Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Izplatītākās kļūdas dārza darbos rudenī

Dārza darbi, Photo by CDC on Unsplash

Dārza darbi, Photo by CDC on Unsplash

Kļūda Nr. 1 - Lapu nesavākšana

Rudenī atstāt lapas zālājā nav laba doma – zem tām esošā zāle var sākt pūt, turklāt tas notiek neticami ātri. Lapu savākšana nodrošina iespējas zālei elpot. Savukārt lapu sega apgrūtina gaisa plūsmu un veidojas ļoti labvēlīga vide dažādu sēnīšu un baktēriju slimību attīstībai.

Kļūda Nr. 2 - Nelaistīšana pirms sala

Viens no veidiem, kā sagatavot augus ziemai un kā tos pasargāt, ir rūpīgi laistīt tos arī rudenī, pirms iestājas sals. Temperatūra zem augsnes būs konsekventāka nekā gaisa temperatūra virs augsnes. Augi varēs ņemt ūdeni pēc nepieciešamības, ja augsne spēj adekvāti absorbēt ūdeni. Bez tā šie augi zaudēs šo izolāciju, ko ūdens nodrošina.Tāpat rudenī ir īpaši jālaista rododendri, lai tiem pietiktu mitruma veidot ziedpumpurus un nākamajā gadā bagātīgi ziedēt.

Kļūda Nr. 3 – Pavasara puķu iestādīšana pārāk vēlā rudenī

Rudens ir labākais laiks, lai iestādītu pavasarī ziedošās sīpolpuķes, taču vissvarīgākais, ir tas, ka pavasara sīpoli jādara pietiekami agri, lai tie varētu izveidot saprātīga lieluma sakņu sistēmu, pirms iestājas sals. Pavasarī ziedošo puķu sīpoli tiks baroti caur sakņu sistēmu. Bez pienācīga lieluma sakņu sistēmas tas nenotiks. Ja meklē puķu stādus, ieskaties stādaudzētavās, kas noteikti piedāvās labu izvēli, gan arī veselīgus stādus un noteikti neliegs padomu.

Kļūda Nr. 4 – Pāragra atzarošana

Daudzi cilvēki steidz pāragri atzarot mirušos augus, reizēm labāk ir nogaidīt. Ja vēlaties apgriezt zarus rudenī, pagaidi, kamēr kokiem nokrīt lapas – parasti tas ir oktobrī vai novembrī. Pēc lapu nokrišanas Tu varēsi redzēt koka struktūru un vieglāk noteikt slimības un kukaiņu problēmas. Miega laiks (īpaši ziemas beigās un agrā pavasarī) ir arī piemērots laiks mūžzaļo augu apgriešanai.

Kļūda Nr. 5 - Puķu dobju netīrīšana

Vēl viena izplatīta cilvēku pieļautā kļūda dārza darbos ir tā, ka rudens laikā netiek sakoptas puķu vai dārzeņu dārza dobes. Puķu dobes ir labāk novākt pēc iespējas ātrāk, ja vien nevēlies, lai novākšanas laikā tās izbārstītu sēklas visapkārt un tas apgrūtinās tava dārza organizēšanu nākamajā pavasarī. Tāpat ir svarīgi noņemt arī dažādās sētiņas un koka stutes, lai saglabātu tās nākamajam gadam un tās pa ziemu nesapūtu.

Ja gribi, lai nākamajā sezonā dārza dobes ir barības vielām bagātas, iestādi kādu ziemas kultūraugu, piemēram, rudzus – tos varēsi apstrādāt nākamajā pavasarī un tas dos lielisku zaļo mēslojumu augsnei.

Kļūda Nr.6 – Atstāt neizrakstus sīpolus dārzā

Daudzi dārznieki labprāt dārzā stāda augus, kas ir izteikti raksturīgi siltākai klimata joslai. Tādēļ mūsu klimatiskajos apstākļos ir jāatceras izrakst šos augus un ieziemot. Piemēram, - tulpes un sīpolīrisi, tāpat liliju gumi, arī kannas ir rudenī jāizrok. Dažkārt šos augus atstāj ziedēt vairākus gadus, taču pat tad, ja tie izdzīvos, labāki un veselīgāki tomēr tie būs, ja būs norakti un ieziemoti pagrabā, sausā un tumšā vietā.

Izlasi arī:


Dārza darbi, Photo by CDC on Unsplash

Dārza darbi, Photo by CDC on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas