Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Šarmantie narcisi: 5 pazīmes, kas liecina, ka esi kopā ar narcisu

Vīrietis, spogulis. Foto: freepik

Vīrietis, spogulis. Foto: freepik

Narcisisms ir galēja pašaizliedzība, kas liek cilvēkam ignorēt apkārtējo vajadzības.

Lai gan ikvienam var būt narcistiska rakstura iezīmes, īsti narcisisti bieži vien neņem vērā citus vai viņu jūtas. Viņi arī nesaprot, kā viņu uzvedība ietekmē citus cilvēkus, raksta Web MD.

Cilvēki, kuriem piemīt narcisisma pazīmes, bieži vien var būt ļoti šarmanti un harizmātiski. Viņi bieži vien uzreiz neizrāda negatīvu uzvedību, īpaši attiecībās. Cilvēkiem, kuriem piemīt narcisisma pazīmes, bieži vien patīk sevi ieskaut ar cilvēkiem, kas baro viņu ego. Viņi veido attiecības, lai nostiprinātu savus priekšstatus par sevi, pat ja šīs attiecības ir virspusējas.

Narcisa pazīmes

Narcisms joprojām tiek pētīts un izpētīts, jo daudzi narcisti nemeklē ārstēšanu. Tomēr ir dažas kopīgas iezīmes cilvēkiem ar narcistisku uzvedību, kuras jūs, iespējams, varēsiet pamanīt.

Tiesību izjūta

Parasta cilvēku ar narcismu pazīme ir uzskats, ka viņi ir pārāki par citiem un ir pelnījuši īpašu attieksmi. Viņi uzskata, ka citiem jābūt paklausīgiem viņu vēlmēm un ka noteikumi uz viņiem neattiecas.

Manipulatīva uzvedība

Vēl viena narcisma izplatīta iezīme ir manipulatīva vai kontrolējoša uzvedība. Narciss sākumā centīsies jums izpatikt un jūs iespaidot, taču galu galā viņa paša vajadzības vienmēr būs pirmajā vietā. Satiekoties ar citiem cilvēkiem, narcisi centīsies viņus turēt noteiktā attālumā, lai saglabātu kontroli. Viņi pat var izmantot citus, lai kaut ko iegūtu sev.

Apbrīnas nepieciešamība

Viena no visbiežākām narcisma pazīmēm ir pastāvīga vajadzība pēc slavas vai apbrīnas. Cilvēkiem ar šādu uzvedību nepieciešama apstiprinājums no citiem, un viņi bieži vien lielās vai pārspīlē savus sasniegumus, lai iegūtu atzinību. Viņiem arī patīk justies novērtētiem, lai paaugstinātu savu ego.

Empātijas trūkums

Empātijas trūkums ir vēl viena narcisma pazīme. Tas nozīmē, ka narciss nevēlas vai nespēj just līdzi citu cilvēku vajadzībām, vēlmēm vai jūtām. Tas viņiem arī apgrūtina uzņemties atbildību par savu rīcību.

Augstprātība

Cilvēki ar narcistisku uzvedību jau uzskata sevi par pārākiem par citiem, tāpēc viņi var kļūt rupji vai vardarbīgi, ja nesaņem viņiem, viņuprāt, pelnīto attieksmi. Kamēr viņi uzskata sevi par pārākiem, viņi var rupji runāt vai rīkoties ar tiem, kurus viņi uzskata par zemākiem.

Kā tikt galā ar narcisu?

Ja esat attiecībās ar narcisu, iespējams, varēsiet mainīt savu attiecību dinamiku. Varbūt ir iespējams mainīt to, kā jūsu partneris uz jums skatās, lai mazinātu viņu narcistiskās uzvedības ietekmi.

Ja jūs esat attiecībās ar narcissistu, šeit ir daži soļi, ko varat veikt:

  • Izglītojiet sevi

Uzziniet vairāk par narcisismu. Izprotot traucējumu, jūs varēsiet saskatīt sava partnera stiprās un vājās puses un izstrādāt labākus pārvarēšanas mehānismus. Zināšanas, ar ko jūs saskaraties, var arī palīdzēt jums pieņemt situāciju un izvirzīt reālas cerības.

  • Izveidojiet robežas

Igūstiet skaidrību par to, ko jūs pieļausiet un ko ne. Tas ir normāli, ja tas satrauc vai neapmierina narcisu - atcerieties, jūs neesat atbildīga par viņa emociju pārvaldīšanu.

  • Komunikācija

Kad jums kaut kas vajadzīgs, lūdziet to tieši un vienkārši.

  • Vērojiet savu vārdu krājumu

Narcisi ir jutīgi pret kritiku. Izsakiet savus komentārus pozitīvā un konstruktīvā veidā.

  • Saglabājiet mieru

Neļaujiet sevi iesaistīt strīdos vai manipulēt ar jums, liekot jums apšaubīt savu realitāti. Ja viņi iekarst, mēģiniet saglabāt mieru un savaldību.

  • Izveidojiet atbalsta sistēmu

Dzīvošana ar narcisu var būt nomācoša. Ieskaujiet sevi ar pozitīviem un atbalstošiem cilvēkiem.

Ir svarīgi atcerēties, ka narcisi reti mainās. Lai gan šie padomi var palīdzēt jums pārvaldīt attiecības, ir svarīgi arī reāli novērtēt savas cerības uz veselīgu un piepildītu partnerību.

Vīrietis, spogulis. Foto: freepik

Vīrietis, spogulis. Foto: freepik

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas