jeb saldie ķirši ir piemeklējami katrām garšas kārpiņām un katrā dārzā iestādāmi.

https://www.instagram.com/p/CMDkcdagWcK/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Persiki

Lai arī persiki šķiet visai eksotiski augļi, tā nebūt nav! Tie ir izaudzējami arī Latvijas apstākļos! Ir piemērotas dažādas Latvijas dabai piemērotas persiku šķirnes, kuras var iegādāties dārzniecībās.

https://www.instagram.com/p/CMcl0avhBOu/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Aprikozes

Aprikozes, tāpat kā persiki, ir piemērotas Latvijas dabas apstākļiem. Un pavisam noteikti – tās garšo lieliski!

https://www.instagram.com/p/CMP0c_bl_Wh/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Bumbieres

Bumbieres, kas ražo lielus, mazus saldus, ne tik saldus augļus audzējamas katrā dārzā! Vai zināji, ka bumbierus, gluži, kā ābolus var konservēt arī?

https://www.instagram.com/p/CLyzGe7lj7O/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Aktinīdija (Latvijas kivi)

Aktinīdijas augļi atgādina mazus kivi, Tie ir ne tikai veselīgi, bet arī gardi un ir vērts audzēt katrā dārzā. Jāņem gan vērā, ka tos labāk stādīt vismaz 2, lai veiksmīgi tiktu apputeksnēti.

https://www.instagram.com/p/CLMFOoULNkT/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...