Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Jau atkal pazudusi elektrība! Ko iesākt?

Elektrības vadi negaisā. Unsplash.com

Elektrības vadi negaisā. Unsplash.com

Vasaras negaisi vai rudens vētras – nereti tos pavada elektrības pazušana mājā vai dzīvoklī. Vēl mēdz gadīties, ka elektrība pazūd vienkārši “tāpat”. Parasti pirmais, ko darām, ir zvans elektroenerģijas piegādātājam. Dažkārt pie vainas patiešām ir elektrības piegādātājs, kas pārtraucis elektroenerģijas padevi, bojājuma vai cita iemesla dēļ. Bet dažreiz zvans elektrības piegādātājam var sagādāt citu atbildi – ka elektroenerģijas padeve konkrētajā objektā nav atslēgta, tātad pie vainas ir bojājums elektroinstalācijā.

Drošinātāju maiņa

Dažreiz problēma ir atrisināma vienkārši – nomainot vecos tradicionālos porcelāna drošinātājus uz jauniem vai ieslēdzot automātslēdzi darba pozīcijā. To gan var darīt tikai tādā gadījumā, ja jūs zināt, kur tie atrodas un ka tie tiešām ir jūsu drošinātāji.

Ja drošinātāju maiņa pašu spēkiem nepalīdz

Ja ieslēgšana vai nomaiņa nav palīdzējusi un elektrības joprojām nav vai arī drošinātājs atkal tiek izsists, savukārt automāts uzreiz izslēdzas – tas nozīmē, ka problēma jau ir pavisam nopietna. Paša spēkiem to risināt nav ieteicams, jo tas var būt ļoti bīstami! Jo īpaši bīstama ir dažkārt novērotā pašdarbība, izmantojot paštaisītus drošinātājus ar stiepli veco porcelāna korķu vietā. Tas var viegli novest pie ugunsgrēka!

Tādēļ, ja drošinātāju maiņa uz jauniem vai automātslēdža ieslēgšana nepalīdz, ieteicams vērsties pie profesionāla elektriķa, kas stundas laikā ieradīsies un novērsīs traucējumus. Ja būs nepieciešami kādi nopietnāki elektroinstalācijas remonta darbi, arī to pieredzējis elektriķis varēs jums uzreiz pastāstīt un sastādīt turpmāko darbu plānu.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...