Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ja laulātais atklāj, ka ir biseksuāls

Biseksualitāte. Foto:Ylanite Koppens, Pexels.com

Biseksualitāte. Foto:Ylanite Koppens, Pexels.com

Vēl nemaz ne tik senā pagātnē, kad homoseksuālisms skaitījās absolūti nepieņemams- nemaz ne tik reti dažas laulības izvērsās īstenās traģēdijās. Homoseksuāli cilvēki sabiedrības spiediena dēļ slēpa savu orientāciju un šī paša spiediena dēļ arī stājās laulībā. Sāpīgas šīs attiecības izvērtās visiem iesaistītajiem. Ļoti labi iepriekš minēto situāciju ataino savulaik lielu popularitāti ieguvusī filma ‘’ Kuprainais kalns’’. Par laimi situācija lielā daļā pasaules ir mainījusies un ja cilvēks pats spēj pieņemt savu seksuālo orientāciju, tad viņš izvēlēsies dzīvot kopā ar tai atbilstošu partneri.

Biseksuāli orientēti cilvēki biežāk izvēlās doties laulībā ar pretējā dzimuma pārstāvjiem

Bet homoseksualitāte ir homoseksualitāte un biseksualitāte ir biseksualitāte. Pieredzējuši laulību speciālisti un psihoterapeiti zina stāstīt, ka biseksuāli cilvēki lielākoties izvēlas doties laulībā ar pretējā dzimuma partneri. Jo tā dzīvot, visdrīzāk, būs vienkāršāk. Ideālā scenārija gadījumā cilvēks jau attīstoties nopietnām attiecībām atklās partnerim faktu, ka viņam seksuāli pievilcīgi liekas arī sava dzimuma partneri. Bet ko darīt, ja šis fakts nāk klajā tikai pēc krietni ilga laulībā pavadīta laika?

Kā rīkoties, ja partneris atklāj, ka viņu saista arī sava dzimuma pārstāvji

Protams, ja kāds laiks jau pavadīts laimīgā laulībā un par otras pusītes biseksualitāti nav bijis ne mazākās nojausmas, var iestāties šoks. Situācijas var attīstīties dažādi. Pirmkārt, jāsaprot, kāpēc tieši tagad partneris ir nolēmis atklāt tik rūpīgi glabāto noslēpumu. Varbūt cilvēks vienkārši beidzot ir saņēmis drosmi no sirds izrunāties ar savu partneri. Tik pat labi arī ir iespējams, ka attiecībās sācis kā pietrūkt. Jāņem vērā, ka šāda atzīšanās nekādā gadījumā automātiski nenozīmē partnerattiecību beigas. Tāpat kā par jebkuriem pēkšņi klajā nākušiem noslēpumiem – ir jārunā. Jo atklātāk, jo labāk. Ja šķiet, ka saviem spēkiem atrisināt situāciju neizdosies – jādodas pie pāru terapeita. Tas kā attiecības turpināsies tālāk – atkarīgs gan no tradicionālās orientācijas partnera uzskatiem, gan arī no pāra mīlestības stipruma. Galu galā – cilvēki dzīvo dažādos attiecību modeļos un jūtas laimīgi. Galvenais ir runāt, izprast un nepalikt vieniem ar savu problēmu – ja nepieciešams meklēt atbalstu pie pāru terapeita.

Lasi arī:

Nauris Brikmanis trāpīgi izsakās par laulības dzīvi

Reizēm labāk ir paklusēt - Mārtiņa Egliena zelta padoms laulībām

Lieckalniņa par attiecībām - spārītes nevar draudzēties ar krokodiliem