Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ieteikumi auto salona tīrīšanai?

Auto salona tīrīšana, Image by autowelt_2014 from Pixabay

Auto salona tīrīšana, Image by autowelt_2014 from Pixabay

Auto salons ir pirmais pēc kā var manīt, cik daudz laika autovadītājs pavada, braucot ar auto. Ja regulāri sanāk pārvadāt pasažierus, piemēram, bērnus, auto salons ātri vien var kļūt pavisam netīrs. Izmētātas mantiņas, izlieti dzērieni, drupačas un ne tikai. Arī dzīvnieku pārvadāšana salona iekšpusi noteikti neuzlabo. Spalvas pa visu salonu pieķeras pavisam nemanot. braucat darba dēļ vai ja jums ir bērni un mājdzīvnieki, jūs zināt, cik grūti var būt tīrīt automašīnas iekšpusi. Lūk daži ieteikumi auto salona tīrīšanai, tas atkal mirdzētu.

Atbrīvo auto salonu no visiem redzamajiem atkritumiem

Pirms ķeries pie pamatīgas tīrīšanas ar putekļu sūcēju, iztīri visus acīmredzamos atkritumus. Rūpīgi pārbaudi visur. Visticamāk, uz grīdas, zem sēdekļiem un sēdekļu plaisās būs atkritumi. Izmet visus iesaiņojumus, pudeles, rotaļlietas un citus priekšmetus, ar kuriem putekļu sūcējs netiek galā.

Izņem un iztīri grīdas paklājus

Izņem grīdas paklājus no transportlīdzekļa un pēc iespējas vairāk tos izkrati. Tas atvieglos turpmāko tīrīšanas procesu. Izsūc tos ar putekļu sūcēju, izmazgā tos ar ziepēm un karstu ūdeni vai putojošu paklāju tīrīšanas līdzekli un ļauj pilnībā nožūt, pirms tos atkal ievieto automašīnā.

Izsūc ar putekļu sūcēju

Kad esi izņēmis visus priekšmetus, izsūc automašīnas krēslus un grīdu ar putekļu sūcēju gan salona priekšpusē, gan aizmugurē. Ar putekļu sūcēju iztīri arī bagāžnieku. Pievērs uzmanību katrai spraugai, zem pedāļiem un durvju paneļos.

Noslaukiet netīrumus un putekļus

Kad salons un bagāžnieks izsūkts ar putekļu sūcēju, notīri visu ar mīkstu drānu, tīrīšanas salvetēm vai lieto speciālos auto salona tīrīšanas līdzekļus. Tiks notīrīti visi putekļi un lipīgās paliekas. Neaizmirsti par stūres tīrīšanu, laukumu starp sēdekļiem un krūzīšu turētājiem. Ja nepieciešams piekļūt stūriem, izmanto samitrinātus vates kociņus.

Notīri salona logus

Izsmidzini logu tīrītāja šķīdumu uz logiem un notīri ar papīra dvieli vai mikrošķiedras drānu. Logu tīrīšanai lieliski noder šķīdums: glāze ūdens samaisīts ar 2 ēd.k. etiķa un vienu glāzi spirta vai degvīna.

Traipu tīrīšana

Ja uz sēdekļiem vai paklāja ir traipi, tīri tos ar salonam piemērotiem kopšanas līdzekļiem vai pagatavo pats: aerosola pudelē sajauc 2 glāzes, vienu glāzi etiķa un apmēram 1 ēd.k. trauku mazgājamo līdzekli. Apsmidzini traipus un ļauj šķīdumam ievilkties 15 minūtes. Pēc tam notīri ar mitru drānu.

Iztīri dzīvnieku apsvalvojumu

Ja Tev ir suns, Tu zini to autovadītāja sāpi, kas saistīta ar mājdzīvnieku apspalvojumu automašīnā. Ja putekļu sūcējs nespēj iztīrīt visas spalvas, mēģini izmantot gumijas cimdu. Vienkārši notīri spalvas ar roku, un tie pielīp pie cimda kā maģiski! Lai pasargātu automašīnas salonu no iespējamiem mājdzīvnieku bojājumiem, izmēģini ūdensnecaurlaidīgu sēdekļu aizsargu.

Pagatavo automašīnas atsvaidzinātāju

Pagatavo mājās automašīnas salona atsvaidzinātāju: 1 glāzē dzeramās sodas iejauc 5 pilienus iecienītās ēteriskās eļļas. Ievietojiet sodu un eļļu plastmasas maisiņā vai stikla burkā, aizver to un pēc diennakts kārtīgi sakrati. Ar to apkaisi automašīnas grīdu un ļauj ievilkties 20 minūtes. Kad laiks ir pagājis, izsūc izbārstīto sodu. Smarža būs ievilkusies un vēl ilgi padarīs Tavu automašīnas gaisu svaigu un tīru!

Ja Tev plānā ir ekstremāla auto tīrīšana, kas padarīs auto tik tīru kā no salona, uztici šo darbu profesionālu automašīnas tīrītāju rokās! Ja tomēr pats vēlies tikt galā ar automašīnas salona tīrību, noskaties pievienoto video!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...